29.11.2015, David Zeman

U19: O vítězství rozhodli v prvním poločase

Starší dorost přivítal na domácí půdě účastníka letošního ročníku UEFA Youth League - 1. FK Příbram. A o svém vítěztsví rozhodl už v první půli, když se postupně prosadili Štěpánek, Beseda a Vedral. Ve druhém poločase ale Příbram utkání dvěma góly zdramatizovala, jihlavští mladíci si ale tři body uhlídali a nakonec zvítězili 3:2 (3:0).

20.kolo, neděle 29.11.2015, 13:00
3:2
(3:0)
PříbramPříbram

Góly: 36. Štěpánek, 43. Beseda, 45. Vedral – 54. Januška, 67. Chaluš.
FC Vysočina: Pokorný – Čermák (66. Šimončič), Vedral, Beseda, Ločárek (82. Novotný) – Vitásek, Kolčava – Bajer (86. Vrzal), Štěpánek, Sargsyan (66. Smejkal) – Klíma (75. Pěnkava).
Příbram: Jedlička – Břížďala, Hlavatý, Maršík, Růžek, Januška, Šrain (c), Ayong, Květ, Chaluš, Bouček.

"V první půli jsme viděli herně celkem vyrovnané utkání. Měli jsme dobře vyplněný střed hřiště a soupeře do žádných velkých šancí tak nepouštěli. Za stavu 0:0 nás podržel brankář Pokorný, který vyrazil dobře zahraný přímý kop Janušky. Následně jsme měli možnost zahrávat přímý kop my. K míči se postavil Štěpánek, který nás nechytatelnou bombou poslal do vedení. Chvíli na to se povedl trestný kop Besedovi, jehož centrovaný míč nikdo netečoval a ten tak zapadl za zadní tyč. V poslední minutě jsme se prosadili po třetí, když si na Besedův rohový kop nejvýše vyskočil Vedral. Ve druhé půli již hra vyrovnaná nebyla. Příbram jednoznačně potvrdila své kvality. Zapnula na plné obrátky a dominovala uprostřed hřiště. Vytvářela si šance, z nichž však proměnila pouze dvě. S vypětím všech sil a s dávkou potřebného štěstí se tak můžeme radovat z výhry a ze zisku tří nesmírně cenných bodů do neskutečně vyrovnané tabulky!" řekl po utkání trenér Kamil Průša.