27.05.2012, Josef Žampa

Skvělou jarní jízdu dotáhly do baráže!

Skvělou jarní jízdu dotáhly do baráže!Fotbalistky FC Vysočina dotáhly svoji jarní jízdu do kýženého konce - do kvalifikace o baráž I. ligy! Po celé jaro neztratily ani bod, což završily v posledním kole MSLŽ v přímém souboji o 1. příčku tabulky na půdě FK Holešovské Holky. Kvalitní a bojovný duel rozhodla v 80. minutě střela Kateřiny Valentové.

Holeš. holkyHoleš. holky
17.kolo, neděle 27.5.2012, 14:00
0:1
(0:0)

Gól: 80. Valentová
Diváci: 50
FC Vysočina: Havrdová - Z.Žampová, Štefaniková, M.Žampová, Dáňová - Macháčková (87. Jouklová), P.Žampová, Lačná (75. Valentová), Šerá - D.Procházková, Čechová.

Holešovské holky nastoupily do utkání s vědomím, že když se jim podaří na domácí půdě uhrát tři body, a tak se stanou vítězkami ligy. Naproti tomu jihlavskému celku stačila k obhájení této trofeje pouhá remíza, a to mu nemalou měrou pomáhalo v celém vývoji utkání.

Domácí do začátku utkání vlétly s velkým tlakem, a dvěma pěknými akcemi, které ovšem nedokázaly využít. Tomuto tlaku se hostující tým ubránil, a začal pomalu přecházet do ofenzivy. Dokázal si vypracovat pěkné šance, které se bohužel se nedařilo proměnit. Po prvním poločase se oba soupeři rozešly do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Holky z Vysočiny nechtěly hrát na remizu a to bylo patrné z nástupu do druhého dějství. Pozvolna se hra otáčela a začaly přebírat otěže. Byly důraznější, rychlejší na míči, dařila se jim kombinace a měly celkově lepší herní projev. S tím přicházely i šance, které opět zůstávaly neproměňovány. Až přišla  70. minuta, kdy se podařilo pokořit domácí gólmanku pěknou dorážkou P.Žampové z malého vápna. Tento gól však rozhodčí z důvodu ofsajdu neuznal. Domácím pozvolna ubývaly síly, a tudíž se hra odvíjela více na jejich polovině. V 80. minutě přišel rozhodující okamžik celého zápasu. Valentová si připravila míč do pravé nohy a střelou z cca pětadvaceti metrů rozhodla o zápase. Domácí gólmanka nedokázala střelu k levé tyči udržet v rukou a nešťastně si jej srazila za svá záda - 0:1. Za posledních deset minut se už holky z Holešova nedokázaly natolik zmobilizovat, aby vážněji ohrozily brankářku hostů.

„Holky dokázaly obhájit první příčku v tabulce. V dnešním duelu podaly bojovný výkon, hrály srdíčkem a za velkého přispění gólmanky Hardové, která dokázala zlikvidovat tři tutovky, ukázaly, že fotbal umí. Chtěl bych jim moc poděkovat za velmi pěkný dnešní výkon, ale i výkony během celé jarní části soutěže, kde z devíti zápasů neztratily ani jediný bod,“ řekl k utkání trenér Josef Žampa.