27.05.2013, Miroslav Fuks

Juniorka na úspěchy nenavázala a Slovácku podlehla

Juniorka na úspěchy nenavázala a Slovácku podlehlaJuniorka FC Vysočina svoji sérii čtyř vítězství neprodloužila. Na Slovácku ji dokonce hrozil debakl, když už ve 20. minutě jihlavští hráči prohrávali 3:0. Do půle však Jan Kosak a Václav Vašíček dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Drama po hodině hry umocnilo vyloučení hráče Slovácka, ovšem vyrovnání Jihlavě nebylo přáno. Domácí totiž přidali pojistku v podobě čtvrtého zásahu.

SlováckoSlovácko
32.kolo, pondělí 27.5.2013, 17:00
4:2
(3:2)

Góly: 5. Kryštůfek (vla.), 10. Haša, 20. Skalák, 65. Haša (pen.) – 26. Kosak, 39. Vašíček
ŽK: Skalák, Trávník – J.Kučera, Vacek
ČK: 60. Trávník (SLO)
Rozhodčí: Zelinka – Machálek, Tománek
Diváci: 60
Slovácko: Heča – Malý (76. Mikulica), Trávník, Hofmann, Havlík (86. Stráník), Prajza, Kovář, Svízela, Skalák (57. Holek), Haša, Břečka
FC Vysočina: Matiášek – Štancl, Kryštůfek, Pedro, Urbánek - Kosak, Koudelka (59. Šuta), Vacek, Košulič (71. Košulič) - J.Kučera, Vašíček.

První střela zápasu sice ve 3. minutě patřila Vackovi, který pálil jen do náruče gólmana Heči, ovšem poté hřiště opanovalo Slovácko. Už v 5. minutě se ujalo vedení, když do otevřené obrany Jihlavy postupoval Skalák a jeho přízemní centr si srazil do vlastní brány za přispění tyče Kryštůfek – 1:0. Aktivní Skalák v 8. minutě postupoval středem hřiště a vyslal krásnou střelu, která orazítkovala břevno jihlavské branky! O dvě minuty později už domácí vedli o dvě branky, když do pokutového území centroval Trávník přesně na Hašu, jenž placírkou umístil míč přesně ke vzdálenější tyči – 2:0. A ve 20. minutě už to bylo 3:0 pro juniory Slovácka! Prajza se prohnal podél levé čáry a odcentroval balon do pokutového území, před dotírajícím Hašou balon vyrazil brankář Matiášek jen ke Skalákovi, pro kterého nebyl problém vstřelit třetí branku svého týmu. Útoky Slovácka se nadále valily na Matiáškovu bránu a čtvrtý gól visel ve vzduchu. Haša však ve 22. minutě svůj samostatný nájezd nezvládl, tutovku brzy nato neproměnil ani Kovář a ve 24. minutě střelu dobře neumístil Haša. A tak došlo ke zdramatizování zápasu. Ve 26. minutě dostal Kosak ideální přihrávku do pokutového území a byl sám před brankářem Hečou, kterého prostřelil na zadní tyč – 3:1. Ve 39. minutě snížil na rozdíl jediné branky Vašíček, když Hofmann vyrobil v pokutovém území chybu, míče se zmocnil Kučera a přihrál balon na penaltu Vašíčkovi, jenž v pádu překonal brankáře Heču – 3:2.

Jihlava začala druhý poločas svižně a usadila se na polovině Slovácka. V 52. minutě se Kosak uvolnil na pravé straně a procedil míč na Vašíčka, který našel krásně v pokutovém území Koudelku, jenž těsně minul branku Heči. Jihlavské šance na vyrovnání stouply po hodině duelu, kdy domácí záložník Trávník nedovoleně zajel do Kosaka a jelikož měl již žlutou kartu, musela následovat druhá žlutá a následně červená karta. Místo vyrovnání však přišla rána na druhé straně. Kovář obešel v pokutovém území Pedra a ten jej fauloval. Pokutový kop si v 65. minutě vzal na starost Haša a bezpečně proměnil – 4:2. V 75. minutě dostal Kovář dlouhý míč za obranu Vysočiny. Proti němu vyběhl brankář Matiášek, kterého se snažil Kovář obhodit, což se mu nepovedlo, protože jihlavského brankáře jen nastřelil. V 77. minutě mohl snížit Vašíček, ovšem brankář Heča byl proti a míč vyrazil na rohový kop. Jihlava se už v závěrečných minutách zápasu do kýženého tlaku nedostala. Zahrozila až v nastaveném čase střelou Urbánka, která letěla vedle.

14.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:0
28.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:1