28.08.2012, Miroslav Fuks

Juniorka si po divoké přestřelce připsala výhru nad Baníkem

Juniorka si po divoké přestřelce připsala výhru nad BaníkemJuniorka FC Vysočina se vrátila na vítěznou vlnu, když v domácím prostředí přehrála Baník Ostrava 4:3 (2:0). Hosté sice dokázali dvakrát vyrovnat vedení Jihlavy, ale branky Koudelky, Filipa, Urbánka a Kavky nakonec tři body zajistily.

5.kolo, úterý 28.8.2012, 16:00
4:3
(2:0)
OstravaOstrava

Góly: 7. Koudelka, 35. Filip, 80. Kliment, 87. Kavka – 64. a 77. Rafael, 86. vlastní Matiášek
ŽK: Kliment
Rozhodčí: Nenadál – Novotný, Petr
Diváci: 100
FC Vysočina: Matiášek – Cipruš, Filip, Hráček, Šilinger – Přibyl (60. Urbánek), Sodomka (46. Šuta), Vacek (46. Štancl), Kliment – Koudelka (55. Zeman), Kavka (89. Vodáček).
Ostrava: Andrejko – Fehervári, Skoupý, Kolenko, Konečný - Kundratek, Foltýn, Váňa, Holzer – Rafael, Juranek. Střídali: Gomola, Hrdlička, Voves, Stránský.

Už v 7. minutě se individuálně skvěle prosadil Koudelka, který zužitkoval centr Přibyla. Dvakrát si přehodil míč a napálil ho přesně na zadní tyč – 1:0. Ve 24. minutě nebezpečně vypálil k levé tyči Kavka po předchozí kombinaci Vacka a Koudelky. Vysočina byla nadále nebezpečným celkem. Ve 34. minutě se po přihrávce Cipruše neujala šance Koudelky s Kavkou. Vzešel z ní jihlavský roh zahrávaný Šilingerem, který posadil míč přesně na hlavu Filipa – 2:0.

Druhá půle byla zajímavá až po hodině hry. Zato ale pořádně! V 61. minutě zaujal technický oblouček Štancla, se kterým však gólman Andrejko neměl problém. V 64. minutě se hosté dočkali snížení na 1:2, když po standardní situaci prodlužoval míč Rafael a jeho oblouček k překvapení všech přítomných zapadl pod břevno Matiáškovy branky. Vzápětí mohlo být vyrovnáno. Holzer překonal gólmana, ale jeho pokus zastavila tyč. V 66. minutě neuspěl ani Rafael, který tísněn Filipem postupoval na branku a pálil nad ní. V 67. minutě neuspěl Štancl po přiťuknutí Zemana, když střílel jen do prostředku branky. V 70. minutě opět hlavičkoval po rohu Šilingera Filip, ovšem tentokrát mířil hodně nad. V 73. minutě hlavičkoval po výborném centru Rafaela střídající Gomola jen do Matiáška. V 77. minutě byla snaha Baníku odměněna. Matiášek nedůrazně odvrátil centr jen na nohu Rafaela, který z penalty mířil do odkryté branky přesně – 2:2. Zaskočená juniorka Vysočiny však dokázala gólově odpovědět. Vedení na jihlavskou stranu strhl v 80. minutě Kliment, který měl jednoduchou úlohu po přihrávce Urbánka z levého křídla. Jenže gólman Matiášek neměl vůbec svůj den. V 86. minutě si ostravský roh vyboxoval do branky – 3:3. Divoký duel však pokračoval a Vysočina v 87. minutě znovu vedla. Kavka se po přihrávce Šuty dostal na malém vápně k míči a nekompromisně zavěsil – 4:3.

7.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 3:2
21.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 1:0