24.02.2014, Miroslav Fuks

Juniorka předčila mladé Klokany

Juniorka předčila mladé KlokanyDo jarních bojů dnes vstoupil i juniorský tým FC Vysočina. Na nové mělé trávě v areálu Na Stoupách změřil síly s mladými Klokany a nakonec se ve vyrovnaném a bojovném utkání radoval z výhry 2:1 (1:0). Jihlavské branky zaznamenali Adam Jánoš a Matúš Marcin.

Diváci: 100
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič (39. Klusák), Pedro, Berky, Josl - Demeter, Jánoš - Fulnek, Šuta (62. Duba), Levai (73. Veselský) - Marcin (80. Maruš). Náhradníci: Soukup – Kriegsmann.
Bohemians 1905: Dočekal – Žaloudek, Košata, Pechr (73. Nováček), Hejno (80. Kraus), Nerad, NDekre, Hubínek, Trýzna, Krch, Malina.

První půle nabídla oboustranně rychlý, bojovný a agresivní fotbal, který umocnila kvalita nové umělé trávy. Šancí však bylo poskrovnu, a když se v nich střelci objevili, tak dominovali defenzívy a gólmani. Jedinou výjimku nabídla 30. minuta, kdy jihlavští hráči využili zmatku v obraně Bohemians a díky Jánošovi otevřeli skóre zápasu – 1:0.

Ve druhé půli se už ve 49. minutě dostal k nebezpečné hlavičce Marcin, ovšem mířil jen do náruče gólmana Dočekala. Slovenský reprezentant U21 se dočkal o čtvrt hodiny později. Střídající Duba šikovně prodloužil aut do malého vápna, kde byl Marcin nejdůraznější a s přispěním štěstí měl při skórování jednoduchou úlohu. Z brankové čary pak neměl problém zvýšit vedení domácích mladíků – 2:0. Zdánlivě rozhodnutý zápas se však ještě zdramatizoval. V 74. minutě snížil na rozdíl jedné branky Krch – 2:1. Závěr nabídl několik nadějných nevyužitých brejků Vysočiny a především dvě pořádně horké chvilky před jihlavskou brankou. Nejprve v 86. minutě stáli při Vysočině všichni svatí po sérii dorážek na hranicí malého vápna. Všechny se podařilo zblokovat a míč nakonec skončil nad břevnem.  Krch mohl být slavný v 89. minutě, kdy se ocitl ve vyložené šanci, ovšem sám před Vejmolou hlavičkoval jen do jeho rukavic. Mladý jihlavský gólman si na něj zkušeně počkal a balón stáhl.

„Sledovali jsme rychlé a důrazné utkání. Jsme rádi, že jsme ho dokázali dovézt do vítězného konce. Spokojení jsme nejen se třemi body do tabulky, ale i s výkonem v prvním dějství. K výkonu ve druhé půli už máme více výhrad. Škoda, že jsme si v závěru neodpustili jeho zdramatizování. Tým bohužel inkasoval kontaktní gól, po kterém kluci znervózněli, a soupeři narostla křídla. Kvalitním výkonem nám dnes pomohli hráči z „áčka“, ovšem dobrý výkon odvedli i členové kádru juniorky,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

11.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:1