19.10.2008, Miroslav Fuks

Duel s Blanskem přinesl velké drama

Duel s Blanskem přinesl velké dramaStovka fanoušků, která dorazila na domácí duel MSFL mezi „béčkem“ FC Vysočina a Blanskem strávený čas na fotbale určitě nelitovala. Viděla šest branek, dva obraty skóre a drama až do posledních vteřin. Konečná remíza 3:3 (1:1) byla asi spravedlivá. Z jihlavského pohledu se na ní dvěma trefami podílel Rostislav Šamánek a jednou Martin Dupal.

Diváci: 150
FC Vysočina B: Štěpanovský - Čermák, Wasserbauer, Naniaš, Pacholík - Dupal, Drábek (73. Pohanka), Chlup, Netrda - Šamánek (90. Černý), Peška.
FK Blansko: Švancara - Kugler, Zich, Pšikal (85. Janíček), Kleveta, Bubeníček, Čejka (90. Hájek), Sehnal, Šíp, Farník (69. Niesner), Bednář.

Domácí tým do utkání vstoupil velmi dobře, když nejdříve zahrozil nůžkami Peška a už v 5. minutě zaznamenal svoji první podzimní branku útočník Šamánek, jenž využil závaru ve vápně. Blansko se z inkasované branky vzpamatovalo až po dvaceti minutách hry a ve 35. minutě se za svoji aktivitu dočkalo vyrovnání. Domácí obrana nechala příliš volného prostoru kanonýru Sehnalovi a ten její chybu potrestal přesnou střelou k tyči.
V 56. minutě už hosté mohli vést, ovšem Štěpanovský vytáhl výborný zákrok a brance zabránil. Zhruba o deset minut později už byl bez šance, jihlavští beci podruhé zaspali a umožnili skórovat Pšikalovi. Blansko strhlo vedení na svoji stranu a na tahu tak byla naše juniorka. Blízko vyrovnání byl v 74. minutě Čermák, který z přímého kopu nastřelil pouze spojnici brankové konstrukce. Lépe se vedlo o chvíli později Dupalovi, který krásně vystřelil z dvaceti metrů a nedal gólmanu Švancarovi žádnou šanci. Zajímavý duel pokračoval a po výhře toužily oba celky. V 82. minutě vrátil vedení na jihlavskou stranu Šamánek, když využil ideální přihrávku za obranu. Hosté však nechtěli odjet bez bodu a vrhli všechny síly do útoku a tlaku. V 87. minutě ve vyrovnání zabránila tyč, ovšem v samotném závěru obrana FC Vysočina potvrdila svůj špatný den a umožnila podruhé skórovat Sehnalovi – 3:3.
„Určitě mne těší, že hráči dokázali otočit skóre z 1:2 na 3:2, ovšem už výrazně méně jsem rád za skutečnost, že jsme duel v závěru nedovedli do vítězného konce a především, že naše obrana podruhé za sebou podala špatný výkon a inkasovali jsme 3 branky. Přitom Blansko předvedlo přesně to, co jsme očekávali a na co jsme se připravovali. Tedy velmi dobrý přechod do útoku a nebezpečného kanonýra Sehnala,“ řekl k zápasu kouč Tomáš Jansa.