12.kolo, sobota 20.10.2012, 10:00
15:0
(4:0)

FC Vysočina: I.: Lancman – Vácha, Lát (C), Honzl – Částka, Kejval, A. Svoboda – Točík, střídal: Dvořáček. II.: Dubec – Novák, T. Svoboda, Duba – Mlejnek, Pojezný, Procházka – Diviš, střídal: Bednárik

Utkání proti silné Zbrojovce Brno kluci z Vysočiny Jihlava nazačali špatně, hráli aktivně, snažili se eliminovat akce domácích již v zárodku a tak se čekalo na první gól utkání zhruba do 15. minuty. Do té doby byla Zbrojovka nebezpečnější, ale hrozily i hosté z Vysočiny. Zbytek poločasu byl ve znamení mírné převahy domácích. Kluci z Jihlavy však měli také několik nadějných příležitostí, když tu nejnadějnější nevyužil Tomáš Lát, který neproměnil pokutový kop. Do kabin se šlo za stavu 4:0. Druhá polovina začala náporem domácí Zbrojovky a poté, co se Brnu podařilo vstřelit dvě rychlé branky, tempo hráčů z Jihlavy polevilo a nedokázali již být domácím důstojným soupeřem. Zbrojovka ve druhém poločase jasně dominovala a tak se nakonec zrodil možná trochu krutý, ale vzhledem ke hře domácích v druhém poločase, spravedlivý výsledek 15:0. Kluci z Jihlavy hráli první poločas na hranici svých možností a snažili se prezentovat odvážnou hrou. Druhý poločas však nedokázali čelit výborné hře Brna.