05.09.2011, Miroslav Fuks

FC Vysočina posílil chorvatský záložník Plumb

FC Vysočina posílil chorvatský záložník PlumbKádr FC Vysočina hlásí další doplnění v letním přestupovém termínu. Do Jihlavy přichází třiadvacetiletý ofenzivní záložník Jusufi Plumb (nar. 10.2.1988). Ten má na svém kontě starty v chorvatských mládežnických reprezentacích, předkole Ligy mistrů a zkušenosti z nejvyšších soutěží v Chorvatsku, Slovinsku a Albánii. Jihlavské trenéry přesvědčil o svém potenciálu v rámci čtrnáctidenního testu a nyní dostane do konce letošního roku prostor na to, aby se dokázal prosadit do užšího kádru.

 

Plumb pochází z Makedonie, odkud se jeho rodina přestěhovala do chorvatského Zagrebu. Prošel mládeží místního známého Dinama a zde na podzim 2006 poprvé okusil nejvyšší chorvatskou soutěž. V lednu 2007 zamířil do Slovinska, přičemž jeho první štací byl klub Bonifika Izola. V létě 2007 ho angažoval slovinský mistr NK Domžale, s nímž dvakrát zasáhl do předkol Ligy mistrů – shodou okolností proti Dinamu Zagreb a též proti FK Tirana. Po ročníku ve Slovinsku, kde v 9 zápasech přispěl k zisku ligového titulu, přestoupil v létě 2008 do albánského Dinama Tirana. Zde během ročníku 2008/09 nastoupil do 20 zápasů a vstřelil 2 branky. Albánské nejvyšší soutěži zůstal věrný i v sezóně 2009/10, ale klub změnil, když oblékal barvy KS Kastrioti Kruje (27 zápasů). Loňský ročník pro něj přinesl návrat do chorvatské nejvyšší soutěže, konkrétně do týmu NK Hrvatski Dragovoljac. Po čtrnácti podzimních startech zvolil pro jaro 2011 působení v druholigovém HNK Gorica.

  • sestřihy zajímavých momentů kariéry Jusufiho Plumba naleznete na Youtube
 
Aktuálně

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad Doubravou

Starší dorost U19 dosáhl cenného vítězství, když nadělil pět branek mužskému celku Ždírce nad Doubravou, jenž nastupuje v divizi - 5:1 (2:1). Jedna branka v síti soupeře byla vlastní a o další čtyři se podělili Radek Křivánek, Tomáš Svoboda, Václav Havlín a Mirek Malata. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu