16.kolo, neděle 4.3.2001, 14:30
4:1
(3:0)
ChomutovChomutov

Branky: 23. a 54. Hošťálek, 24. a 45. Kaplan - 44. Turtenwald., Žluté karty: Kadlec, Malínek - Laibl, J. Zelenka, Harvatovič, Rozhodčí: Čecháček
Diváci: 1800
FC Vysočina: Bartoš - Macík - Michal Kadlec, Hekerle - Sláma (66. Šebek), Slavík, Večeřa, Ryška (64. M. Veselý), Vaculík (80. Malínek) - Kaplan, Hošťálek. Trenér Miloslav Machálek.
Chomutov: Luger - Časko - Laibl (56. Doksanský), Pfeifer - Turtenwald, Harvatovič, Kareš, Patrik Holomek, J. Zelenka - Šimek, Kotalík. Trenér Přemysl Bičovský.

Na těžkém terénu se v neděli pohybovali lépe Jihlavané, kteří od první minuty svého soupeře přehrávali ve všech směrech. Úvodní tři šance Jihlavských ještě brankami neskončily, ale ve 22. minutě poslal Sláma ideální kolmicí do brejku Hošťálka, jeho sprinterský souboj s Časkem vyzněl jasně pro domácího útočníka a Luger neměl šanci. O minutu později Sláma svůj cit pro finální přihrávku zopakoval, tentokrát však jeho skvělé periferní vidění brankově zúročil Kaplan.

Po půlhodině hry se ke slovu dostali hosté, míč po Kotalíkově trestném kopu vypadl brankáři Bartošovi z rukou, ale Patrik Holomek jej nedokázal ani z brankové čáry dopravit do sítě. To se podařilo minutu před odchodem do kabin Turtenwaldovi, který nikým neatakován zužitkoval padesátimetrový sprint a následný centr J. Zelenky. Neuplynulo ani šedesát vteřin, když se ve velkém čtverci Chomutova nejlépe orientoval Kaplan a gólem do šatny určil poločasový výsledek. Ve druhé půli domácí pokračovali ve výborném výkonu, který korunoval v 54. svým druhým gólem Hošťálek a zároveň stanovil, že fotbalisté z Vysočiny oplatili hostím podzimní porážku naprosto stejným brankovým poměrem.

1.kolo | Chomutov - FC Vysočina | 4:1
16.kolo | FC Vysočina - Chomutov | 4:1