V dubnu 2023 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
29.4.Vysočina jede z důležitého duelu v Prostějově s prázdnouPRO - JIH 1:0, 25.kolo | Miroslav FuksZměna rozestavení, řada šancí a zlepšení hry fotbalistům FC Vysočina k bodovému zisku z Prostějova nestačilo. Domácí dokázali v 52. minutě vstřelit klíčovou úvodní branku zápasu a po zbytek utkání velice důležitou výhru 1:0 (0:0) obětavě udrželi. Jihlavský tým tak musel skousnout čtvrtou porážku v řadě.
29.4.Michal Vávra: Přes porážku rozhodně máme na čem stavětPRO - JIH 1:0, 25.kolo | Miroslav FuksSmutek z výsledku, ale i povzbuzení pro zbytek soutěžního ročníku z předvedené hry, přístupu a bojovnosti fotbalistů FC Vysočina. I tak lze stručně zhodnotit dnešní nejtěsnější porážku jihlavské jedenáctky v Prostějově. O obsáhlý komentář jsme po utkání požádali trenéra Michala Vávru.
27.4.Regionální divizní derby skončilo smíremJIB - HBR 1:1, 18.kolo | Miroslav FuksJuniorský tým se ve středeční dohrávce první jarní výhry nedočkal. Na domácím trávníku nastoupil v regionálním divizním derby proti Havlíčkovu Brodu a získal pouze bod za remízu 1:1 (1:0). Jedinou branku v tabulce osmé Jihlavy vstřelil do sítě celku z 10. příčky Jiří Jiroušek.
26.4.Vysočinu v sobotu čeká důležitá bitva v ProstějověPRO - JIH 1:0, 25.kolo | Miroslav FuksFC Vysočina ve své ligové historii, která se datuje od roku 2000, takové starosti ještě nikdy nezažil. Vždy se pohyboval nejhůře v poklidném středu II. ligy, ovšem nyní, šest kol před koncem soutěžního ročníku, jsou před ním vypjaté bitvy o záchranu. První z nich se uskuteční v sobotu 29. dubna od 17:00 hodin v Prostějově.
24.4.Juniorka v Lanžhotě výsledkově nepřekvapilaLAN - JIB 1:0, 19.kolo | Kamil PrůšaJuniorský tým s několika dorostenci v sestavě do LanžhotU rozhodně nejel v roli favorita. A skutečně byl na půdě 5. týmu Divize D horším celkem, čelil šancím a tlaku zkušeného domácího celku. Za záda sedmnáctiletého gólmana Matyáše Trešla však nakonec propadl pouze jeden míč po nešťastné teči jednoho ze spoluhráčů - 1:0 (1:0).
23.4.Starší dorost se proti Příbrami dočkal výhryJIH - PRI 2:1, 23.kolo | Miroslav FuksDorost U19 se po nepříjemné sérii pěti porážek dočkal vítězné radosti. Důležité tři body si připsal proti beznadějné poslední a jistě sestupující Příbrami. Vítězství 2:1 (0:1) bylo zcela zasloužené, ale jak napovídá skóre, tak se nerodilo vůbec lehce. Branky Vysočiny zaznamenali v rychlém sledu Jan Chytrý a Tomáš Švanda.
23.4.Vysočina černý týden završila domácí porážkou s Duklou PrahaJIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina utrpěli třetí porážku během devíti dní. Po Líšni a Varnsdorfu nestačili na nejlepší tým druholigového jara – Duklu Praha. Ta šla do vedení už v 10. minutě a své těsné vedení aktivní hrou kontrolovala po zbytek duelu – 0:1 (0:1). Vysočina hostující branku bohužel nedokázala pořádně ohrozit.
23.4.Michal Vávra: Naše dnešní porážka byla zaslouženáJIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksZatímco Petr Rada, exjihlavský kouč Dukly Praha, mohl být po nedělním utkání spokojen jak s výsledkem, tak i s hrou svého celku, na jihlavské straně po zasloužené porážce panovaly opačné pocity. Před novináře předstoupil prozatímní hlavní trenér Michal Vávra.
20.4.Dokáže FC Vysočina vzít body Radově Dukle Praha?JIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksFotbalová Vysočina není v jednoduché situaci. Po prohře s Líšní a debaklu ve Varnsdorfu se propadla do druhé poloviny tabulky s pouze pětibodovým náskokem na sestupové příčky. O to více potřebuje jihlavský tým naplno bodovat v nejbližším utkání na svém stadiónu. V neděli 23. dubna od 17:00 hodin to však proti Dukle Praha nebude vůbec jednoduché.
20.4.Vedení FC Vysočina odvolalo kouče Ondřeje SmetanuMiroslav FuksVčerejší ostudný výkon a debakl fotbalistů FC Vysočina na půdě Varnsdorfu nezůstal bez následků. Dnešní jednání představenstva FC Vysočina vyústilo v odvolání kouče Ondřeje Smetany. Tým v nedělním utkání proti Dukle Praha povedou stávající asistenti Michal Vávra a Tomáš Palinek.
19.4.Vysočina si z Varnsdorfu veze nejvyšší porážku klubové historieVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksOčekávaný velmi těžký duel FC Vysočina na stadiónu Varnsdorfu, který hraje ve velmi dobré formě a Jihlavě se zde dlouhodobě nedaří, se změnil v ostudu. Po relativně vyrovnané první půli, v níž vyrovnával Jakub Selnar, přišlo katastrofální rozmezí mezí 60. a 74. minutou, v němž domácí vstřelili pět (!!!) branek. Snížení z kopačky Justina Araujo-Wilsona nic nezměnilo na nejvyšší porážce klubové historie od roku 2000.
19.4.Smetana: Třetí branka kluky nalomila a ta čtvrtá zlomilaVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksKouč Ondřej Smetana po utkání ve Varnsdorfu jen těžko hledal slova. Jeho celek ve druhém dějství zcela propadl, hned pětkrát inkasoval a utrpěl potupnou a ojediněle vysokou porážku 7:2 (2:1). S jakým plánem do duelu nastoupil?
17.4.Vysočinu čeká už ve středu náročná bitva ve VarnsdorfuVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina v pátek přišli o šestizápasovou bodovou sérii. Už ve středu 19. dubna budou mít příležitost začít novou úspěšnou šňůru, ovšem soupeře proti sobě bude mít z těch nejméně oblíbených a nejtěžších. Od 17:00 hodin se totiž představí na stadiónu FK Varnsdorf.
16.4.U19: Do Karviné pro pátou porážku v řaděKAR - JIH 2:0, 22.kolo | Josef VrzáčekStarší dorost utrpěl už pátou jarní porážku v řadě, čímž se propadl až na 12. příčku nejvyšší soutěže. V Karviné přitom sehrál vyrovnaný duel, který rozhodla branka z brejku v 76. minutě. Domácí ještě při závěrečném tlaku Jihlavy navýšili na konečných 2:0 (0:0).
14.4.Vysočina proti Líšni utrpěla první jarní porážkuJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksŠest odvetných zápasů byli fotbalisté FC Vysočina bez porážky, ovšem v tom sedmém už první jarní prohru okusili. Jihlavský tým s věkovým průměrem 21 let na svém promočeném trávníku nestačil na 3. celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – SK Líšeň. Jedinou branku utkání vstřelil v 58. minutě Jeřábek – 0:1 (0:0).
14.4.Smetana: Zápas rozhodlo neproměnění našich šancí v první půliJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksVysočina utrpěla první jarní prohru a prakticky ztratila šanci protlačit se do špičky druholigové tabulky. Naopak hostující a velmi dobře hrající Líšeň slaví historicky první vítězství v Jihlavě. Jak těsnou porážku svého celku okomentoval kouč Ondřej Smetana?
11.4.Vysočina na svém stadiónu touží po skalpu třetího celku tabulkyJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina v šesti odvetných duelech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepoznali hořkost porážky a svoji příjemnou sérii rozhodně hodlají prodloužit i tento pátek 14. dubna. V tradičních 18:00 hodin nastoupí proti jednomu z favoritů soutěže – 3. celku tabulky SK Líšeň. A budou chtít zvítězit!
8.4.Série nekončí – Opavu v posledních vteřinách rozesmutnil Tureček!OPA - JIH 1:1, 21.kolo | Miroslav FuksSérie stále nekončí! FC Vysočina v Opavě prodloužil sérii bez porážky na šest utkání a domácí na tříbodový zisk čekají už dlouhých 11 kol! Slezané byli po většinu utkání lepším celkem, v 32. minutě šli díky brance Rataje do zaslouženého vedení a dlouho jej bez větších obtíží kontrolovali. Jenže v posledních vteřinách jim radost z vítězství vzal Miroslav Tureček precizně zahraným přímým kopem – 1:1 (1:0)!
8.4.Starší dorost podlehl Dukle a už čtyři kola čeká na bodyJIH - DUK 1:4, 21.kolo | Josef VrzáčekStarší dorostenci doma hostili Duklu Praha a věřili, že se po třech porážkách dočkají bodového zisku. Přestože šli už v 6. minutě do vedení díky brance Jana Chytrého, tak hosté ještě do poločasu skóre otočili a ve druhém dějství přidali další dvě branky - 1:4 (1:2).
8.4.Další smolný duel juniorky - prohra 2:1 v BřeclaviBRE - JIB 2:1, 17.kolo | Kamil PrůšaJuniorský tým se prvního jarního vítězství nedočkal ani v jeho 4. kole. V Břeclavi, která měla v tabulce stejně bodů jako "béčko" Jihlavy, podal velmi dobrý výkon, byl aktivní, ale znovu platil daň za špatné pokrytí standardní situace - 2:1 (1:0), když vyrovnávací branku vstřelil Jiří Jiroušek.