12.04.2024, Miroslav Fuks

Vysočina se v náročné bitvě proti Vlašimi musela spokojit s remízou

Vysočina se v náročné bitvě proti Vlašimi musela spokojit s remízouDlouhé čekání na první jarní výhru FC Vysočina se protáhlo už na šest utkání. Jihlava totiž na svém stadiónu nedokázala porazit nebezpečnou Vlašim, když musela být ráda za remízu. Konečný stav 1:1 (0:1) zajistila v 63. minutě přesná hlavička Filipa Vedrala po rohovém kopu.

22.kolo, pátek 12.4.2024, 18:00
1:1
(0:1)
VlašimVlašim

Branky: 63. Vedral – 45+1. Osuagwu
ŽK: 60. Lacko, 79. Shudeiwa, 83. Franěk, 90+1. Soukup, 90+2. Oulehla – 10. Pikul, 27. Heppner, 57. Kareem, 90. Vágner, 90+1. Biegon, 90+1. Kulhánek
Rozhodčí: Kvítek – Slavíček, Ježek
Diváci: 695
FC Vysočina: Soukup – Vedral, Piško (90+2. Tureček), Tonbul - A.Pešek Lacko (64. Shudeiwa) - Chytrý, Selnar (64. Šancl), Farka (72. Svoboda) - Křehlík, Araujo-Wilson (72. Franěk). Náhradníci: Mastný – Ogiomade.
Vlašim: Vágner – Kareem, Heppner, Breda, Kulhánek – Beran 90+3. Kneifel), Nogha, Planka, Pikul (68. Musil) – Šubert (68. Vachoušek) – Osuagwu (90. Biegon). Náhradníci: M.Kolář – Kurka, Onije.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla sáhl k jedné změně oproti duelu v Chrudimi, když místo Shudeiwy nastoupil Piško. Ten se však stáhl doprostřed středové trojice, takže Vysočina se prezentovala netradičním rozestavením 3-5-2. Po boku Araujo-Wilsona nabíhal druhý útočník Křehlík, pod nimi operoval Selnar. Na lavičce Vlašimi figuroval exjihlavský gólman Marek Kolář.

A právě Křehlík si v 5. minutě duelu připsal po přiťuknutí Lacka první střelu utkání, ovšem jeho levačka z hranice vápna neměla potřebné parametry. Na druhé straně v 7. minutě po rohu Šuberta hlavičkoval Heppner, ale jeho oblouček letěl nad břevno. V 8. minutě sprintoval po levé straně do otevřené obrany Farka, ale přihrávka na volného Araujo-Wilsona neprošla a vybojoval jen roh. Ten z kopačky Selnara nebezpečně poskakoval na vlašimském malém vápně, ale Vedral ani Araujo-Wilson zakončit nedokázali. V 16. minutě se ocitl za stopery Selnar a pádil směrem k brance, stíhán Kulhánkem upadl, ovšem sudí Kvítek tuto vyloženou gólovou situaci jako faul neposoudil. Vlašimský stoper by musel dostat červenou kartu. Vysočina poté hosty zatlačila a vytvořila si několik závarů a rohů. Ve 22. minutě nebezpečně pálil z hranice šestnáctky Lacko, ale po teči skončila jen na rohu. Z něj z prostoru penalty hlavičkoval Tonbul, ale prostor mezi třemi tyčemi těsně minul. Ve 28. minutě hosté zahrávali standardku z levé strany, balón propadl do vápna a k zakončení se dostal Beran, který na dlouhou nohu těsně minul pravou tyč Soukupovy branky. O chvíli později to tentýž středopolař zkoušel levačkou z hranice vápna, ale jeho přízemní pokus nemohl Soukupa zaskočit. V 38. minutě odražený míč po standardce pohotově napálil Farka, ale z vápna branku minul. V 38. minutě měla Vysočina největší šanci zápasu, když Araujo-Wilson udržel balón a posunul jej do vápna Lackovi. Ten střílel pohotově bodlem, Vágner jeho pokus vyrazil před sebe a poté si poradil i s Lackovou hlavičkou z dorážky! Na opačné straně se do šance dostal Šubert, ale Soukup jeho těžkou střelu vyškrábl na roh. A ve 41. minutě si poradil i s volejem Kareema z velkého úhlu, který skončil v jeho náruči. V poslední minutě první půle zprava centroval Beran ideálně na hlavu Pikula. Soukup však jeho gólovku skvěle vychytal a dorážku téhož hráče do bezpečí rukavic Soukupa hlavičkoval Tonbul. Když už se zdálo, že úvodní dějství bude bezbrankové a že se defenzíva FCV z předchozího varování poučí, tak přišla branka Vlašimi. Osuawgu získal na levé straně míč proti Piškovi, postupoval z úhlu na Soukupa a z úhlu jej dokázal kolem tyčky prostřelit – 0:1.

Vysočina na nepříznivý vývoj musela reagovat a co udělat v důležitém duelu maximum pro obrat stavu. Dlouho však nedokázala nalézt recept na pozorně bránící hosty. Ve 49. minutě Araujo-Wilson pálil z hranice vápna, ale nastřelil jen hráče v modrém. V 52. minutě žlutí přečíslili vlašimskou defenzívu a Křehlík se ocitl ve velké šanci. Místo střely však ještě hledal Araujo-Wilsona, ten však pod tlakem obránců zakončit nedokázal, a stejně se vedlo i Lackovi. Kýžené vyrovnání se nakonec podařilo z rohového kopu v 63. minutě. Selnar jen z levé strany posadil na hlavu kapitánovi Vedralovi, který prostřelil vše – 1:1. V 71. minutě nepříjemně střílel Berana, ale díky teči Tonbula jeho rána šla na roh. Vysočina v krátkém čase nasadila čtyři čerstvé hráče a tlačila se před Vágnerovu branku. Pozor si však nadále musel dát na Vlašimské. V 77. minutě po rohovém kopu sebral odražený míč Kareem, posunul si ho do vápna a stříle na zadní tyč. Branku naštěstí pro domácí minul. V 79. minutě si míč krásně převzal Šancl a za hranicí vápna se rozhodl vystřelit. Jeho stoperem zablokovaný pokus však Vágnera nemohl ohrozit. A hosté byli nebezpečnějším celkem i v dalších minutách a tlačili se před Soukupovu branku. V 88. minutě se k další střele dostal Šancl, ale byl faulován. K nadějnému přímému kopu z dvaceti metrů se postavil Svoboda, ale jeho důrazná střela Vágnerovu branku přeletěla. V nervózním závěru se už žádná gólová příležitost nezrodila. Týmy se rozešly se zaslouženou dělbou bodů.

8.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:0
22.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 1:1