Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 

Sportovní koncepce

Je neoddiskutovatelným faktem, že kopaná již není „pouze“ sportovní záležitostí, ale tento fenomén se stal nedílnou součástí společenského i obchodního života. Na celosvětové vlně zájmu o fotbal se podílí i Česká republika, což potvrzuje velký zájem fanoušků i významných společností o zápasy národního mužstva a I. ligy.

Divák na Vysočině v minulosti nikdy neměl možnost navštěvovat utkání kvalitní soutěže. Vždyť nejbližší špičkové celky působily nejblíže v Brně, Hradci Králové či Českých Budějovicích. Region Vysočiny však přesto není bílým místem na fotbalové mapě republiky. Pochází odtud řada kvalitních fotbalistů a kopaná se za velkého zájmu aktivně hraje i v té nejzapadlejší vesničce.

Nejvyšší soutěž na celé Vysočině dlouhodobě hrál FC PSJ Jihlava, tradiční účastník třetí nejvyšší soutěže – Moravskoslezské ligy. V roce 2000 se klub za velkého přispění Statutárního Města Jihlavy transformovat na akciovou společnost FC Vysočina Jihlava a o čtvrt roku později se klubu podařilo dosáhnout na historický postup do II. ligy ČMFS. Tedy do soutěže, kterou dosud žádný fotbalový klub v regionu nehrál. Sportovní a společenský vzestup FC Vysočina pak pokračoval v sezóně 2004/05 premiérovým postupem do nejvyšší soutěže, jenž klub zopakoval o sedm let později.

Postupný a cílevědomý rozvoj klubu by měl pokračovat i v budoucnu. Snažení klubu by mělo být završeno realizací dalších etap výstavby stadiónu a dlouhodobým zabydlením se v nejvyšší domácí soutěži. V blízké budoucnosti by klub chtěl vytvořit zázemí a předpoklady k účasti v evropských fotbalových pohárech.

FC Vysočina dnes představuje významný prostředek sloužící k zábavě a vyžití obyvatel celého Kraje Vysočina. Kvalitním způsobem naplňuje volný čas mládeže a v neposlední řadě slouží i rozvoji jednotlivých podnikatelských subjektů. Postupně roste v silný klub s širokou mládežnickou základnou, který reprezentuje celý region s více než půl milionem obyvatel. FC Vysočina celorepublikovou fotbalovou veřejností vnímán jako bašta mládežnické kopané a jako systematicky pracující klub s velkou perspektivou.

 
Klub
Aktuálně

Ptejte se trenéra Ivana Kopeckého!

Nabízíme vám jedinečnou možnost položit dotaz trenérovi prvního týmu FC Vysočina Ivanu Kopeckému! Otázky můžete klást prostřednictvím off-line rozhovoru na klubovém webu. Zodpovězeny budou v závěru příštího týdne. Celý článek

 
Servis
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2017 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.