14.08.2014, David Zeman

U17: Do sezóny vkročili vítězně

Mladší dorost má za sebou úspěšnou premiéru v novém ročníku. Na hřišti Opavy se Vysočina dostala do vedení už v 16. minutě, když se z pokutového kopu prosadil Adam Vlk. Hned na začátku druhé půle zvýšil na 2:0 Smejkal a když v 70. minutě přidal další branku z penalty opět Adam Vlk, tak bylo o vítězi rozhodnuto, utkání skončilo 0:3 (0:1).

OpavaOpava
1.kolo, středa 13.8.2014, 12:00
0:3
(0:1)

Góly: 16. Vlk (pen.), 45. Smejkal, 70. Vlk (pen.).
FC Vysočina: Konrád – Svoboda P. (60. Vrzal), Jilg, Vlk, Kafoněk – Smejkal (50. Vašíček), Časta (64. Svoboda R.), Malár, Karmazín (60. Pecina), Bartók (50. Mužátko) – Fikar (60. Polcar).

"Po celé utkání jsme měli míč více ve svém držení. Domácí nás zlobili hlavně při standardních situacích, v kterých nás podržel brankář Konrád. První branku jsme dali z pokutového kopu po faulu na Vlka. Díky pohledné přímočaré akci Malára se Smejkalem jsme šli do dvoubrankového vedení, které následně navýšil Vlk opět z pokutového kopu, tentokrát po faulu na Polcara. Vstup do soutěže se nám vydařil. Škoda, že jsme ke gólům nedotáhli další akce, hlavně v prvním poločasu z naší levé strany. Těší mě, že ani po prostřídání nespadla kvalita našeho výkonu dolů. Naopak si myslím, že Polcar hru dopředu hodně oživil. Všichni hráči si za svůj přístup a nasazení zaslouží pochvalu. Osobně se hodně těším na sobotní utkání do Karviné, kde nás prověří velmi silný protivník!" řekl po utkání trenér Kamil Průša.