20.5.2012, Josef Žampa

Potvrdily roli favorita - 6:0!

Potvrdily roli favorita - 6:0!Jihlavské fotbalistky proti Lokomotivě Brno Horní Heršpice potvrdily roli favoritek a zcela po zásluze se radovaly z výrazné výhry 6:0 (2:0). Nadále tak platí jejich jarní neporazitelnost. Pokud si ji udrží i za týden v posledním utkání na půdě Holešovských holek, tak se stanou podruhé v řadě vítězkami Moravskoslezské ligy žen!

16.kolo, neděle 20.5.2012, 11:00
6:0
(2:0)
Horní HeršpiceHorní Heršpice

Góly: 27. Macháčková, 45. Z.Žampová, 48. Lačná, 73.85. Valentová, 88. P.Žampová
Diváci: 60
FC Vysočina: Pojezná - Z.Žampová (78. Jančíková), M.Žampová, Štefaniková, Dáňová - Macháčková, P.Žampová, Lačná (66. Jouklová), Šerá - D.Procházková (68. Valentová), Vinická (33. Čechová)

Jihlavanky nastupovaly do zápasu v roly favorita, a bylo to patrné po celých devadesát minut. Hostující tým se sice dokázal v první polovině několikrát dostat na dostřel, domácí branku však vážněji neohrozil. Ve 27. minutě špatně odhadla golmanka hostů odraz míče, který ji přeskočil, a chytrou hlavičkou otevřela skóre Macháčková (1:0). Ještě do poloviny se po faulu na hranici velkého vápna prosadila Z.Žampová, která krásnou střelou z volného přímého kopu vymetla pravou  šibenici hostující branky (2:0). Do druhé části dějství nastoupila domácí děvčata s ještě větší chutí. To bylo patrné již ve 48. minutě. To po pěkné zpětné přihrávce od D.Procházkové se z hranice velkého vápna prosadila umístěnou střelou Lačná (3:0). Od padesáté minuty, kdy hostující celek odešel i fyzicky, se hrálo prakticky na jednu branku. To se potvrdilo i dvěmi krásnými střelami Valentové ze 73. a 85. minuty, které skončily za zády brněnské golmanky (5:0). Ještě jednu trefu přidala P.Žampová, která si naběhla za obranu a nádherným pasem ji našla Dáňová (6:0).

"Za posledních pár minut se už nic nezměnilo a domácí tým může být se svým výkonem a konečným skóre velmi spokojený. Holkám bych chtěl poděkovat za pěkný herní projev před domácími diváky," řekl k závěru zápasu trenér Josef Žampa.