08.04.2012, Miroslav Fuks

O bodech rozhodl jediný gól

O bodech rozhodl jediný gólDuel MSFL mezi Uničovem a juniorkou FC Vysočina rozhodl jediný zásah domácího Krče ze 64. minuty. Jihlavští mladíci na půdě svého souseda v tabulce herně nepřesvědčili. Nenaplnili herní představy trenéra Kučery a za celé utkání se nedostali do zápasu. V jediné jejich šanci selhal Vacek.

Diváci: 250
Uničov: Uvízl - Dragon, Vejvoda, Kyselý, Hrubý (55. Krč), Švajda, Řehák, Novosad, Jeřábek (61. Koutek. 88. Heinz), Nuc, Jurátek.
FC Vysočina B: J.Procházka - Šandera, Ptáček, Kolařík, Cipruš (66. Přibyl) - Kliment, Štancl, Fadrný (59. Kavka), Zeman (74. Hejret), Dobrovolný - Vacek.

V první šanci utkání se ocitl v 17. minutě nejmenší hráč na hřišti Švajda, který hlavou protáhl Procházku. Jihlavský gólman výborným zákrokem vychytal i v 35. minutě projektil Kyselého. Tlak a aktivita domácího celku tak byla korunována až v 64. minutě, kdy se šťastnou střelou prosadil střídající Krč. Juniorka Vysočiny nepodala optimální výkon, přesto byla v 84. minutě blízko vyrovnání. Po akci Kavky na levé straně se dostal do šance Vacek a jeho pokus jen těsně minul pravou tyč.

„Dnes jsme herně zklamali, nepodali jsme dobrý výkon. Pozdě jsme přistupovali k soupeři a umožnili jsme mu nakopávat míče, s čímž měla naše defenzíva problémy. Uničov se dostal do několika šancí, zatímco my za celý duel měli prakticky jen jednu. V zápase jsme nesplnili pokyny, se kterými jsme do něj šli. Vůbec jsme se nedostali ke své hře. Svoji roli v tom sehráli i větrné podmínky, které svědčili právě nakopávaným míčům. Krom Procházky a Kolaříka dnes nemohu žádného hráče pochválit,“ neskrýval po utkání kritiku trenér Roman Kučera.