16.09.2006, Miroslav Fuks

Juniorka s Mutěnicemi na Fulnek nenavázala

Juniorka s Mutěnicemi na Fulnek nenavázalaPouhý týden dělily domácí zápasy juniorky proti Fulneku a Mutěnicím, ovšem výkony v nich byly velmi rozdílné. Zatímco proti Fulneku podali hráči výborný výkon a zaslouženě zvítězili, proti Mutěnicím se juniorce nedařilo a prohrála 1:2. Oba duely pojí pouze jméno jediného našeho střelce - Michala Pacholíka.

7.kolo, sobota 16.9.2006, 10:15
1:2
(0:1)
MutěniceMutěnice

Góly: 90. Pacholík – 25. Malušek, 76. Jašíček

ČK: 63. Wasserbauer (VYS)

FC Vysočina: Tulis - Kříž, Vojtíšek, Kovařík, Naniaš (82. Nešpor) - Veselý, Pacholík, Wasserbauer, Flekal (89. Matoušek) - Šplíchal,Vácha
Mutěnice: Bérr - Zapletal, Zemánek, Jašíček, Štěpanovský - Novák, Malušek, Bílek, Macko - Bubenko, Koštuřík

Domácí tým měl sice v úvodních minutách územní převahu, ale do vyložené šance se nedostal. S přibývajícím časem začaly být Mutěnice nebezpečnější a ve 25. minutě se ujaly vedení, když si Malušek obhodil stopera Kovaříka a poté prostřelil i gólmana Tulise.
Tři minuty před přestávkou měl další gól na kopačce mutěnický Macko, ale mířil těsně vedle.
Zlepšení nepřinesla ani poločasová přestávka. Hosté úspěšně čelili nepříliš nebezpečným útočným pokusům Vysočiny a hrozili nebezpečnými brejky. Snahu jihlavských ještě více zbrzdila druhá žlutá karta po zbytečných faulech uprostřed hřiště pro kapitána Štěpána Wasserbauera, který tak v 63. minutě musel pod sprchy. „Paradoxně až poté se zlepšil náš pohyb a aktivita dopředu. Zbytečně inkasovaná branka po rohovém kopu nás však v 76. minutě srazila do kolen. V závěru jsme nedokázali proměnit dvě zajímavé příležitosti a tak náš jediný úspěch vstřelil v posledních minutách Michal Pacholík,“ řekl po zápase trenér mužstva Tomáš Jansa, který dodal: „Bohužel se nám nepodařilo navázat na bezchybný výkon proti Fulneku. Navíc je třeba říci, že Mutěnice mají podobně kvalitní celek jako Fulnek.“