06.02.2016, Miroslav Fuks

Vysočina v generálce na ligu zdolala Pardubice

Vysočina v generálce na ligu zdolala PardubiceFotbalová Vysočina sehrála poslední prověrku před startem SYNOT ligy proti 6. celku FNL. Pardubice se v Jihlavě prezentovaly kvalitním výkonem a v určitých pasážích kontrolovaly dění na hřišti. Prvoligový tým však byl nebezpečnější a efektivnější, tudíž v generálce zaslouženě zvítězil 2:1 (2:0). Jihlavské branky zaznamenaly zimní posily Radek Voltr a Petr Hronek.

přát., sobota 6.2.2016, 14:00, Jiráskova
2:1
(2:0)
PardubicePardubice

Góly: 18. Voltr, 21. Hronek - 53. Jeřábek z pen.
ŽK: Kudrna (PAR)
Diváci: 300
FC Vysočina: Hanuš (67. Rakovan) – Tlustý (46. Kryštůfek), Krejčí, Šourek, Mišůn (46. Urdinov) - Kučera, Demeter – Kukoľ (62. Fulnek), Hronek (76. Jungr), Bazal – Voltr (62. Dvořák).
Pardubice: Frydrych – Pospíšil, Kudrna, Kopřiva, Kakrda, Šejvl, Jeřábek, Kovář, Fousek, Petráň, Kim. Náhradníci: Knobloch – Prokopec, Vencl, Pánek, Fusek, Kayamba, Klátil.

Kouč Michal Hipp postrádal zdravotně indisponované Vaculíka, Šuleka a Marka. Další fotbalisté do utkání vůbec nezasáhli.

První polovina patřila hostujícím Pardubicím, které dobře kombinovaly, držely míč a získali několik standardních situací. Vysočina soustředěně bránila a vyrážela do nebezpečných rychlých kontrů. V 18. minutě šli domácí do vedení, když zleva po brejku přilétl před branku střílený centr do dobré možnosti na Hronka, který míč vrátil před branku na hlavou zakončujícího Voltra – 1:0. O dvě minuty později se Voltr dostal do dalšího zakončení, ale Frydrycha nepřekonal. Ve 21. minutě už Vysočina vedla 2:0, neboť Kučera poslal volný kop na hlavu Krejčího, který balón vrátil na zadní tyč, kde takřka z brankové čáry skóroval Hronek. Zbytek půle už velké příležitosti nenabídl.

V 52. minutě stoper Šourek chybně odhadl míč, který jej po odskoku nešťastně trefil do ruky – sudí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Jeřábek. V 56. minutě vlevo dobře zakombinovali Bazal, Kučera a Urdinov, který přesným centrem našel zakončujícího Hronka, jemuž ale volej ideálně nesedl. V 57. minutě Kučera výborně uvolnil za obranu Bazala, který však gólmana z úhlu nepřekonal. V 61. minutě se mohl gólově znovu prosadit hostující Jeřábek, ale Hanuše neprostřelil. V 63. minutě jihlavské defenzívě zavařil Klátil, ale Kryštůfek s Hanušem nakonec nepříjemnou situaci vyřešili bez úhony. V 68. minutě se hezky uvolnil Dvořák, za obranu vysunul Fulneka, který však gólmana Knoblocha neprostřelil a získal jen rohový kop. V 74. minutě po brejku hezky odcentroval Bazal, ovšem Hronek balón tečoval mimo tři tyče. V 75. minutě překvapivě z třiceti metrů vypálil Dvořák, ale Knobloch byl na místě. Pevná byla i jihlavské defenzíva, tudíž do konce utkání už se skóre nezměnilo. Vysočina povzbuzující výhru bez větších potíží udržela.