07.10.2013, David Zeman

U17: Souboj o čelo tabulky skončil remízou

Dorost U-17 zajížděl ve 12. kole na hřiště Baníku Ostrava, který se nacházel v tabulce na druhém místě o bod za Vysočinou. Po prospané první půli, kterou Vysočina prohrála 2:0, nakonec ale utkání dospělo k zasloužené remíze 3:3 (2:0), takže se situace v tabulce nijak nezměnila a Vysočina nadále zůstává první.

OstravaOstrava
12.kolo, neděle 6.10.2013, 12:30
3:3
(2:0)

Góly Vysočiny: 41. Liška, 49. Vitásek, 80. Vedral.
FC Vysočina: Konrád – Ločárek, Vedral, Vlček, Čermák (60. Kolčava) – Horký (40. Šimončič) – Bajer, Vitásek, Novotný (64. Vomela), Sargsyan – Liška.

„Dnes jsme viděli z našeho pohledu utkání dvou diametrálně rozlišných poločasů. V první půli jsme byli horším týmem, domácí Baník nás převyšoval ve všech činnostech. U každého míče či souboje jsme byli pozdě. Přišlo mi, že jsme se báli si nejen přihrát, ale snad i běhat. Zaslouženě jsme tak první půli prohráli 2:0. Po domluvě v kabině, prostřídání a změně rozestavení přišel radikální obrat. Hru směrem dopředu rozhýbal Šimončič. Soupeře jsme začali dostávat pod tlak a nutili ho tak k chybám. Během deseti minut jsme skóre srovnali díky Liškovi a Vitáskovi. Bohužel jsme však dostali branku na 3:2. Toto nás ovšem nezabrzdilo. Vytvářeli jsme si další příležitosti, ale domácí měli v bráně výborného brankáře, který nás místy přiváděl až k šílenství.  Osobně jsem opravdu věřil tomu, že neodjedeme s Ostravy s prázdnou. Vyrovnávací branku jsme dali až v poslední minutě po rohovém kopu díky Vedralovi. Většina našich hráčů hrála až do konce svých sil. Zcela jasně poznali, že pokud nebudou hrát na hranici svého maxima, tak nemohou s tak výborným týmem, jakým Baník bezesporu je, uspět. Před hráči dnes smekám a skláním jim velkou poklonu. Kéž bychom mohli vidět více takových druhých poločasů, jako jsme viděli dnes!“ pochválil své svěřence po utkání trenér Kamil Průša.