Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 

Ptejte se: Jan Staněk – ředitel a místopř. představ. klubu

Jan Staněk, ředitel a místopředseda představenstva FC Vysočina, je připraven zodpovědět veškeré dotazy, které se týkají všech složek fungování klubu. Děkujeme za zájem.


Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
jméno:
email:
Zobrazit: Otázky | Odpovědi
 

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 26 odpovědí v této kategorii celkem.

Kimit
11.1.2018, 09:12
 
Dobrý den , jak probíhají jednání s Bohemians o přesunu Ikauniekse do hlavní města ? Pokud tedy vůbec nějaká probíhají . Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, žádná jednání neprobíhají.
Libor
8.1.2018, 07:19
 
Dobrý den. Četl jsem váš článek v novinách. Tam píšete,že u obrany zbyl základ,ale ten základ co odehrál skoro celý podzim dostal nejvíce branek v lize. A útok jich zase dál nejméně. V mužstvu není nikdo, kromě Ikaunise kdo by mohl dávat góly. Proč nepošlete také Dvořáka na hostování. Třeba by se zase chytil jako v Hradci. Tady teda nic neukàzal. Dobrou ruku na výběr mužstva do jara a hodně štěstí v zápasech. Ať se jaro povede.

Odpověď:
Dobrý den Libore, to, co píšete, je samozřejmě důvod, proč jsme poslední - góly dostáváme a žádné nedáváme. Skončili hráči, kteří toho moc nenahráli. Po zranění se naplno vrací David Štěpánek, který na podzim nehrál a určitě bude doplněn ještě čtvrtý stoper. Obrana tedy bude z poloviny v podstatě nová. Jinak je obecně známo, že obrana není záležitost jen obránců, ale celého mužstva, stejně jako útok. I pro útok se snažíme udělat nějaké změny. Pokud jde o Pavla Dvořáka, v některých zápasech byl platným hráčem, přestože u řady diváků oblíben není. Nyní má u nás platnou smlouvu a platí pro něj to samé, co pro všechny hráče, že je na nich, aby přesvědčily trenéry, že mají být součástí kádru pro jarní část sezóny. Za přání moc děkuji! A´t se daří i Vám! FCV do toho!
7.1.2018, 19:24
 
DOBRY DEN p.STANĚK.MĚL BYCH JEDEN DOTAZ I MOŽNO HLOUPY ALE JE TO MUJ NAZOR.JAK FANDIM JIHLAVSKEMU FOTBALU TAK FANDIM I HOKEJI.CHCI SE ZEPTAT FIRMA PSJ JE VLASTNĚ VLASTNIKEM FC VYSOČINY A HOKEJOVA DUKLA JIHLAVA JE UŽ DLOUHODOBĚ NA PRODEJ NEMĚLA BY FIRMA PSJ ZAJEM KOUPIT DUKLU JIHLAVA A PŘEJMENOVAT JI NA HC VYSOČINA JIHLAVA.DUKLU TENKRAT VLASTNILA ARMADA A DOTAHLI TO MOC NAHORU A KE SLAVĚ ALE ARMADA SKONČILA A OD TE DOBY TO JDE S DUKLOU KE DNU HLAVNĚ HERNĚ,FINANČNĚ ALE I TEN STADION.DĚKUJI ZA MUJ NAZOR A PŘEJI FC VYSOČINĚ DOBRE VYSLEDKY V PŘIPRAVNYCH UTKANI MAREK.

Odpověď:
Dobrý den Marku, nemohu mluvit za jednoho z našich akcionářů, ale myslím, že není reálné, aby majetkově vstoupil i do hokejové Dukly. Samo financování fotbalového klubu není jednoduché a hokejový klub vyžaduje rozpočet minimálně stejně vysoký jako ten fotbalový. Pokud jde o název, bez ohledu na to, jak vznikl, Dukla k jihlavskému hokeji patří. Historie Dukly se všemi´jejími úspěchy se nedá vymazat a byla by škoda název jakkoliv měnit. Historie nejde smazat.
Petr (petr@fcv.cz)
3.1.2018, 10:34
 
Dobrý den pane řediteli,

ještě k těm kvalitnějším videím. Píšete, že hledáte partnera pro zajištění kvalitní techniky, ale psal jsem, že když už nejde vyřešit kvalitu videí, tak bychom byli rádi (my fanoušci), kdyby se zvedla zvuková úroveň, protože to zbytečně degraduje natočená videa, kdy u některých videí není skoro nic slyšet a to si pouštíme na televize a hlasitost máme dost vysokou – když si člověk zadá do vyhledávačů mikrofon fotoaparát, tak vyjede dost mikrofonů za dostupnou cenu (okolo tisíci koruny nebo dvou tisíc případně v řádu tisícikorun – což by mělo být financovatelné) a kvalita by určitě byla úplně jinde…

Taky by bylo dobré začít spolupracovat s našimi slavnými odchovanci (Vydra, Gebre, Telc, Masopust, Kopic apod.) ve smyslu zkusit je pozvat na besídky pro naše malé fotbalisty, pozvat je na akce FCV (jako bylo závěrečné slavnostní vyhodnocení podzimu) – chápu, že asi bude těžké najít volné termíny, ale bylo by to dobré, aby fotbalisté věděli, že se na ně nezapomnělo (že to neskončilo jejich prodejem a že jsme na ně hrdí) a taky aby lidi (fanoušci) nezapomínali (aby jak třeba vzpomínají fotbalisté na Liberec, že tam panují rodinná fajn atmosféra tak, aby takto vzpomínali na Jihlavu a v budoucnu třeba chtěli sami se sem vrátit), že takto slavné odchovance máme a také pro malé fotbalisti to bude velký motivační prvek.

Nyní je před Vámi těžký úkol nastavit v klubu nějáký řád, spojit všechny frakce (které se za ty roky vytvořili ať už mezi fanoušky, tak mezi zaměstnanci, politiky, bývalými fotbalisty či slavnými odchovanci) a nastolit v klubu zdravou a pozitivní atmosféru, která by přinesla své ovoce v podobě úspěšných výsledků. V tomto úkolu Vám přeji v novém roce mnoho úspěchů a sil. A budu také držet palce, aby se v budoucnu někam posunula výstavba jihlavského stadionu a i na ten jsme mohli jednou být hrdí.

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za podněty, předal jsem je dále příslušným lidem v klubu. Určitě je třeba pracovat se všemi bývalými odchovanci a zejména s těmi, co se jim povedlo prorazit do světa a do reprezentace. Za závěrečné přání děkuji, snažím se jej naplnit již přes půl roku ;-) FCV do toho!
Marek
2.1.2018, 17:26
 
Dobrý den, jaký je váš názor na nový systém 1. ligy?

Odpověď:
Dobrý den, záměrem je ligu zatraktivnit a myslím si, že zpočátku tomu tak určitě bude. Zda bude ten efekt dlouhodobý, se teprve uvidí. Nás se zatím týká spíše ta změna související se sestupy a postupy. I tuto změnu považuji za zajímavou. Na druhou stranu, pokud by se nám záchrana letos nepovedla, postoupit bude těžší. Tým hrající první ligu má vždy přeci jen trochu navrch, pokud jde o zkušenosti a týmy v druhé lize na druhém nebo třetím místě většinou své týmy teprve budují. Dobrým příkladem může být Hamburk, který už v bundeslize baráž několikrát ustál. Nejen proto doufáme, že se nám v jarní části sezóny bude dařit mnohem lépe než na podzim. Pěkný den a FCV do toho!
dotaz
29.12.2017, 19:13
 
Dobrý den,
vyhodili jste schopného trenéra, kterému jste lhali, viz. níže, pustili Hanuše, v lednu 2018 budou probíhat jednání o odchodu Ikauniekse. Vedete to od deseti k pěti, jen plno krásných frází a řečí, skutek zatím žádný, Baník výrazně posiluje a kde má FCV posily, zatím nic a nic....Kdy přijdou skutky???

Kopecký:
Řekněte, jak silný jste měl kádr?
Podívejte, na začátku mi slíbili, že přijde defenzivní záložník. Ten nepřišel. Bylo mi řečeno, že přijde levý obránce. Ten přišel až v průběhu sezony – Keresteš, který tři čtvrtě roku nehrál. A bylo mi řečeno, že když odejde jeden z dvojice Ikaunieks, Hronek, tak přijde adekvátní náhrada. To se nestalo…
Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/ivan-kopecky-jihlava-fotbal-konec-rozhovor-fkk-/fotbal.aspx?c=A171229_373185_fotbal_tof


Odpověď:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. To, zda jsme vyhodili schopného trenéra ukáže až čas. Pokud bude úspěšný v první lize, pak budete mít pravdu, že je to schopný trenér. Myslím, že je zbytečné se pouštět s panem Kopeckým do mediálních přestřelek. Na Váš dotaz však budu reagovat tak, že jsme trenérovi nikdy nelhali. Každý si musí najít alibi na svůj neúspěch. Hanuš odešel, protože chtěl hrát o evropské poháry, to je zcela přirozený vývoj a přichází současně brankář, který má ligové zkušenosti a měl by být kvalitní. Již před sezónou jsem řekl, že podstatné změny v FCV mohou přijít až v létě. To stále platí. K částečné obměně dojde již v zimě. Přestupové období začíná 26.1. a končí 22.2. - intenzivně pracujeme na tom, abychom přivedli zajímavé hráče, kteří nám pomohou. Rozhodně nemůžeme a ani to není cesta pro FCV, abychom vynakládali na hráče takové částky jako Baník Ostrava. To nemá ekonomický smysl. O odchodu Ikauniekse se spekuluje každý půlrok. Zatím o jeho odchodu s nikým nejednáme. přeji Vám úspěšný vstup do nového roku ;-) FCV do toho!
Libor
28.12.2017, 16:22
 
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli ve fabrice, když nefunguje nějaká linka tak odvolají mistra? Dobrou ruku při výběru a do nového roku hodně zdravých hráčů a fungujících hráčů, kteří do toho dají všechno. Ať to udržíme

Odpověď:
Dobrý den Libore, moc děkuji za přání, uděláme vše pro to, aby FCV v roce 2018 dělala fanouškům mnohem větší radost než uplynulý rok. Na Váš dotaz mohu odpovědět tak, že je třeba také zkoumat, zda mistr správně organizuje práci. zda například řádně provádí údržbu linky, zda umí správně motivovat podřízené, udržet disciplínu apod. Jsou situace, kdy je třeba vyměnit nejen podřízené, či zařízení, ale i mistra. Do tohoto stavu jsme se dostali i v FCV.
28.12.2017, 13:29
 
Dobrý den jsem fanoušek jihlavského fotbalu,ale to co se tady děje poslední roky to už je k pousmátí,tréneři se mění jak na běžícím páse každou chvíli,ale spíš by bylo dobré se zamylet jaké posily tady byly za poslední roky a ty dobré také třeba někdy udržet a ne jenom prodávat,bez hráče který bude bojovat za tým a dávat goly se těžce budete zvedat tabulkou výše,naposledy kvalitní strelec Tecl náš odchovanec,jestě jsem nezažil,že se někde mění trenéři jak u nas v lize a že se dostaví nějaký větší úspěch,ale musí být také kvalita kádru,která se o to porve,ale někteří hráči mi připadají,že jim to je ukradený,přeji Vám lepší výběr hráčů a snad i záchranu v lize i když v moc nedoufám a někdy si říkám jestli by ten sestup nám nepomohl,aby se už někdo zamyslel,vše nejlepší do Nového roku a třeba i šťastnou ruku při složení mužstva přeje Jarda.


Odpověď:
Dobrý den Jardo, moc děkujeme za podporu a i Vám přejeme jen to nejlepší v nastávajícím roce. Uvědomuji si, že ta fluktuace trenérů v FCV je opravdu nevídaná a samozřejmě, že to není správně. Při svém příchodu do klubu jsem mluvil o tom, že chci časté výměny zastavit. Proto jsme i tak dlouho analyzovali uběhlou podzimní část sezóny. Výsledek všech našich diskuzí však byl, že další spolupráce možná není. Rozhodně však není realizační tým jediným viníkem špatného podzimu. Víme, kde máme rezervy a změny, které přijdou budou mnohem rozsáhlejší. Odvolání trenérů je bohužel zatím vidět nejvíc. Pokud bych to chtěl odlehčit, tak bych poukázal na to, že krok k lepšímu je už ten fakt, že trenéři vydrželi v klubu celý podzim. Pokud jde o příchody a odchody hráčů, vždy je třeba vycházet z ekonomických možností klubu. Nemohu mluvit za předchozí roky, ale věřím, že teď v zimě přivedeme hráče, kteří budou zajímaví.
22.12.2017, 15:35
 
přeji přijemne sv.vanočni a uspěšny rok 018 at liga nadale zustane v jihlavě a vitězne taženi v každem zapase přeje marek z Bystřice n/Pernštejnem.

Odpověď:
Dobrý den Marku, moc děkuji a i Vám přeji krásné Vánoce a co nejúspěšnější rok 2018!
22.12.2017, 09:49
 
Přeji pěkný den pane řediteli. Nebudu se za nic schovávat, dlouhodobě patřím k té více kritické části srdcařů z Jihlavy. Vycházím z faktu, že jsme regionální klub, který je finančně závislý na jedné osobě a prodeji hráčů což je pro mě zcela pochopitelné. Bohužel musím konstatovat, že v horizontu pěti let se klub přestal prezentovat výchovou a začleňováním vlastních talentů. Je zcela evidentní, že se mladí hráči ani neobjevují v reprezentacích, ani hostování v druhé lize atd. To je z mého hlediska zásadní problém a první otázka na vás jestli nestojí za úvahu analyzovat výchovu mladých a v čem v posledních letech byla zanedbána? Gebreselasie, Vydra, Rabušic, Tecl, Kopic, Masopust to byla vždy naše budoucnost a byla radost se na ty kluky chodit dívat. Fungovalo začleňování a byly i výsledky. Další věcí, která se dá zcela jasně kritizovat je charakter a mentální odolnost jednotlivců. Tady vidím já osobně největší kámen úrazu. Není lídr, což víme už 3 sezony - v jednom rozhovoru to i sami potvrdili hráči a v neposlední řadě chemie týmu na bodě nula. V pár analýzách o pana Dobiáše byl FCV jednoznačně označen, jako tým bez potenciálního růstu. Data jednoznačně ukazovala, že hráči, kteří jsou lídři, resp. osou týmu, tak mají svá nelepší léta za sebou. Tím narážím na špatně zvolenou koncepci stavby mužstva, které samozřejmě ani nepřidalo a nepřidá časté střídání trenéra s čímž souvisí častá změna stylu hry. Další otázka vede tedy k tomu, jakou koncepci se chystáte nyní zvolit? Mě z toho vychází absolutní přestavba mužstva s možným restartem v druhé lize ovšem rádi si poslechnu vaší obsáhlou odpověď, kde budu rád když mi budete konkretizovat vaší představu o ose mužstva a případnou představu o doplnění kádru bud hostujícími hráči, nebo nákupy - kde předpokládám, že to nebude o kvantitě, ale hlavně kvalitě. S tím souvisí moje poslední otázka jestli je v plánu svým způsobem oživit scouting (nedát jen na doporučení) popřípadě použít analytickou metodu vyhledávaní hráčů pomocí dat? (viz pan Dobiáš pro Slavii, Zlín). Upřímně, čeká vás dost práce, ale věřím, že jste jeden z těch co bude mít vůli ten fotbal v Jihlavě změnit a posunout zase o krůček dále. Držím palce!

Odpověď:
Dobrý den Pavle, celkově jste poměrně přesně vystihl vše, co nás trápí a co vnímáme jako náš problém a naše slabosti. Jsou to věci, na kterých se snažíme od léta od mého příchodu pracovat. Postupně připravujeme a zavádíme řadu opatření. Jsou to však všechno kroky, které zatím nejsou příliš vidět. Postupně se pokusím reagovat na Vaše otázky a připomínky. Jsou to však témata na dlouhé debaty a proto nemusí být mé odpovědi zcela vyčerpávající a detailní. O tom je lepší se skutečně bavit než o tom psát. 1) Nedostatečné uplatnění našich odchovanců v A mužstvu a absence našich hráčů v mládežnických reprezentacích je problém. Vnímám to jako dva různé problémy, které spolu samozřejmě souvisí. V klubu připravujeme nové nastavení klubové filosofie a výchovného systému od U16 po "Áčko", což by mělo dát FCV jasnou tvář a určit herní projev a jasné směřování FCV. Tréninkový proces a filosofie výchovy od 16 let až po dospělé bude sjednocena tak, že bude fungovat na stejných principech, pravidlech a bude sledovat stejné cíle. Vše by mělo sloužit k tomu, aby odchovanci měli co nejjednodušší integraci do A mužstva a aby zároveň byli u nich pěstovány vlastnosti, schopnosti a návyky, které budu vycházet z potřeb A mužstva FCV. Tento systém bude klubový a tudíž musí být a bude nezávislý na tom, kdo konkrétně bude trénovat A tým, protože trenér A týmu bude tento systém respektovat a bude naplňovat jeho filosofii. Samozřejmě může přinášet své myšlenky a nápady, od základní filosofie se ale nebude smět odklonit. To je i odpověď na poznámku o častém střídání trenérů. To je samozřejmě problém, tímto by však měl odpadnout. Pokud trenér bude naplňovat klubovou filosofii, těžko ho klub může odvolat, když dělá svou práci a dělá, co mu klub řekne. Při dobrém nastavení systému a jeho důsledném dodržování odpadne tlak na výsledky v tom smyslu, že nebudeme tlačit na krátkodobé úspěchy, ale budeme koukat i jak se říká "za kopec". To neznamená, že nebudeme chtít vyhrát každý zápas, ale při hodnocení úspěšnosti trenéra se nebude hledět na sportovní výsledky konkrétního měsíce. My v současné době vyhodnocujeme, kdo by měl být tím trenérem, který u nás bude realizovat klubový systém. K zapojení našich hráčů do A týmu mhu uvést, že již v lednu nastupují do A týmu hráči U19 a juniorky (Smejkal, Řezáč, Matulka, Svatík, Dujmović, Mašič). Jednáme o řadě hostování našich mladých hráčů ve 2. a 3. lize, což by se mělo snad projevit již na jaře. Pokud jde o počet reprezentantů, musíme vychovávat více individualit, které budou pro repre zajímavé. Doufáme, že díky regionální akademii a od léta snad již definitivně zavedené klubové akademii se tento trend brzy otočí. Připravujeme i řadu dalších kroků, které by nás měly vrátit do popředí z hlediska výchovy a uplatnění mladých hráčů. 2) Myslím, že na otázku z hlediska budoucí filosofie a stavby kádru jsem částečně již odpověděl výše. Krátkodobý cíl je záchrana v lize. Já ani nikdo v klubu nechceme prohrávat. Na druhou stran naše vidění budoucnosti nesmí dosahovat jen půl roku dopředu, ale mnohem dál. Nyní chceme zahájit a ve střednědobém horizontu dokončit přestavbu mužstva. Jeho osu by měli tvořit 4 starší hráči doplnění odchovanci, případně na konkrétní posty, kde nám budou chybět vlastní hráči, by měli přijít mladí hráči odjinud na přestup, případně 4-5 mladých hráčů ideálně na dlouhodobější hostování z větších českých klubů. Našim odchovancům budeme dělat prostor tak, aby na jejich postech nebyla pro ně neřešitelná konkurence. Například nyní víme, že máme talentované stopery v juniorce a v dorostu, proto v A týmu postupně dojde k redukci počtu stoperů tak, aby naši odchovanci měli prostor se prosadit. Nesmí to mít zadarmo, ale prostor mít musí. Současně platí, že by neměl žádný stoper přijít (samozřejmě mohou být výjimky dané zajímavou možností na transfer trhu). Později bychom rádi měli 2-4 mladé cizince (např. afričany, balkánce) vytipované na základě scoutingu, ale na to je třeba připravit klubové prostředí. V minulosti se bohužel kádr stavěl tak, aby vybojoval záchranu, ale nebyla tam dlouhodobá vize, pročež se přiváděli tzv. hotoví hráči do základní sestavy. Tito hráči ale bohužel mají většinou to nejlepší za sebou a nejsou schopni z různých důvodů odevzdat maximum. Neplatí to samozřejmě o všech. Týmu však chybí hladovost a touha vyhrávat. 3) Do Jihlavy nebudou hráči přicházet "na doporučení". Příchod hráče bude vždy záviset na kombinaci poznatků, z nichž by mělo vyjít, zda pro nás bude hráč přínosem či nikoliv. Aktuálně využíváme řadu zdrojů poznatků při posouzení potenciálu a kvality hráče, mimo jiné scouting i analýzu dat. Jak jsem již psal, je to na mnohem delší debatu. Doufám, že jsem alespoň částečně na Vaše otázky odpověděl. Díky moc za pozitivní slova na závěr. Udělám vše pro to, aby se FCV vrátila na správnou cestu. Bohužel to v našich skromných podmínkách nemusí být otázka jedné sezóny. FCV do toho!

Další stránky
123>>
 
Fanzóna
Aktuálně

Svědík: Cením si, že se kluci po inkasované brance nadechli

Jihlavský prvoligový tým dnes završil své účinkování v Tipsport lize, kde dosáhl na vyrovnanou bilanci jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry, aktivního skóre 7:5 a 2. příčky v tabulce xaverovské skupiny. Po vítězné tečce za zimním turnajem jsme hovořili s koučem Martinem Svědíkem. Celý článek

 
Servis
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.