08.12.2017, Miroslav Fuks

Program zimní přípravy FC Vysočina

Program zimní přípravy FC VysočinaFotbalisté FC Vysočina včera absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. Prvoligový tým se znovu sejde ve středu 3. ledna 2018 na prahu zimní přípravy. Ta nabídne množství tréninků, zápasů i soustředění na tureckém pobřeží.

Fotbalisté se budou převážně připravovat v domácím prostředí, kde mohou využít kvalitních tréninkových podmínek, dobře připravených terénů, umělé trávy v areálu Na Stoupách, posilovny na stadiónu a zázemí Hotelu Gustav Mahler. V pátek 5. ledna absolvují nezbytné funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Tým se po roční odmlce znovu zapojí do zápasů v rámci Tipsport ligy, přičemž v xaverovské skupině narazí na Jablonec, Liberec a Hradec Králové. Do tohoto bloku zápasů se vměstná i přípravné utkání na jihlavské půdě proti Českým Budějovicím.

Ještě před odjezdem na herní soustředění v Turecku tým odehraje závěrečné zápasy zimní ligy a dosud nespecifikovaný přípravný duel. Na tureckou riviéru Vysočinu odletí 31. ledna a návrat plánuje 7. února. Prověří ji zde dva soupeři, přičemž zatím je potvrzeno utkání proti účastníkovi ruské Superligy – Dynamu Moskva. Generálku na HET ligu v sobotu 10. února obstará konfrontace proti druholigové Vlašimi.