22.05.2010, Miroslav Fuks

„Béčku“ se ve druhé půli povedl obrat

„Béčku“ se ve druhé půli povedl obratTřetiligový „B“ tým FC Vysočina dosáhl důležité záchranářské výhry, když na domácí půdě zdolal juniorku Sigmy Olomouc 3:2 (0:1). Z jihlavského pohledu velmi nepovedenou první půli vystřídal velmi dobrý druhý poločas, který vyústil ve tři góly v podání Petra Filipa, Pavla Simra a Michala Lovětínského. Tři kola před koncem MSFL má náš tým na svém kontě 27 bodů, ovšem boj o udržení nadále trvá.

Diváci: 50
FC Vysočina B: Matiášek - Benda, Filip, Ptáček, Naniáš (46. Kopic) – R.Demeter (87. Pikl), Karlík, Lovětínský, Cihlář – Peška (76. Leligdon), Simr.
Olomouc B: Šustr - Koutek, Ulma, Hajčík, Hála, Chlebek (61. Pospíšil), Kučera (60. Kostorek), Šichor, Nekuda, Pospíšil, Krč (71. Vavřík).

První poločas se domácímu „béčku“ vůbec nevyvedl. Olomoučtí mladíci byli fotbalovější, pohyblivější a především více nebezpeční. Hrozících pokusů Jihlavy bylo minimum – ve 12. minutě tvrdě vypálil kapitán Lovětínský a vyprášil rukavice Šustrovi a ve 36. se snažil závar v olomouckém pokutovém území vyřešit nůžkami Peška, ale neuspěl. To Sigma byla blízko branky hned několikrát. Ve 22. minutě putoval míč po ose Krč - Chlebek a dostal k Pospíšilovi, který v ohromné šanci nevyzrál na Matiáška! Další velká příležitost přišla ve 34. minutě, kdy se balon z Hálova autu dostal až na kopačku Krče, který zleva o metr minul Matiáškovu tyč! Vzápětí dostal míč za obranu Chlebek, skvěle si ho zpracoval a jeho následný chytrý lob letěl nad Matiáškovu branku. Ve 40. minutě se hosté po zásluze radovali. Po jihlavské ztrátě míče podnikli brejk, který z levé strany pokutového území přesně zakončil Nekuda.

O přestávce proběhlo v domácí kabině mytí hlav, které přinesla záhy svůj efekt. Ve 48. minutě Lovětínský zahrával roh, který dotlačil do sítě stoper Petr Filip – 1:1. Gólem probuzená Vysočina pokračovala v ofenzivním snažení. V. 50. minutě se po Kopicově akci dostával do zakončení Lovětínský, ale chyběl mu jeden krok. V 66. minutě Lovětínského centr z levé strany našel ve vápně číhajícího Simra, ale jeho zakončení našlo jen pozorného Šustra. O tři minuty už Vysočina vedla 2:1, neboť Simr našel nekryté místečko v Šustrově brance a přesně skóroval! Minisouboj Simr – Šustr však pokračoval. v 78. minutě byl Simr  sám před gólmanem, který jeho ne zrovna ideální zakončení vykryl a vyrazil na roh. O 2 minuty později pálil jihlavský útočník dva metry od levé tyče. Tlak Jihlavy však pokračoval a vyústil v pokutový kop po faulu na Kopice. A z něj se v 83. minutě kapitán Lovětínský nemýlil a poslal Šustra na druhou stranu branky - 3:1! Brankám však nebyl konec, neboť v 85. minutě zdramatizoval zápas hostující Tomáš Pospíšil. Domácí tým však v závěru potvrdil větší zkušenost a důležitou výhru uhájil.

„Šlo o duel rozdílných poločasů. V tom prvním jsme prohrávali osobní souboje, dělala nám problémy útočná aktivita hostí a hráli jsme hodně špatně. Po přestávce přišlo naše výrazné zlepšení, kterému napomohlo rychlé vyrovnání. Za výkon ve 2. půli jsme si výhru zasloužili. Rodila se však hodně těžce a celý duel byl psychicky velmi náročný,“ uvedl k zápasu trenér Josef Vrzáček.