17.08.2008, Miroslav Fuks

„Béčko“ se přes zlínskou obranu neprosadilo

„Béčko“ se přes zlínskou obranu neprosadiloVýrazně posílený „B“ tým FC Vysočina v domácím prostředí podlehl zlínské juniorce doplněné o hráče z kádru prvoligového „áčka“ 0:2 (0:1). Po dvou kolech MSFL tak náš záložní tým stále čeká na první vstřelenou branku. Proti Zlínu rozhodl úvodní gól, po kterém již domácí nenalezli recept do hostující obranu.

Rozhodčí: Žádník – Antoníček, Racek.
FC Vysočina B: Tulis - Chlup, Rezek, Naniaš, Oliveira (81. Netrda) - Drábek, Urban, Lovětínský, Vácha – Tecl (59. Čermák), Peška
Zlín B: Kořínek - Malý, Pazdera, Sokol, Linek, Řihák, McQuilkin (61. Otruba), Baranyai, Bača, Bačík (76. Foltán), Konečník (85. Železník).

Na trávník stadiónu v Jiráskově ulici vyběhlo hned 9 hráčů z kádru „áčka“. Tato silná sestava si v úvodu vytvořila územní převahu, ovšem šance Drábka či Tecla zůstaly nevyužity. Pozorně hrající Zlín trpělivě čekal na každou možnost k rychlému protiútoku a dokázal trestat jihlavská zaváhání. Tak se stalo v 38. minutě, kdy hostujícímu celku vyšla rychlá kombinace po levé straně, po níž se ve vápně uvolnil Bačík a nechytatelnou ranou skóroval.
Do druhé části domácí vstoupili se snahou vyrovnat, ovšem jejich snažení povětšinou naráželo na koncentrovanou obranu Tescomy. Ta navíc dokázala velmi nebezpečně útočit. Blízko gólu byl v 50. minutě Baranyai, kterého výborně vychytal Bača. Když se z nemnoha pološancí či standardních situací Vysočiny žádná neujala, tak přišlo v nastavení definitivní rozhodnutí duelu. Zlín po levé straně zaútočil do odkryté jihlavské obrany a na konci celé akce střílel do odkryté branky střídající Železník.