06.05.2007, Miroslav Fuks

Z velké bitvy v Ďolíčku vyšly lépe Bohemians

Z velké bitvy v Ďolíčku vyšly lépe BohemiansVelká fotbalová bitva v Ďolíčku a možná jeden z klíčových utkání jarní II. ligy skončil nejtěsnějším vítězstvím domácích Bohemians, když jedinou branku utkání vstřelil v 70. minutě Bálek. Vysočina si ve vyrovnaném zápase vypracovala řadu šancí, bohužel však žádnou do sítě Sňozíka nedopravila. Po porážce se jihlavští propadli na 4. příčku tabulky s tříbodovou ztrátou na Bohemians a HFK Olomouc.

Diváci: 8509

Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Růžička – Kotyza (58. Hašek), Adam, Matůš (62. Bartek), Rychlík – Bálek (87. Kulvajt), Škoda.
FC Vysočina: Tulis - Gebreselassie, Kadlec, Šourek, Drga – Baláž (78. Rabušic), Lovětínský, Vít, Cihlář (54. Vladyka) - Svoboda, Faldyna.

Trenér Milan Bokša do základní sestavy poprvé zařadil uzdraveného Baláže, který nastoupil na pravém kraji zálohy místo Svobody a ten v útoku nahradil mladého útočníka Rabušice. Naopak kapitán Vladyka po zranění začal pouze na lavičce. Oproti vítěznému utkání s Třincem navíc dostal na pravém beku přednost Gebreselassie před Veselým.
Ve Vršovicích nabídl tahák druhé ligy vynikající podívanou, návštěva vysoko převyšovala ligový průměr. Téměř devět tisíc diváků sledovalo v prvním poločase převahu Bohemians, ovšem jihlavskou obranu skvěle dirigoval Kadlec. Až ve 31. minutě se Klokani dostali do velké šance. Odražený míč napálil na branku Adam, ale trefil břevno. V závěru poločasu domácí tlak stupňovali, po sérii čtyř rohů střílel z malého vápna Lukáš a gólman Tulis míč skvěle vykopl.
Obraz druhé půle byl v mnohém jiný. Jihlava hrála mnohem aktivněji a vytvořila si velké příležitosti. V 51. minutě překopl branku z malého vápna Faldyna, který na podzim vsítil Klokanům hattrick. Tentokrát míč měl na dlouhou nohu a branku ve vyložené šanci minul. Utkání se hrálo ve velkém tempu, rozhodovaly osobní souboje. Jediný gól utkání padl v 70. minutě, kdy Tulis pouze nedůrazně vyrazil centrovaný míč z levé strany, míč propadl k Rychlíkovi, který si počkal na ideální načasování centru na hlavu Bálka a ten se na malém vápně nemýlil. Ve Vršovicích propukla obrovská radost v hledišti, ale Jihlava se nevzdávala a stále se snažila vyrovnat. Závěr přinesl dvě velké šance Vysočiny. V 83. minutě se dostal k zakončení Svoboda, vyražený míč mohl ještě uklidit do branky Vladyka, ale vyznamenal se Sňozík, který pokusy jihlavských zlikvidoval. O dvě minuty později se na pravém křídle výborně uvolnil Svoboda a míč do 100% šance předložil Lovětínskému, který tvrdou ranou z pravé strany těsně přestřelil. Gólman Sňozík se jen ohlédl. V poslední minutě ještě útočník Bohemians Kulvajt trefil břevno. Zelenobílí prodloužili sérii neporazitelnosti na patnáct zápasů a znovu se přiblížili postupu. Vysočina na jaře ve třech zápasech a aspiranty postupu nezískala ani bod.