21.03.2008, Miroslav Fuks

Vysočina zvítězila v zimní bitvě proti Hradci!

Vysočina zvítězila v zimní bitvě proti Hradci!Enormní úsilí s přípravou hrací plochy se FC Vysočina vyplatilo! Svěřenci kouče Marka v zimní bitvě dokázali porazit jednoho z aspirantů postupu do nejvyšší soutěže Hradec Králové 2:0 po poločasu 1:0. Domácí porušilo fotbalové pravidlo „nikdy doma nezvítězíš dvakrát v řadě“ díky brankám Petra Faldyny z penalty a Petra Tlustého, který se v jihlavském dresu trefil poprvé.

Diváci: 1050
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Kadlec, Tlustý, Vepřek - Dupal (64. Veselý), Schneider, Gába, Cihlář (89. Vácha) - Böhm (72. Rabušic), Faldyna.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Němeček, Wozniak, Zbončák - Rezek, Černý (78. Vodehnal), Riegel (68. Bouška), Pilař (75. Svoboda) - Schulmeister, Hašler.

Sněhová kalamita a velmi chladné počasí řadu fanoušků od shlédnutí atraktivního utkání odradilo, přesto se na stadiónu sešla slušná návštěva. Jihlavská sestava, která se shodovala s duelem proti Třinci, v úvodu čelila platonickému obléhání Hradce. Ten měl ostatně po celý zápas více míč na kopačkách, ovšem v útoku byl dosti bezzubý. Naopak domácí úspěšně vyráželi ze zabezpečené obrany k celé řadě nebezpečných rychlých kontrů, které pro branku „Votroků“ znamenaly nemalé nebezpečí.

Lepší vstup Hradce do zápasu dokumentovala střela Pilaře ze 2. minuty, kterou od levé tyče gólman Šimon jen s vypětím sil vyrazil na roh. Domácí se v šanci objevili až v 10. minutě, ovšem byla z kategorie vyložených. Cihlář šikovně pustil míč na Faldynu a ten najednou postupoval sám na Podhajského. Místo přesného zakončení či nahrávky volnému Dupalovi však vystřelil předčasně a mířil nad. Ve 24. minutě hlavičkoval z rohu velmi nebezpečně Kadlec, bohužel minul branku. Na druhé straně o chvíli později z pětadvaceti metrů napřáhl Hašler, ale jeho krásná střela nakonec zamířilo vedle levé tyče. Zajímavý fotbal vyústil do 27. minuty, kdy Faldyna prodloužil míč do pokutového území Hradce, ten padal za obranu a řítili se k němu útočník Böhm a gólman Podhajský. Následoval jejich střet, z něhož vyšel lépe nebojácný jihlavský hráč, neboť dle nablízku stojícího sudího byl u míče dříve a byl sražen hostujícím gólmanem. Následný poněkud překvapivý pokutový kop chladnokrevně proměnil kanonýr Petr Faldyna – 1:0. Vedoucí branka byla vodou na defenzivní jihlavský mlýn prošpikovaný velmi rychlým křídelním přechodem do útoku. Přesto se do konce první půle ani před jednou brankou neurodila výraznější příležitost. Hradec ze své optické převahy vytěžil pouze několik standardních situací.

Hosté do druhé půle vstoupili opět aktivně a už v její 2. minutě se snažil hostující útočník vymodlit penaltu po střetu s Tlustým. V 51. minutě mohlo být vyrovnáno, neboť z hranice šestnáctky vypálil Němeček a trefil břevno jihlavské branky. Jihlavskou odpověď připravil v 61. minutě Böhm, který šel důrazně za dlouhým míčem za hradeckou obranu, dostal se i ke střele, ale Podhajský byl připraven. Ještě větší příležitost měl v 68. minutě Cihlář, kterého po jednom z brejků krásně uvolnil Faldyna, ovšem jihlavský křídelní „jezdec“ Podhajského neprostřelil. Zajímavý fotbal však zdaleka nekončil. V 74. minutě se k přímému kopu z třiceti metrů postavil Kadlec a nádherně napálil břevno hradecké branky! Vzápětí však mohlo být vyrovnáno, neboť krásnou Schulmeisterovu střelu Šimon vyrazil pouze na hlavu Hašlera, který však nedokázal přesně zamířit a před prázdnou brankou hlavičkoval nad. Nedáš – dostaneš, tak nakonec platilo na druhé straně. Schneider zahrával z pravé strany volný kop a na zadní tyči ideálně našel hlavu Petra Tlustého, který do protipohybu Podhajského zaznamenal první gól v dresu FC Vysočina. Po této krásné pasáži už bylo rozhodnuto. Hradec se nadále pokoušel o útočení, ale jihlavské obrana neměla s udržením čistého konta velkou starost. Vysočina se mohla radovat z velmi cenné výhry!

Preview: Vysočina v pátek vyzve aspiranta postupu – Hradec Králové

3.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 2:0
18.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 2:0