18.08.2018, Miroslav Fuks

Vysočina vydřela remízu v Sokolově

Vysočina vydřela remízu v SokolověK pátému utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tým z Vysočiny zavítal na horkou půdu fotbalistů Sokolova. Týmu vedeného trenérem Pavlem Horváthem, se v úvodních kolech příliš nedařilo a mělo na svém kontě pouze jediný bod. V utkání které skončilo 2 : 2, padaly branky jen ve druhém poločase. Za hosty byli úspěšní Vaculík z penalty a Urblík, za domácí Vávra a Jihlavský odchovanec Kosak.

SokolovSokolov
5.kolo, sobota 18.8.2018, 10:15
2:2
(0:0)

Góly: 60. Vávra, 61. Kosak – 57. Vaculík (pen.), 74. Urblík
ŽK: 29. Mišůn, 45+1. Machek, 63. Glaser – 22. Klobása, 39. Zoubele, 87. Jiří Klíma
ČK: 5. Schumacher
Rozhodčí: Rejžek – Mokrusch, Kubec
Diváci: 720
Sokolov: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Kosak, Machek, Glaser (C), Štípek (57. Voleský), Vávra (75. Ruml) – A. Ševčík (57. Hlavatý). Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Beránek, Body, Voleský, Hlavatý, Ruml.
FC Vysočina: Vejmola – Vaculík (C) (73. F. Novotný), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele (89. Machuča) – Klobása (82. Javůrek), Jiří Klíma. Náhradníci: Vízek – Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Machuča, Javůrek.

Kouč Martin Svědík oproti utkání s Táborskem neučinil žádnou změnu v základní sestavě. K prvnímu vážnějšímu ohrožení naší branky došlo v 5. minutě průnikem Kosaka, který se dral do vápna a byl podražen, rozhodčí nařídil pokutový kop a ještě dostal Till Schumacher červenou kartu. Domácí hráč Petr Glaser však pokutový kop neproměnil, kdy výborně zasáhl brankář Luděk Vejmola. V 22. minutě po taktickém faulu Klobása dostal žlutou kartu. Největší příležitost ke vstřelení branky měla Vysočina ve 27. minutě a 30. minutě, kdy z velmi nadějných přímých kopů nedokázala vstřelit branku. Urblík netrefil branku a Levinova střela skončila v náručí gólmana. V 39. minutě Zoubele zajel ostře do Kosaka, od rozhodčího viděl žlutou kartu. Ve 42 minutě Klíma podnikl po pravé straně nadějnou akci, ale v rozhodujícím momentu zaváhal.

V 56. minutě se Fulnek probíjel do vápna po levé straně, po faulu těsně za hranicí pokutového území byla nařízena penalta, kterou proměnil zkušeně Vaculík – 0:1. Domácí vše vsadili na jednu kartu a dvojím střídáním si vynutili převahu. V 60. minutě vyrovnal Sokolov, kdy před Vejmolou vznikla veliká skrumáž, kde se dostal k balonu Vávra. Kousíček si ho potáhl a procpal ho přes bližší tyč. Vejmola si na balon sáhl, ale nedokázal ho zkrotit, balon se za jeho záda doslova došoural – 1:1. V 61. minutě soupeř navýšil své vedení, kdy se balon dostal do vápna. Ujal se ho Kosak, rychle zpracoval a z hranice malého vápna ho poslal nekompromisně pod víko – 2:1. V 68. Minutě vystihl Urblík nepozornost domácího brankař a střelou z 60 metrů se ho snažil překvapit. Belaň na brankové čáře skvěle zakročil a zabránil vstřelením branky. Krásný fotbalový moment. Vysočina se v 74. minutě dostala do rychlého protiútoku, kdy poslal na pravou stranu krásný pas Zoubele do běhu Urblíkovi. Rychlé zpracování, na hraně vápna přesnou přízemní střelou na pravou stranu brankáře, Belaň nestihl zareagovat – 2:2. Poté měli domácí několik závarů, které brankou však neskončilo. V poslední minutě zápasu mohl rozhodnout o vítězství Vysočiny Urblík, jeho hlavičku však Belaň zlikvidoval i následnou dorážku. Tím utkání dospělo do zasloužené remízy, které bylo ovlivněné brzkým vyloučením Tilla Schumachera.

5.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 2:2
19.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 1:0