05.10.2013, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Olomouce velmi nadějný pohárový výsledek!

Vysočina veze z Olomouce velmi nadějný pohárový výsledek!Fotbalisté FC Vysočina na Hané nadmíru příjemně překvapili. V úvodním duelu 4. kola Poháru České pošty dosáhli velmi cenného vítězství 0:4 (0:2), které jihlavskému celku dává velice dobré naděje k postupu do čtvrtfinále. Čistý hattrick zaznamenal Haris Harba a skóre duelu otevřel Marek Jungr.

Diváci: 758
Olomouc: Zlámal – Vidlička, Koutný, Šindelář, Vepřek – Karaš (68. Wijlaars), Houska – Navrátil, Schulmeister (76. Lietava), Falta (58. Doležal) – Varadi. Náhradníci: Blaha – Dreksa, Zahradníček.
FC Vysočina: Hanuš – Mikula, Krejčí, Šourek, Josl – Marek, Jánoš – Masopust (72. Kliment), Jungr (86. Teplý), Kosak (76. Karlík) - Harba. Náhradníci: Blažek – Šilinger, J.Kučera.

Kouč František Komňacký avizoval komplikace se složením sestavy, což pohled na zápis o utkání potvrdil. Do Olomouce vůbec nepřicestovali zranění Kopic, Přeučil, Vaculík, Koloušek a Tlustý. Naopak Karlík po nemoci usedl alespoň na lavičku a z Karlových Varů pokopaní Kosak a Harba byli připravení v úvodní jedenáctce. V té dostal šanci pravý bek Mikula, ve stoperské dvojici nastoupil Krejčí a do středové řady se posunul Marek.

Vysočina do utkání vstoupila velmi aktivně a rychlými kombinacemi ohrožovala olomouckou defenzívu. První velkou šanci si však připsala Sigma, když v 5. minutě kopal po faulu Šourka přímý kop z 20 metrů Vepřek. Ránu pod břevno Hanuš dokázal vyrazit na roh. Vysočina pokračovala v sympatickém výkonu a v 8. minutě se dočkala úvodní branky zápasu. Stoper Šourek odvážně potáhl míč středem hřiště a přesnou kolmicí našel nabíhajícího Jungra. Ten se přízemní ránou trefil přesně k levé tyči – 0:1. Ve 14. minutě Vysočině vyšel další brejk, když Josl vyslal za obranu Harbu, který si z levého křídla doslova vychutnal stopera i gólmana a svůj jemný oblouček poslal od tyče do sítě – 0:2. Sigma o sobě dala znovu vědět ve 25. minutě, kdy po rohu efektně zakončoval nůžkami Karaš. Střelu pod břevno však Hanuš dokázal vyrazit. V 30. minutě se Vysočina vymanila z tlaku Sigmy, když Masopust klasicky unikl po pravém křídle a svůj průnik krásně zakončil svojí oblíbenou přehazovačkou beka. Šanci nepřinesla, ale roztleskala olomoucké publikum. V 32. minutě Vysočina zahrávala přímý kop z velmi nadějných 18 metrů, ovšem Harba trefil pouze zeď. Ve 43. minutě pro změnu z nadějné pozice pro přímák neuspěl Houska.

Sigma se na počátku druhé půle snažila o aktivitu, která však efekt nepřinesla. Naopak se musela mít na pozoru před brejky Vysočiny. Jeden z nich ve 48. minutě zakončoval tvrdou střelou Josl. Místo mezi třemi tyčemi si však nenašla. V 51. minutě pádil Masopust po přihrávce Kosaka sám na gólmana, ale příliš si podkopl míč. V 57. minutě Hanuš perfektním reflexivním zákrokem zabránil střele Varadiho po předchozí křídelní akci. Nutno dodat, že pokus Varadiho byl rukou a vynesl mu žlutou kartu. V 64. minutě se ke střele dostal Houska, ale z dvaceti metrů našel jen připravenou náruč Hanuše. Jihlavský tým byl i nadále nebezpečný a v 65. minutě zvýšil své vedení už na 0:3. Mikula se odvážně vrhl do útoku, na levém křídle našel Kosaka a ten předložil ideální míč Harbovi, který zcela osamocen zakončoval do prázdné branky. O minutu později si odražený míč za vápnem našel Marek, tvrdě vypálil a rozvlnil síť ve Zlámalově brance. Sudí však pískala ofsajd po pravděpodobné teči jihlavského hráče. V 69. se nádherným zákrokem blýskl Hanuš, který z šibenice vyrazil střelu Navrátila. V 82. minutě stálo při Sigmě velké štěstí při střele Jánoše. Po několika tečích skončila v náruči Zlámala. V 85. minutě se po přiťuknutí Klimenta ocitl sám v pokutovém území Harba, ale svůj třetí zásah nepřidal. Slabou střelou našel náruč gólmana Sigmy. V 90. minutě poslal Harba za obranu Teplého, ten si ve vápně zasekl Šindeláře a byl faulován – penalta! Tu bezpečně proměnil Harba a zkompletoval svůj čistý hattrick – 0:4!

8.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 4:3
22.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 5:0