29.03.2021, Michal Růžička

Vysočina veze z Hradce Králové vysokou porážku 4:0

Vysočina veze z Hradce Králové vysokou porážku 4:0Vysočina prohrála s domácím FC Hradec Králové vysoko 4:0. V 18. minutě si dal vlastní gól Vedral a poločas skončil 1:0 pro domácí. Votroci potvrdili roli favorita a ve druhé půli přidali další 3 branky a zaslouženě vyhráli 4:0.

Hradec KrálovéHradec Králové
14.kolo, pondělí 29.3.2021, 14:30
4:0
(1:0)

Gól: 18. Vedral, 49. Donát, 58. Vlkanova, 60. Prekop
ČK:
ŽK: 27. Leibl (HKR) – 49. Číž (JIH), 51. Patrák (JIH)
Rozhodčí: Petřík – Blažej, Mojžíš
Hradec Králové: Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (79. Soukeník), Urma – Kodeš (86. Kejř), J. Rada – Prekop (76. Mahr), P. Dvořák, Vlkanova (C) (76. Záviška) – Vašulín (86. Kateřiňák). Náhradníci: Ottmar – D. Doležal, Kateřiňák, Soukeník, Záviška.
FC Vysočina: Číž – T. Svoboda, Vedral, T. Vlček, Horák – Křivánek (62. Ševčík), Shudeiwa (76. Ritter), Lacko (C), Peřina (46. Selnar) – Patrák (76. Pojezný) – Klobása (66. Tureček). Náhradníci: Ritter, Ševčík, Selnar, Tureček, Chocholatý, Pojezný.

Trenér Jihlavy, Aleš Křeček, udělal oproti minulému utkání s Ústím hned 4 změny v základní sestavě. Vykartovaného Lukáše Červa nahradil ve středu zálohy talentovaný Fares Shudeiwa. Na pravou stranu obrany byl postaven Svoboda a na křídelních pozicích tentokrát dostali šanci Křivánek s Peřinou. Trenér Křeček pozměnil rozestavení, když Patráka posunul z pozice levého křídla na úplný hrot sestavy a Vysočina hrála na dva útočníky.

Utkání bylo zpočátku opatrné. V 18. minutě ale zahrávali domácí Votroci svůj první rohový kop, který nebezpečně směřoval k hranici malého vápna, kde si naskočil také Filip Vedral, který nešťastnou hlavičkou překonal svého brankáře Číže – 1:0.

Jihlava se nevzdávala a vyrovnala s domácím Hradcem tempo. Na konci prvního poločasu si připsala velkou šanci na srovnání utkání. Kapitán Lacko rozehrál s Peřinou roh na krátko a první jmenovaný poslal přízemní přihrávku do vápna na útočníka Klobásu, který přiťuknul Patrákovi, ale jeho zakončení šlo pouze do brankáře. Reichl střelu vyrazil před sebe, kde dorážel pouze do boční sítě Klobása. Poločas tak skončil 1:0.

Jihlava nevstoupila do druhého poločasu vůbec dobře. Hned ve 49. minutě se prosadil hradecký hráč Donát. Bohužel zase z rohového kopu. Hosté zahráli rohový kop na zadní tyč. Tam se po odrazu k míči dostal Denis Donát, který míč dopravil do prázdné branky. Brankář Číž se marně pokoušel reklamovat útočný faul na jeho osobu. Hlavní rozhodčí branku uznal – 2:0.

V 58. minutě bylo ještě hůře. Jihlava na pravé straně nechala zcela volného Mejdra, který poslal přesný centr na hradeckého kapitána Vlkanovu, který svojí šancí nepohrdl a hlavou navýšil skóre – 3:0.

O dvě minuty později přidali domácí další branku. Votroci se kombinační hrou dostali k hranici pokutového území, kde od Rady převzal nahrávku Erik Prekop. Levnou nohou vyslal technickou střelu, která zapadla do horního rohu Čížovi branky – 4:0.

Jihlava si připsala ještě jednu velkou příležitost ke skórování. Mladý záložník Ritter se řítil v samotném závěru utkání sám na branku. Bohužel trefil pouze vyběhnuvšího brankáře Reichla!

Utkání skončilo 4:0 pro domácí Hradec Králové.

2.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 3:4
14.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 4:0