24.04.2021, Michal Růžička

Vysočina veze z Blanska plný počet bodů!

Vysočina veze z Blanska plný počet bodů!Jihlava potvrdila, že lépe hraje venku než doma. První gól vstřelil po šestnácti minutách Filip Vedral. Domácím se podařilo vyrovnat tři minuty před koncem. Poločas skončil nerozhodně. Druhá půle se nesla více v bojovném duchu. Vysočina deset minut před koncem utkání kopala pokutový kop, který proměnil Lukáš Červ. Pojišťovací třetí branku z brejkové situace vstřelil Vojtěch Křišťál. Vysočina vyhrála v Blansku 1:3!

BlanskoBlansko
20.kolo, sobota 24.4.2021, 17:00
1:3
(1:1)

Gól: 42. Sedlo – 16. Vedral, 86. Červ (pen.), 90. Křišťál
ČK: 84. Sukup (BLA)
ŽK: 9. Kopičár (BLA), 52. Helebrand (BLA), 64. Sukup (BLA), 74. Bartolomeu (BLA) – 44. T. Vlček (JIH), 60. Pojezný (JIH), 90+3. Chocholatý (JIH)
Rozhodčí: Denev – Dobrovolný, Vejtasa
Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Ngoma (80. Vasiljev), Kopičár, R. Buchta (C), Vlachovský (69. Bartolomeu) – Žák (80. Koraksić), T. Machálek (46. Lhotecký). Náhradníci: Chmiel – Černín, Klusák, Koraksić, Vasiljev, Lhotecký, Bartolomeu.
FC Vysočina: Lancman – Křišťál, Pojezný, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (78. Chocholatý) – Ritter (78. Ševčík) – Vedral (90+1. Tureček), Klobása (66. Patrák). Náhradníci: Číž – Selnar, Ševčík, Chocholatý, Tureček, Patrák, T. Svoboda.

Trenérský štáb musel před složením základní sestavy řešit složitý rébus. Koho postavit na místo vykartovaného Róberta Štefánka? Stáhnout zpět na stopera Filipa Vedrala, který se jeví velice dobře v útoku. Jihlavský trenér Křeček ponechal Vedrala v útoku a z lavičky vytáhl mladého Karla Pojezného a vsadil na rozestavení 4-4-2

První velkou šanci měl útočník Stanislav Klobása. Fares Shudeiwa dostal kolmici do vápna, míč poslal pod sebe na Klobásu, ale jeho rána z osy hřiště byla zablokována blanskou obranou. Ponechání Vedrala v útoku přineslo své ovoce v šestnácté minutě. Jihlavští rozjeli rychlý brejk středem hřiště a míče se chopil Lacko. Ten v pravou chvíli načasoval přesnou kolmici mezi stopery na Filipa Vedrala a ten přízemní ranou na zadní tyč pohodlně překonal domácího brankáře Halousku – 0:1. O minutu později mohli blanenští fotbalisté vyrovnat. Pravé křídlo blanenského útoku z pravé strany odcentroval a našel ve vápně volného domácího útočníka Žáka, ten si míč zpracoval a vypálil na zadní tyč, branku však zhruba o metr minul. Po první brance se hra vyrovnala a byla plná nepřesností na obou stranách až do čtyřicáté druhé minuty. Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop, po kterém vyrovnal Martin Sedla. Defenziva Vysočina nechala Sedla úplně volného a ten zblízka hlavou nasměroval míč pod břevno – 1:1. Hráči odcházeli do kabin za nerozhodnutého stavu.

V druhém poločase se hra odehrávala převážně ve středu hřiště a větší šance nepřicházeli. Proto se jihlavský trenér Křeček rozhodl hru oživit střídáním. Stáhnul ze hry Klobásu, kterého nahradil mladý útočník Patrák. Jihlava byla více na míči, ale větší šance nepřicházeli. Proto přišlo na řadu dvojité střídání a do hry přišel Ševčík s Chocholatým. Jenže první větší příležitost přišla až deset minut před koncem utkání a měli ji na svých kopačkách domácí fotbalisté. Na hranici velkého vápna se k míči dostal Claude Lhotecký a vyslal rychlou přízemní ránu. Ta však o kousek minula levou tyč. O minutu později se začali dít věci. Po centru z pravého strany byl ve vápně Blanska obrovský závar, domácí míč vytáhli z brankové čáry a posléze Sukup chtěl míč odvracet nůžkami pryč, ale místo toho trefil dobře hrajícího Filipa Vedrala do hlavy! Kromě penalty navíc dostal druhou žlutou a zároveň červenou kartu!  Penalta. K té se postavil Lukáš Červ, který zvolil razantní ránu doprostřed branky. Domácí brankář skočil na pravou stranu a Červ poslal sedm minut před koncem Vysočinu do vedení! – 1:2. Blansko, i když hrálo o deseti se hnalo za vyrovnáním a otevřeli obranu. Jihlava toho náramně využila. Z rychlé protiakci dostal míč mezi obránce Patrák, který pod tlakem poslal přízemní centr do vápna, kam si dobíhal úplně volný obránce Vojtěch Křišťál a utaženou ranou k levé zadní tyči prostřelil blanenského brankáře. – 1:3.

Díky vítězství na hřišti Blanska se Jihlava posunula na devátou pozici v tabulce Vysočina vylepšila zápasy na hřištích soupeřů a v tabulce z venkovních utkání je dokonce na skvělé čtvrté příčce!

FK Blansko – FC Vysočina Jihlava 1:3

8.kolo | FC Vysočina - Blansko | 1:4
20.kolo | Blansko - FC Vysočina | 1:3