16.01.2019, Miroslav Fuks

Vysočina veze na úvod přípravy cennou výhru z Mladé Boleslavi

Vysočina veze na úvod přípravy cennou výhru z Mladé BoleslaviFotbalisté FC Vysočina na půdě Mladé Boleslavi sehráli první přípravný duel zimní přípravy. Prvoligovému soupeři byli zcela vyrovnaným soupeřem a díky dvěma rychlým kontrům v závěru utkání nakonec slavili cennou výhru 0:2 (0:0). Obě jihlavské branky zaznamenal Jiří Klíma.

Diváci: 50
Ml. Boleslav: 1. pol.: Stejskal - Jakub Klíma, Chaluš, Šušnjar, Daniel Novák - Tataev, Matějovský - Fulnek, Provazník, Přikryl - Komlichenko. 2. pol.: Mikulec - Tvaroh, Hájek, Jan Král, Křapka - Takács, Hubínek - Pech, Mašek, Ewerton - Ladra.
FC Vysočina: 1. pol.: Vejmola – Hykel, Pedro, Vedral, Preisler – Šlein – Šefčík, Šumský, Čáp, Novotný – Jawo. 2. pol.: Kolář – Vaculík, Křišťál, Chlumecký, Kupec – Komárek – Kuffour, Zoubele, Smejkal, Javůrek – Klíma.

Kouč Radim Kučera do úvodního duelu zimní přípravy nasadil dvě odlišné jedenáctky, přičemž volno obdrželi nový gólman Veselý a dále Tlustý, Klobása, Dujmović, Machuča a Turyna. Naopak z kádru juniorky byl povolán stoper Dominik Pedro.

První poločas nabídl nejprve tvrdý volej Šefčíka po Čápově centru, při němž se však skokem k tyči vyznamenal gólman Stejskal. O chvíli později se neujal ani pokus Čáp z levé strany. O deset minut později se v zajímavé střelecké pozici ocitl Novotný, ale křížnou ranou boleslavskou branku netrefil. V 18. minutě Přikryl nastřelil jihlavského obránce a Komličenkův pokus o technickou dorážku jeden z protihráčů srazil do rohu. Ve 22. minutě neuspěl Matějovský, když jeho přehození jihlavského brankáře Vejmoly skončilo nad břevnem. Ve 31. minutě Přikryl slabou střelou z dvaceti metrů trefil Vejmolu a o minutu později Novák trestným kopem jen o pár centimetrů minul levý horní růžek jihlavské branky. Ve 34. minutě Šefčíkovu bombu z rohu vápna Stejskal úspěšně vyrazil od levé tyče a za dvě minuty další Šefčíkovu šanci boleslavský gólman zmařil včasným vyběhnutím. Ve 38. minutě po Matějovského kolmici a Fulnekově obloučku Komličenko ve své jediné střelecké příležitosti hlavičkoval těsně vedle jihlavské branky.

První nebezpečný moment druhého dějství představoval ve 49. minutě na Ewertonův ostrý centr, na nějž byli na hranici jihlavského brankoviště krátcí Mašek s Pechem. V 63. minutě Tvarohův přetažený centr Ladra hlavičkoval odrazem od země do jihlavského břevna. V 65. minutě Zoubeleho přízemní ránu boleslavský brankář Mikulec snadno kryl. V 70. minutě po rozehraném devátém boleslavském rohu se Takácsovi nepovedla hlavička, a když míč propadl k Ladrovi, tak ten ho poslal těsně vedle pravé tyče jihlavské branky. V 77. minutě si Mikulec poradil s Klímovou ranou z úhlu. O pět minut později se však jihlavský útočník mohl radovat. Kupec do otevřené obrany vyslal Smejkala, který na malém vápně našel Klímu, jenž se z první nemýlil – 0:1. Za pouhé dvě minuty už to bylo 0:2, když Křišťál vybojoval na své polovině míč, narazil si se Zoubelem a poté ideálním centrem za obranu našel rozběhnutého Klímu, který se zhruba z hranice vápna trefil přesně k tyči. Šokovaní boleslavští fotbalisté se na zkorigování nepříznivého skóre nezmohli. V 85. minutě Křapkův centr přikryl brankář Kolář před Ladrou. V úplně poslední minutě zaútočil z pravé strany Vaculík a na jeho nebezpečný přízemní centr nikdo ze spoluhráčů před boleslavskou brankou nedosáhl.