24.09.2023, Miroslav Fuks

Vysočina vedení neudržela a z Prahy se vrací s prázdnou

Vysočina vedení neudržela a z Prahy se vrací s prázdnouFotbalová Vysočina nezvítězila ani v pátém utkání v řadě a propadá se do středu druholigové tabulky. Na žižkovském stadiónu, který je domovem juniorky Sparty Praha, přitom díky tečované střele Matúše Lacka dlouho vedla. Ve druhé půli však neproměnila dvě nadějné šance a o jakýkoli bodový zisk během sedmi minut přišla, když skórovali Hranoš a Mokrovics – 2:1 (0:1).

Sparta BSparta B
10.kolo, neděle 24.9.2023, 10:30
2:1
(0:1)

Branky: 67. Hranoš, 76. Mokrovics – 11. Lacko
ŽK: 61. Hodouš – 55. Fila, 65. Selnar
Rozhodčí: Kvítek – Kotalík st., Kotalík ml.
Diváci: 338
Sparta B: Surovčík – Lilling, Ševínský, Večerka (81. Goljan) – Váňa (46. Hodouš), Kaštánek, Holoubek (66. Horák), Hranoš (84. Šilhart) – Ševčík (66. Mokrovics), Schánělec, Penxa. Náhradníci: Nalezinek – Jonáš.
FC Vysočina: Soukup – Vedral, Piško, Tonbul – Křehlík (77. Chytrý), Tureček, Lacko (57. A.Pešek), Peřina (77. Franěk) – Fila (82. Ogiomade), Araujo-Wilson, Selnar (77. Křivánek). Náhradníci: Mastný – Tall.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil jednu změnu oproti utkání s Brnem, když místo vykartovaného Svobody nastoupil exsparťan Piško. Zároveň sáhl ke změně rozestavení se třemi stopery a dvěma halfbeky Křehlíkem a dalším odchovancem Sparty Peřinou. Domácí nastoupili bez hráčů z širšího kádru „áčka“ s výjimkou Ševčíka.

Už ve 2. minutě měli domácí mladíci první šanci, kdy Hranoš pronikl po levé straně a křížnou střelou vyzkoušel Soukupa, který míč vyrazil jen před Váňu. Ten dorážel z dobré pozice těsně vedle. Sparta byla nebezpečnějším celkem, což dokumentovala i 7. minuta a průnik teprve sedmnáctiletého Hranoše, který se v důrazném souboji se dostal přes Vedrala a přímočaře si to namířil opět na bránu. Šanci mu sebral skluzem za cenu rohu Tonbul. V 11. minutě se Jihlavě podařila první nebezpečná akce, která hned vedla ke gólu! Selnar s Peřinou šikovně zakombinovali po levém křídle, Peřina před branku poslal nepříjemný centr, který se odrazil na velké vápno přímo k Lackovi, který pohotově vystřelil. Ke smůle gólmana Surovčíka skončil kulatý nesmysl tečovaný jedním z rudých v síti – 0:1! V 19. minutě se Selnar postavil k přímému kopu z pětadvaceti metrů Selnar, ale slabým pokusem branku netrefil. V 21. minutě o sobě dali vědět rychlým brejkem Sparťané, když si střelec Schánělec navedl míč na pravačku a vypálil přes obránce po zemi přímo do brankáře Soukupa. Ve 24. minutě po průniku aktivního Hranoše napálil Holoubek odražený míč vysoko nad břevno. Na druhé straně se ve 27. minutě k ráně ze středné vzdálenosti odhodlal Fila, ale branku těsně minul. Ve 41. minutě Vysočina skvěle zakombinovala ve středu pole, Lacko vyslal do nadějného průniku Turečka, ale ten finální řešení nezvládl. První dějství tak skončilo nadějným vedením Vysočiny.

Zajímavá fotbalová podívaná pokračovala i ve druhém dějství. Po několika náznacích Sparty si první šanci vypracovala Jihlava. Lacko v 53. minutě vysunul za obranu Araujo-Wilsona, který v nájezdu gólmana Surovčíka překonal, ale branku těsně minul. V chvíli později se zprava do vápna po chybě Kaštánka prosadil Fila, dobře vystřelil na zadní tyč, ale domácí brankář se vyznamenal. V 63. minutě se ke střele ze střední vzdálenosti probil Ševčík, ale pálil je doprostřed brány. V 67. minutě. V 67. minutě se jinak velmi dobře a pozorně hrající defenzíva FCV dopustila chyby. Po nedorozumění stoperů s gólmanem a dobrém presinku domácích vypíchl dorostenec Hranoš míč Soukupovi a snadno balón dopravil do opuštěné sítě – 1:1. V 73. minutě se k zahrávání přímého kopu postavil Mokrovics, ale zhruba o metr přestřelil. V 75. minutě domácí dokonali obrat v utkání. Kaštánek potáhl míč, doleva vysunul Penxu, jehož centr hlavičkoval Schánělec. Soukup nepříjemný pokus vyrazil, ovšem jen do prostoru, kde stál připravený dorážející Mokrovics – 2:1. Vysočina na nepříznivý vývoj zareagovala hned trojím střídáním a ofenzivní snahou. Aktivně hrající Sparťané však jihlavské hráče do šancí nepouštěli a naopak využívali každé šance k ataku. V nastaveném čase vypadal nadějně dlouhý aut Chytrého, ale domácí defenzíva jej s vypětím sil dokázala z malého vápna odvrátit. Sparťanské „béčko“ tak tentokrát dokázalo příznivý stav udržet až do konečného hvizdu.

10.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 2:1
24.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 3:1