08.08.2020, Miroslav Fuks

Vysočina ve druhém utkání přípravy přišla v závěru o výhru

Vysočina ve druhém utkání přípravy přišla v závěru o výhruDruhá letní přípravná konfrontace FC Vysočina s nováčkem nejvyšší soutěže nabídla vyrovnaný průběh a množství šancí na obou stranách. Nakonec bylo šťastnější Brno, které dvěma brankami Šumbery v závěru duelu otočilo nepříznivý průběh po vedoucí brance Rajmunda Mikuše ze 75. minuty – 1:2 (0:0).

přát., sobota 8.8.2020, 11:00, Jiráskova
1:2
(0:0)
BrnoBrno

Góly: 75. Mikuš - 83. a 86. Šumbera
Diváci: 200
FC Vysočina: Číž (46. Lancman) – Vlček, Štefánek, Vedral (46. Pojezný), Křišťál (46. Svoboda) – Lacko (46. Červ), Tureček – Smejkal (70. Růžička), Ritter (46. Mikuš), Žilák (60. Čáp) – Klobása (46. Arroyo). Máhradníci: Chok, Havlín.
Brno: 1. poločas: Floder – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec – Koudelka, Vaněk, Čermák, Ševčík – Zikl, Růsek. 2. poločas: Šustr – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec, Šumbera, Přichystal, Hladík, Jambor, Štěpanovský, Vintr
Stanice TV prenosu: záznam

Zcela vyrovnaný průběh, vysoké nasazení v tropickém počasí, příkladné plnění taktických pokynů a jen málo vyložených šancí na obou stranách nabídlo první dějství. A také sympatický herní projev domácího celku. Před jednou z branek poprvé pořádně zahřmělo ve 20. minutě, kdy se Číž v jihlavské brance hned dvakrát vyznamenal. Poprvé proti rychlému útoku Zbrojovky, který zakončoval Koudelka, střelu na dlouhou tyč vykopl nohou. Z odraženého míče pramenila další střela Zikla, kterou vyrazil na roh. V 35. minutě měl branku na noze Smejkal, když se otevřeným prostorem řítil sám na branku, tváří v tvář Floderovi chtěl situaci ještě vyšperkovat nahrávkou na spoluhráče, což brněnský gólman zastavil.

Druhá půle byla o poznání otevřenější, hektičtější, méně takticky svázaná a rozhodně nabídla více gólovek. Ve 48. minutě mělo tutovku duo Přichystal – Hladík. Prvně jmenovaný šel sám na branku a střelu po zemi nasměroval pouze do Lancmana, který vyrazil míč na Hladíka. Ten nikoho za sebou neměl a měl mnoho času, pokus však poslal nad kasu! V 55. minutě byl Arroyo u míče dříve, než vyběhnuvší gólman Šustr, ale z úhlu z pětadvaceti metrů těsně minul zadní tyč. V 57. minutě nejprve neproměnil svoji šanci brněnský Moravec a vzápětí na druhé straně dostal míč za stopery Arroyo, šel sám na Šustra, ale brněnský gólman jejich souboj vyhrál. Domácí v tlaku zůstali a završili jej tvrdou ránou Mikuše, která vedla jen k rohovému kopu. Z něj měl gól na hlavě stoper Štefánek, ale hlavičkoval těsně vedle! V 64. minutě mělo velkou šanci Brno. Nejprve vyplul míč na levém křídle pro Vintra, který ale zblízka nedokázal Lancmana překonat. Od gólmana se balon odrazil pro Šumberu, který se přiblížil téměř prázdné brance a vystřelil, jeho pokus však zastavila hlava Vlčka, jenom kousek před brankovou čárou! V 75. minutě se diváci konečně dočkali branky. Mikuš dostal balón do levého křídla, potáhl jej k vápnu, uvolnil se přes beka do střely a přízemní ránou zaznamenal první branku FCV v letní přípravě – 1:0. V 79. minutě si modří vytvořili územní tlak a také šanci, v níž však Mikuš z úhlu Šustra nepropálil. Brno po zásluze srovnalo v 83. minutě, kdy Šumbera dostal z pravého křídla balón před branku, předskočil obránce a bez potíží skóroval – 1:1. Omlazená Vysočina o povzbudivý výsledek přišla v 86. minutě, kdy na pravém křídle zachybovala jihlavská defenziva a byl z toho rychlý brejk, který táhl po levé straně Vintr. V ideální čas pak našel Šumberu a střelec prvního gólu v podobné situaci nezaváhal – 1:2. A tímto výsledkem skončilo i vlastní přípravné utkání.

4.kolo | Brno - FC Vysočina | 4:0
18.kolo | FC Vysočina - Brno | 0:3