31.08.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina v poháru končí, Olomouc byla šťastnější

Vysočina v poháru končí, Olomouc byla šťastnějšíFC Vysočina po sympatickém výkonu nestačila ve 3. kole Ondrášovka Cupu na prvoligovou Sigmu Olomouc. Ta v první půli byla horším celkem a po zásluze inkasovala ve 26. minutě z kopačky Murise Mešanoviće. Jihlavené bojovali, ale ve druhé půli Sigma potvrdila své vysoké kvality a dosavadní neporazitelnost v tomto ročníku. Brankami Petra a Heinze skóre dokázala otočit. Svěřenci Romana Pivarníka určitě nebyli horším týmem, byli však tím smutnějším. Jejich výkon je povzbuzením do nedělního derby proti Znojmu.

3. kolo, středa 31.8.2011, 19:00
1:2
(1:0)
OlomoucOlomouc

Góly: 26. Mešanović - 66. Petr, 77. Heinz.
ŽK: Sedláček, Gabriel, Tecl, Komárek - Heinz.
Rozhodčí: Možíš - Paták, Hájek.
Diváci: 1250
FC Vysočina: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Komárek, Gavrić – Dolejš (78. Kosak), Karlík, Kučera T., Vaculík - Sedláček, Mešanović (64. Tecl)
Olomouc: Šustr – Janotka, Koutný, Murin (33. Škerle), Vepřek – Hořava, Rossi, Bajer – Schulmeister (53. Petr), Heinz, Navrátil (79. Varadi)

Kouč Roman Pivarník oproti duelu v Čáslavi učinil tři změny. Ve středu zálohy nahradili Dorta a Velického T.Kučera a Karlík. Nutno dodat, že oba předvedli kvalitní výkon. Třetí změna nastala v útoku, kde urostlý Sedláček nahradil Tecla.

První půle byla ve znamení velmi dobrého a aktivního výkonu domácí Vysočiny. Jihlavští hráči sbírali většinu odražených míčů a dokázali umně kombinovat. Především si pak vytvořili více gólových šancí a dokázali skórovat, když ve 26. minutě Dolejš uvolnil do tandemu Gabriela, který našel před brankou nabíhajícího Mešanoviće. Ten gólmanovi Šustrovi nedal šanci. O dvě minuty později to mohlo být 2:0, když Karlík nádherně vypálil za vápnem, ovšem Šustr byl pozorný. Karlík byl vůbec střelecky aktivní, neboť zajímavě vypálil k pravé tyči v 16.minutě po předchozím centru Mešanoviće. Úvodní výčet šancí Jihlavy by však nebyl kompletní, pokud bychom nezmínili Dolejšův překvapivý pokus z úhlu, který skončil na vnější spojnici tyčí. Sigmu nepříznivý stav více rozhýbal, ale její držení míče a kombinace končily na jihlavské obraně či pozornosti Uvarenko. Jedinou hostující šanci v první půli měl Schulmeister po přihrávce Heinze, ovšem jeho slabou střelu bez problémů chytil Uvarenko. V samotném závěru ještě zahrozil hlavou Sedláček po standardce Vaculíka, jenže Šustr jeho pokus zlikvidoval.

Územní převaha technicky a kombinačně výborně vybavené Sigmy pokračovala i ve druhé půli, ovšem svěřenci kouče Psotky se dlouho nemohli prosadit. Hosté se za svoji snahu přeci jen dočkali v 66. minutě. Hořava za obranu chytře vysunul Petra, který Uvarenko nedal šanci. Nový začátek přinesl zvýšenou ofenzivní snahu Vysočiny, která byla nejblíže brance v 77. minutě, když Gavriće z pravé strany krásně našel Dolejš. Šustr však Gavrićovu hlavičku vyrazil do autu. Vzápětí se dostal za jihlavskou obranu velezkušený exreprezentant Heinz a šikovným obloučkem přehodil gólmana Uvarenka – 1:2. Vysočina se poté snažila alespoň o vyrovnání a tím i o penaltovou loterii. Akce mladíků Kučery či Kosaka však brankou neskončila. Mezi nejlepších 16 tak v Ondrášovka Cupu postoupila Olomouc.