02.06.2020, Miroslav Fuks

Vysočina v nastaveném čase přišla o důležité vítězství

Vysočina v nastaveném čase přišla o důležité vítězstvíVysočina ani na osmý pokus nedokázala zvítězit venku a z Líšně odjíždí pouze s remízou 1:1. Pátou venkovní v sezóně. Přitom Jihlava byla na brněnském hřišti lepším celkem a v 66. minutě se dočkala po parádním sólu Rajmunda Mikuše přes celé hřiště zasloužené vedoucí branky. V nastaveném čase však inkasovala ze závaru po rohovém kopu.

Diváci: 150
Líšeň: Halouska – Jeřábek, O.Ševčík, Černín, Rolinek – Kučera (80. O.Vintr) – Šenk (58. T.Machálek), Málek, Minařík (73. Silný), Vasiljev – Zikl (73. Matocha).
FC Vysočina: Vejmola – Novotný, Diouf, Lacko, Javůrek – Vaculík (80. Shudeiwa), Fortelný – Arroyo (46. Mikuš), Zoubele, Rezek (80. Svoboda) - Klobása (89. Koubek). Náhradníci: Veselý – Šimko, Ritter.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Radim Kučera učinil dvě změny oproti duelu s Varnsdorfem. Místo Tlustého a Smejkala nastoupili Arroyo a Vaculík.

Vysočina byla v první půli lepším celkem, měla územní převahu a častěji držela balón, ovšem šancí si přes koncentrovanou líšeňskou defenzívu vytvořila pomálu. První nebezpečnou střelu si v 9. minutě připsal Zoubele, který z vápna pálil pohotově, ale nad horní tyč. O pět minut později se podobně vedlo pokusu Klobásy, který letěl ještě výše. V 33. minutě se do zakončení cpal Zikl, ale Vejmola jeho pokus v pohodě zkontroloval. Bohužel, více situací si výrazný komentář v prvním dějství nezasloužila.

Vysočina do utkání vstoupila velkou šancí, která však zůstala neproměněna. Rezek se procpal velkým vápnem a přízemní střelou ohrozil Halousku. Ten musel vytáhnout v podstatě první těžký zákrok v tomto utkání. V 58. minutě měl na hlavě tutovku kanonýr Klobása po rohovém kopu Vaculíka, ovšem těsně minul pravou tyč Halouskovy branky. V 63. minutě byl metr za vápnem faulován Rezek, ovšem Vaculík nadějný přímý kop poslal metr nad břevno. Vysočina šla do zaslouženého vedení v 66. minutě a ta branka stála za vidění! Mikuš za svým vápnem vybojoval míč, prohnal se po pravém křídle kolem svého strážce, v líšeňském vápně vymotal dva obránce a přízemní střelou propálil gólmana – 0:1! V 73. minutě se střelec dostal do dalšího zakončení, ale jeho hlavička po centru Javůrka postrádala patřičné parametry. Kolem 80. minuty Líšeň zahrozila z rohů a standardek, ale jihlavská defenzíva byla pozorná. V 87. minutě Málkův centr našel ve vápně Rolinka, ale ten tečovanou střelou vytěžil jen roh. Z něj nebezpečně hlavičkoval Černín, ale Vejmola první líšeňskou střelu na branku skvěle lapil. Vysočina v závěru nebyla schopná déle udržet míč a ocitla se pod líšeňským tlakem. A právě rohový kop v nastaveném čase přinesl domácí štěstí v podobě hlavičky Černína do břevna a poté do sítě z brankové čáry dorazil Jeřábek – 1:1. Podobně jako na podzim mohla Vysočina v závěru rozhodnout o svém vítězství, když se Zoubele s míčem šikovně otočil ve vápně, vystřelil a trefil tyč. Od ní se kulatý nesmysl odrazil do pole k domácím bekům. Vysočina tak v Líšni musela strávit velmi hořkou remízu.

6.kolo | FC Vysočina - Líšeň | 3:2
20.kolo | Líšeň - FC Vysočina | 1:1