02.08.2023, Miroslav Fuks

Vysočina udržela vítěznou sérii a fanoušky potěšila góly

Vysočina udržela vítěznou sérii a fanoušky potěšila gólySkvělý start fotbalistů FC Vysočina do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pokračuje. Jihlava zvítězila i ve 3. kola, když ve velmi ofenzivním duelu přestřílela juniorku Sigmy Olomouc 6:3 (3:2). Úvodní branku vstřelil Lukáš Fila, hned dvakrát skóroval Justin Araujo-Wilson a po jedné trefě přidali Jakub Selnar, Matúš Lacko a Mame Tall. Na hosty snižovali Langer, Šíp a Mikulenka.

3.kolo, středa 2.8.2023, 18:00
6:3
(3:2)
Olomouc BOlomouc B

Branky: 2. Fila, 18. a 44. Araujo-Wilson, 60. Selnar, 68. Lacko, 90. Tall – 40. Langer, 45. Šíp, 90+2. Mikulenka
ŽK: 53. Langer, 58. Trefil
Rozhodčí: Julínek – Hurych, Pospíšil
Diváci: 607
FC Vysočina: Soukup – Svoboda, Vedral, Tonbul, Záhradnik (46. Chytrý) – Pešek, Lacko (80. Vítek) – Fila (71. T. Franěk), Tureček, Selnar (71. Ogiomade) – Araujo-Wilson (85. Tall). Náhradníci: Jágrik – Piško.
Olomouc B: Trefil – Cahel (46. Slavíček), Jaja, Vepřek, Coufal (83. Bednár) – F. Uriča (46. Moses), Langer, Šíp (70. Mikulenka), Fabiánek (70. Fiala), J. Spáčil – Kramář. Náhradníci: Koutný – Proniuk.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla dal důvěru stejné sestavě, která uspěla v Líšni. Beze změn bylo i složení lavičky náhradníků.

Vysočina si lepší start duelu nemohla přát. Už ve 3. minutě Araujo-Wilson přidržel míč na hranici vápna, přiťukl na Lacka a ten vyslal ideální kolmici do vápna na Filu. Devatenáctiletý kanonýr letní přípravy se z úhlu nerozpakoval a propálil Trešla – 1:0! Navázal tak na svoji trefu z Líšně. I v dalších minutách se domácí snažili o rychlé kolmice za obranu, naopak Sigma více sázela na postupnou kombinaci. Ovšem když zkusila rychlou kolmici, tak byla nebezpečná. V 15. minutě se takto dostal za obranu Šíp a uvnitř vápna natáhl ke střele. Tu mu však skvělým skluzem zablokoval stoper Tonbul. A právě Tonbul se v 18. minutě postaral o průnikovou přihrávku mezi stopery na nabíhajícího Araujo-Wilsona, který přesným zakončením nedal Trefilovi šanci – 2:0! Ve 20. minutě se olomoucký gólman vyznamenal při nepříjemné skákavé střele Záhradnika, který za vápnem napálil odražený míč po rohovém kopu. Ve 23. minutě ke střele z 25 metrů natáhl Svoboda a jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem. Po půlhodině hry dostal míč za obranu Fila, uvolnil se přes dva dotírající stopery, zaseknul si míč, ale jeho střela levačkou neměla potřebné parametry. V 38. minutě se olomoučtí dostali k prvnímu nebezpečnému zakončení, když se ve vápně uvolnil Kramář a z úhlu vystřelil. Našel však jen připravené rukavice Soukupa. Ve 40. minutě hosté výborně zakombinovali po levé straně, k míči se dostal Langer a z úhlu přesně našel kout na zadní tyči Soukupovy brány – 2:1. A právě Langer mohl o 2 minuty později vyrovnat! Sigma skvěle rozehrála signál z rohového kopu, při němž na penaltě vyplaval zcela volný olomoucký středopolař. Z první vystřelil na bránu, přičemž skórování zabránila tvrdě nastřelená hruď Svobody. Závěr půle byl na jihlavském stadiónu ofenzivní a bláznivý. Ve 43. minutě poslal Selnar centr do vápna na Araujo-Wilsona, která hlavou vyslal nechytatelný oblouček za záda Trefila – 3:1. Jenže prakticky vzápětí Sigma zase snížila! Defenzíva Vysočiny propadla na levé straně, olomoucké křídlo poslalo do vápna přízemní přihrávku, kterou si našel nechytatelně zakončující Šíp – 3:2.

Sigma do druhého dějství provedla dvě změny a jednu vynuceno učinil i domácí lodivod, když Záhradnika na levém beku nahradil další mladík Chytrý. První šance se zrodila po Lackově kolmici na Araujo-Wilsona v 50. minutě. Domácí útočník se dostal do vápna a z úhlu zkoušel střílenou přihrávku na penaltu. Poskakující míč se dostal ke Svobodovi, který z těžké pozice z první přestřelil. Na druhé straně pláchl rychlík Šíp, na malém vápně našel hruď Kramáře, který naštěstí pro Vysočinu nedokázal zakončit a Soukup balón sebral do rukavic. V 55. minutě se na pravém křídle prosadil Slavíček a z úhlu vyzkoušel Soukupovu pozornost. V 58. minutě chyboval stoper Jaja a Vysočina šla do rychlého kontru. Tureček do vápna vysunul Filu, ten si balón zasekl kolem Vepřeka a zkušený exjihlavský stoper jej fauloval – penalta! K té se v 60. minutě postavil tradiční exekutor Selnar a se štěstím proměnil – 4:2! Trefil totiž jeho střelu vyrazil, ovšem oblouček se snesl jen na hlavu dorážejícího Selnara. Hektický duel však pokračoval. V 62. minutě se po souboji Vedrala se Slavíčkem dočkala penalty i juniorka Sigmy. K té se postavil právě Vepřek a neproměnil! I Soukup však balón jen vyrazil před sebe, ale hostům už úspěšná dorážka nebyla umožněna. V 68. minutě se Vysočina dočkala snad uklidňující branky, která stála za to! Fila dostal míč do křídla, ve vápně našel Turečka a ten prostrčil balón na malé vápno na Lacka. Nejzkušenější fotbalisté na hřišti zvolil skutečně mazácké řešení, když vyběhnuvšího Trefila precizně a originálně přeloboval – 5:2! V 73. minutě se po přihrávce Chytrého uvolnil do vápna Ogiomade, technicky vystřelil a trefil jen zadní tyč. Od šest minut později ve velké šanci neuspěl ani Araujo-Wilson, kterého patičkou vyzval Pešek. Jeho střela letěla metr vedle pravé tyče. V 84. se k nadějné hlavičce po standardce dostala Olomouc, ale Soukupova robinzonáda zafungovala. Naopak na druhé straně se 90. minutě prosadil Tall, který do sítě dorazil přihrávku Svobody – 6:2. To však nebylo vše, neboť v nastaveném času tenisové skóre modifikoval dorážkou po rohovém kopu Mikulenka – 6:3.

3.kolo | FC Vysočina - Olomouc B | 6:3
17.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 3:0