02.08.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina slaví rekordní ligovou výhru!

Vysočina slaví rekordní ligovou výhru!Vysočina proti Znojmu splnila tříbodový cíl, připsala si první tři body do tabulky a navíc potěšila více než 3.100 diváků, když do sítě prvoligového nováčka nasázela hned čtyři branky! Pod výhru 4:0 (2:0), která představuje nejvyšší vítězství v prvoligové historii klubu, se postupně podepsali Petr Tlustý, Tomáš Marek, Marek Jungr a Haris Harba.

3.kolo, pátek 2.8.2013, 18:00
4:0
(2:0)
ZnojmoZnojmo

Góly: 9. Tlustý, 24. Marek, 74. Jungr, 90. Harba.
ŽK: Koloušek – Okleštěk.
Rozhodčí: Královec – Wilczek, Zeman.
Diváci: 3149
FC Vysočina: Blažek – Marek, Šourek, Kopic, Tlustý – Masopust, Koloušek (89. Karlík), Jungr, Jánoš, Vaculík (81. Přeučil) – Šimonek (62. Harba). Náhradníci: Hanuš – Kosak, Marcin.
Znojmo: Hrubý – Helísek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Nepožitek, Lacko (51. Zeba), Heinz (67. Hrošovský), Buchta, Okleštěk (77. Tomeček) – Vašíček.

Kouč František Komňacký své zdravotní problémy vyřešil, ovšem 20 minut před utkáním musel řešit jiné. Při rozcvičce si totiž poranil achilovku levý bek Josl, tudíž byl do základní sestavy na poslední chvíli zařazen Tlustý. Oproti střetnutí na Slovácku nebyl nasazen útočník Přeučil, místo kterého dostal důvěru Šimonek.

Vysočina dala hned od prvních minut jasně najevo, jak moc touží po tříbodovém zisku. Před znojemskou brankou si vytvořila díky intenzivnímu napadání, rychlých křídelním výpadům a nebezpečným standardním situacím velký tlak. Už v deváté minutě fotbal ukázal jeden ze svých paradoxů. Petr Tlustý, který neměl vůbec nastoupit, otevřel skóre zápasu. Naběhl si na Kolouškův roh a na zadní tyči nadvakrát poslal domácí tým do vedení – 1:0. Jihlava poté chvilku ubrala na tempu a nechala hrát Znojmo. To se však marně snažilo dostat do tempa a prapor prvoligového nováčka nedokázal zvednout ani bývalý reprezentant Heinz. A tak se domácí hráči znovu vrhli do útoku. Po dalším rohu Kolouška nebezpečně hlavičkoval ve 21. minutě Kopic, ovšem gólman Hrubý byl pozorný. Dobrou formu potvrdil i ve 24. minutě, kdy dokázal vyrazit Šimonkovu střelu, ale na dorážku levého beka Marka už byl krátký – 2:0. Znojmo poprvé zahrozilo ve 28. minutě, kdy Mudra odcentroval z levého křídla a Vašíček se snažil na dlouhou nohu usměrnit míč za Blažkova záda. Zkušený gólman se však překvapit nenechal. Vysočina tak odešla do kabin s nadějným dvoubrankovým vedením.

Bylo jasné, že Vysočina v obrovském vedru nebude schopná vydržet nasazené tempo hry i ve druhé půli. Počátek druhé dějství se tak nesl ve znamení pozorné jihlavské defenzívy, která bez větších problémů čelila útočním pokusům znojemského celku. Hosté byli nejblíže branky po hodině hry, kdy z vápna tvrdě pálil do poloprázdné branky Zeba, ale Blažek jeho pokus stihl zneškodnit. Jihlavané poté pochopili, že nejlepší obranou je útok a vykročili za dalšími brankami. Po zvýšení na 3:0 doslova volala krásná kombinace z 65. minuty, kterou však ani Harba, ani Vaculík nedokázali zakončit. Pojistku prvních jihlavských bodů i vítězství v novém soutěžním ročníku dal hlavou v 74. minutě Jungr, který předskočil gólmana Hrubého a prodloužil do sítě přesný centr Vaculíka – 3:0. Utkání se poté dohrávalo ve výborné atmosféře nadšeného jihlavského publika. To toužilo po další brance a srovnání jihlavského ligového skóre, kterého se nakonec se dočkalo. Jungr v 89. po nájezdu z pravého křídla neuspěl, ovšem Harba si už v první minutě nastavení vedl lépe. J8noš ho po rychlé akci nalezl na levé straně pokutového území, který si bosenská posila vychutnala obránce a po zasekávačce elegantně poslala míč k zadní tyči – 4:0. Vysočina zvítězila naprosto zaslouženě.

3.kolo | FC Vysočina - Znojmo | 4:0
17.kolo | Znojmo - FC Vysočina | 0:0