10.02.2024, Miroslav Fuks

Vysočina si své vedení nad Rosicemi dost zkomplikovala

Vysočina si své vedení nad Rosicemi dost zkomplikovalaZimní neporazitelnost FC Vysočina trvá i po šestém utkání, ovšem o spokojenosti s výkonem dnes mluvit nelze. Jihlavský tým vedl nad třetiligovými Rosicemi už 3:0, ovšem v závěru utkání si své zasloužené vítězství dost zkomplikoval. Úvodní gól zápasu vstřelil Michal Záhradnik a další dvě trefy přidal v rychlém sledu Jakub Selnar - 3:2 (2:0).

Rozhodčí: Matoušek – Dobrovolný, Hádek
FC Vysočina: Jágrik (46. Mastný) – Chytrý, Piško (46. Tonbul), Sládek, Záhradnik – Tureček, Shudeiwa (60. Vítek) – Iman (46. Araujo-Wilson), Selnar, Fatai (46. Farka) – Tall. Náhradníci: Křehlík, Svoboda, Fila.
Rosice: Zádrapa (10. Drobek) - Zezula, Kulík, Novák, R.Buchta, Koláčný, Fila, Němeček, Mazuch, Sedláček, Trtek. Střídali: Kršák, Novotný, Haminger, Dobrovodský, Goj, Moučka.

Vysočina oproti středečnímu měření se Znojmem nasadila 9 odlišných hráčů, mezi nimiž figurovali testovaní křídelníci Fatai a nově i devatenáctiletý Iman Kassoum Ouedraogo. Tento dynamický ofenzivní hráč prošel mládežnickými akademiemi ve Francii a naposledy působil v americkém seniorském týmu Tyler Junior College.

Rosice, které vedl trenér Petr Čuhel, jenž na lavičce „áčka“ FCV asistoval Josefu Jinochovi na jaře 2017, byli od úvodu pod tlakem Vysočiny. Domácí si dokázali vypracovat hned několik vyložených příležitostí, v nichž však opakovaně selhali. Vysvobození ze střeleckého trápení přinesla 38. minuta, kdy Tureček rozehrál standardní situaci z pravé strany na Selnara, který přiťukl Záhradnikovi, a ten se díky teči soupeře trefil nechytatelně pod břevno – 1:0. O chvíli později hosté chtěli rychle rozehrát lapený roh, ovšem učinili tak nepřesně, což využili dobře presující hráči v modrém. Z akce vzešel faul na pokutovém území na Talla, a následnou penaltu bez potíží proměnil Selnar – 2:0.

Když tentýž hráč už ve 47. minutě zvýšil po hezké kombinační akci na 3:0, tak se možná zdálo, že Vysočina svého soka zatíží dalšími brankami. Šance sice byly, přičemž blízko hattricku byl Selnar, a koncovku nezvládli Vítek či Tall, ovšem přesně stříleli už pouze Rosice. V 68. minutě se utaženou střelou trefil přesně k tyči z hranice vápna Kršák a 4 minuty před koncem snížil na konečných 3:2 Novák. Doplňme, že hostující Slovan během druhé půle hned dvakrát trefil břevno.

Ježour TV: Po skončení přípravného duelu proti třetiligovým Rosicím nabízíme slova kouče Davida Oulehly a netradičně též sportovního ředitele a předsedy klubového představenstva Lukáše Vaculíka, jenž se vyjádřil k aktuálnímu dění v kádru prvního týmu.

Kouč David Oulehla po zápase nemohl být spokojený: „Je to tak, dnes obecně řečeno nejsem spokojený vůbec. Nedá se říci, že by se nám utkání nepovedlo, ale nelíbili se mi přístup a nastavení, jak jsme k duelu přistoupili. Nejen z těchto aspektů jsem zklamaný. To středeční utkání se Znojmem bylo více dle mých představ.“
Jihlavský lodivod dále řekl: „Pro tyto zápasy jsme se rozhodli dát každému z hráčů alespoň 90 minut, za což jsem rád. V dalších dnech a týdnech jdeme do finální fáze přípravy, tudíž u některých hráčů bude minutáž klesat. Za týden proti Startu Brno ještě sestavu protočíme, ale v generálce s Líšní už bude mít jedenáctka ligové parametry. Uvidíme samozřejmě, co nám umožní marodka a stav kádru. Někteří kluci nám nyní vypadli, ale snad by nemělo jít o dlouhodobé problémy a začnou nám postupně do plného tréninku naskakovat.“