16.02.2019, Miroslav Fuks

Vysočina si s Vlašimí poradila v poměru 4:0

Vysočina si s Vlašimí poradila v poměru 4:0Konfrontace dvou 2. a 8. celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyzněla jednoznačně pro FC Vysočina. Vlašim si z prosluněné Jihlavy odvezla porážku 4:0 (3:0), když branky domácího celku zaznamenali Jiří Klíma, Lukáš Zoubele, Petr Breda a Filip Novotný.

Diváci: 100
FC Vysočina: Vejmola – Breda, Tlustý (70. Vedral), Tijani, Preisler (80. Dujmović) – Šlein (80. Machuča) – Petr (70. Šefčík), Zoubele (80. Šumský), Šulc (80. Vaculík), Novotný (70. Javůrek) – Klíma (80. Jawo). Náhradníci: Veselý.
Vlašim: Bačkovský - Pavlík, Shabanov, Štochl (46. Galiazutdinov), Kadlec - Janda, Chevrak, Blecha, Badocha (60. Výborný), Fortelný (38. Plachý) - Dao (46. Novotný).

První šanci si hned úvodu vytvořili hosté po průniku přes jihlavskou levou stranu, ovšem vlašimský hráč pálil vedle tyč. Chvíli poté šla Vysočina do vedení, když Zoubele přetáhl roh na zadní tyč na Šulce, který hlavičkou kulatý nesmysl vrátil na přední tyč, odkud přesně zakončoval Klíma – 1:0. V 15. minutě o sobě dal vědět novic Petr, který do vápna uvolnil Zoubeleho, jenž si míč posunul kolem obránce a přízemní ranou prostřelil gólmana Bačkovského – 2:0. Na druhé straně v šanci neuspěl Dao. Rušněji bylo nadále před brankou středočeského celku. Šulcova zpětná přihrávka našla Klímu, ale ten z první pálil vedle tyče. Vzápětí se neujala ani tečovaná střela Preislera pravačkou ze střední vzdálenosti. Obrovskou šanci mělo duo Petr – Klíma. Prvně jmenovaný prokoukl zpětnou přihrávku vlašimského stopera, ovšem gólmana nepřekonal. Odražený míč si našel Klíma, ale velikou příležitost v gól nepřetavil. Vědět o sobě dal i další debutant Breda, jehož tečovaná rána po centru Preislera vedla pouze k rohovému kopu. Pár minut před poločasem hezky kombinovali Zoubele s Klímou a právě druhý jmenovaný útočník se postaral o koncovku – vedle branky. Vysočina se přesto třetího úspěchu do poločasové pauzy dočkala. Na rohový kop se Tlustý krásně pověsil do vzduchu a trkl hlavou do míče. Jeho pokus gólman vyrazil, ale z dorážky se nejlépe zorientoval Breda – 3:0.

Ve druhém dějství byt znát jihlavský důraz na udržení čistého konta. Přesto se šance pro Vlašim rodily. Chybu Preislera nevyužil Pavlík a brankou neskončila ani pohotová rána Jandy. Útočila však i Vysočina. Novotný nejprve neproměnil vybídnutí od Klímy, ovšem v 57. minutě se mohl radovat ze své třetí branky v zimní přípravě. To Klíma výborně zapresoval obránce, získal míč, nahrál Petrovi a ten jej posunul do palebné pozici Novotného – pod břevno nedal Bačkovskému šanci – 4:0. Vlašim se nadále snažila o korekci stavu, ale nebylo jí tentokrát přáno. Nad břevno letěla Plachého rána z úhlu a vedle letěla vydařená střela téhož hráče o chvíli později. Na druhé straně se gólového efektu nedočkal Zoubeleho brejk s Klímovou koncovkou. Stejně tak Breda nedokázal trefit výborný Dujmovićův centr.

15.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 4:1
29.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 2:3