16.07.2009, Miroslav Fuks

Vysočina si připsala výhru nad Drážďany

Vysočina si připsala výhru nad DrážďanyFotbalisté FC Vysočina jsou v letní přípravě stále neporaženi. Dnes zakončili německé soustředění výhrou nad tradičním, ale nyní pouze třetiligovým klubem, Dynamo Drážďany. O výhru 1:2 (0:1) se brankami zasloužili Peter Krutý a Stanislav Tecl.

Dynamo DrážďanyDynamo Drážďany
přát., čtvrtek 16.7.2009, 18:00
1:2
(0:1)

Góly: 48. ... – 25. Krutý, 81. Tecl
FC Vysočina: Winter – Veselý, Tlustý, Kadlec (60. Lovětínský), Cihlář – Vydra, Karlík, Gába, Krutý – Tecl, Korčián (70. Minarech).

„Našim soupeřem nebyl kompletní „A“ tým Dynama, ale spíše jeho mix s juniorkou. Hrálo se na menším hřišti v místě našeho soustředění, což bylo jedinou menší vadou tohoto zápasu. Šlo o velmi kvalitní a bojovný zápas, který byl ideální tečkou našeho podařeného čtyřdenního soustředění. V jeho rámci jsme krom dvou zápasů absolvovali i čtyři tréninky a já měl konečně možnost hráče poznat trochu blíže a individuálně si s nimi promluvit. Našli jsme zde ideální podmínky a já jsem velmi rád, že nám vedení klubu toto soustředění umožnilo,“ řekl kouč Luboš Urban, který dále pokračoval hodnocením dnešního zápasu: „Naše vítězství bylo zasloužené, neboť jsme Drážďany přestříleli 15:5 a na šance jsme vyhráli jasně 7:1. Poprvé jsme se radovali ve 25. minutě, když se z přímého kopu z 20 metrů trefil perfektně s přispěním tyče Krutý. I poté jsme měli hru pod kontrolou a mohlo nás jedině mrzet, že jsme z nadějných brejků vedení nezvýšili. Do druhé půle však vstoupil lépe soupeř a už ve 48. minutě vyrovnal po hlavičce z rohového kopu. I v dalších deseti minutách nás bojovně a zarputile hrající hráči Dynama přehrávali. Od 60. minuty jsme opět převzali iniciativu a vypracovali jsme si 4 gólovky, z nichž hned 2 x šel sám na bránu Tecl. Právě Tecl korunoval svůj výborný výkonv 81. minutě vítěznou brankou. V zápase jsem chtěl vidět v dalším úseku určitou jedenáctku a proto jsme střídali jen minimálně. Navíc střídání Kadlece bylo vynucené, neboť ho trápí odražená pata. V nejbližších dnech bych tým chtěl doplnit na 2 – 3 postech.“