05.08.2015, Miroslav Fuks

Vysočina sehrála přípravný duel s třetiligovým Velkým Meziříčím

Vysočina sehrála přípravný duel s třetiligovým Velkým MeziříčímJihlavští fotbalisté využili osmidenní pauzy mezi zápasy 2. a 3. kola SYNOT k sehrání přípravného utkání. Ve středu se představili na půdě nováčka MSFL – FC Velké Meziříčí. Duel proti týmu, v jehož řadách nastoupilo několik bývalých hráčů FC Vysočina, skončilo vítězstvím účastníka nejvyšší soutěže v poměru 0:2, když branky stříleli Jakub Fulnek a Augusto Batioja.

Velké MeziříčíVelké Meziříčí
přát., středa 5.8.2015, 17:00
0:2
(0:1)

Góly: 2. Fulnek, 61. Batioja
Diváci: 550
Velké Meziříčí: Invald – Z.Mucha, P.Mucha, Souček, Krejčí – Dolejš, Pokorný, Berka, Smejkal, R.Demeter – Simr. Náhradníci: Simandl – Bouček, Vyskočil, Šuta, Kratochvíl, Bublan.
FC Vysočina: I. půle: Rakovan – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Šulek, Nerad – Fulnek, Jungr, Vaculík – Mešanović. Střídali ve II. půli: Opluštil, P.Demeter, Batioja, Štěpánek, Marcin, Klusák, Marek. Náhradník: Hanuš.

V sestavě domácího celku se to jen hemžilo fotbalisty, kteří prošli dorostem, juniorkou či dokonce „áčkem“ FC Vysočina. Starty v jihlavském druholigovém dresu v minulosti nasbírali záložník Robin Demeter a Petr Dolejš a útočník Pavel Simr. A to pro nemoc scházel stoper Jan Šimáček.

Vysočina do zápasu vstoupila nejlepším možným způsobem. Mešanović ve 2. minutě potáhl míč, uvolnil Vaculíka a ten střelou z hranice vápna čistě trefil tyč. U míče byl jako první Fulnek, který otevřel skóre zápas – 0:1. Domácí následně byli v rozmezí 3. a 4. minuty dvakrát blízko vyrovnání z rohových kopů, ale nebylo jim přáno. Další minuty první půle byly ve znamení trpělivé kombinace Vysočiny a poctivé defenzívy domácího celku, který se snažil o brejky tažené rychlonohými Dolejšem a Demeterem. Šancí Jihlavy nebylo mnoho. Neuspěli v nich Mišůn, Nerad po oslovení Mešanoviće a dvakrát Mešanović, kterého vychytal Invald. V závěru prvního dějství mohl po centru Dolejše z levé strany vyrovnat Simr, ale hlavičkoval nad.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Jedinou branku zaznamenal v 61. minutě přesně hlavičkující Batioja - 0:2. Zvýšení skóre odmítl neproměněnou penaltou Fulnek.