02.09.2023, Miroslav Fuks

Vysočina se z Vlašimi vrací s nejtěsnější porážkou

Vysočina se z Vlašimi vrací s nejtěsnější porážkouVlašim toužila vrátit Jihlavě drtivou květnovou porážku, což se jí v 8. kole FOTUNA:NÁRODNÍ LIGY nejtěsnějším poměrem podařilo. Vysočina v kraji blanických rytířů předvedla slušný kombinační výkon, ale minimum svých gólových příležitostí nedokázala proměnit. Domácí měli šancí více a hlavně Labík ve 45. minutě branku vstřelit dokázal – 1:0 (1:0).

Diváci: 550
Vlašim: Vágner – Sanneh (58. Toula), Kričfaluši, Breda, Heppner – Labík, Nogha – Onije, Šubert (67. Janda), Šmiga (90+2. Tavares) – Biegon. Náhradníci: M.Kolář – J.Franěk, Šimeček, Ndiaye.
FC Vysočina: Soukup – Svoboda (87. Křivánek), Vedral, Tonbul, Farka (73. Chytrý) – Tureček (87. Tall), Lacko - Křehlík (73. Ogiomade), Selnar (73. Franěk), Fila – Araujo-Wilson. Náhradníci: Mastný – Piško.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil dvě změny oproti utkání s Chrudimí, když místo pravého beka Chytrého a středopolaře Peška nastoupili Svoboda a Tureček.

Po poměrně opatrném začátku se první šance zrodila v 7. minutě. Sanneh dostal výborný míč na levé straně hřiště a dokázal odcentrovat přímo do míst, kde stál připraven Šmiga, který hlavou trefil skvěle reagujícího Soukupa. Ve 13. minutě Sanneh už postupoval sám na branku, když mu ale včas pod nohy skočil Tonbul a zamezil domácímu hráči vystřelit. Vzápětí na druhé straně hosté předvedli rychlou akci, při níž postupoval sám na branku Fila, ale výborným zákrokem podržel svůj tým Vágner. Ve 22. minutě měla defenzíva žlutý namále, když Soukup proti nenápadné střele Šuberta zpoza vápna podklouzl a míč zamířil mimo tři tyče. Ve 25. minutě střílel z první Farka, ale jeho rána prosvištěl vedle branky. Vysočina se postupně zlepšila v kombinaci a kolem 40. minuty se ke střelám dostali Selnar a později Tureček. Ani jeden z pokusů však prostor mezi třemi tyčemi nenalezl. Vlastně už v nastaveném čase vyrovnaného prvního dějství branka ke smůle Jihlavy padla. Sanneh postrčil míč na Šmigu, který před vápnem našel Labíka, který utaženou střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky - 1:0.

Druhé dějství nabídlo v úvodu ofenzivní snahu z obou stran. Hned zkraje střílel po hezké akci Šubert, ale pálil vysoko nad. Hosté poté zahrozili ze dvou po sobě jdoucích rohových kopů. V 54. minutě mohla Vysočina děkovat výbornému zákroku Soukupa, který ji uchránil od druhé inkasované branky. Šubert se z pravého křídla proháčkoval až do vápna na penaltu do výborné střelecké pozice, ale jihlavský gólman jej vychytal. V 61. minutě zpoza vápna pálil farka, ale Vágner byl na místě. V 66. minutě Toula vystřihl nádherné nůžky, ale jeho zakončení se postavil do cesty brankář Soukup. Vysočina se snažila o vyrovnání. Krom precizní vlašimské defenzívy však často narážela na nepřesnost svých přihrávek či špatnou volbu řešení finálních situací. Naopak domácí i nadále hrozili. V 75. minutě Šmiga poslal dělovku z rohu vápna, kterou Soukup vytěsnil na roh. V 86. minutě Soukup vystřihl další fantastický zákrok, když konečky prstů vyrazil technickou střelu Jandy. Vysočina se i ofenzivně laděnými střídáními snažili o kýžený gól, ale takticky hrající domácí jihlavským fotbalistům vážnější ohrožení Vágnerovy branky neumožnili. Jejich vítězství tak lze označit za zasloužení.

8.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:0
22.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 1:1