12.03.2023, Miroslav Fuks

Vysočina se v dramatické bitvě musela spokojit s bodem

Vysočina se v dramatické bitvě musela spokojit s bodemJihlava byla svědkem velice zajímavého a dramatického utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Domácí FC Vysočina hostil Karvinou a byl velmi blízko třetí brance, která by pojistila průběžné vedení 2:1. Nestalo se tak a naopak hosté dokázali vyrovnat na konečných 2:2 (1:1). Jihlavské branky zaznamenali Justin Araujo-Wilson a Marvis Ogiomade.

Diváci: 335
FC Vysočina: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina – Lacko (61. Shudeiwa), Tureček – Ogiomade, Selnar, Fila (85. Tall) – Araujo-Wilson (76. Zoubele). Náhradníci: Soukup – Záhradnik, Vítek, Křehlík.
Karviná: Neuman – Soukeník, D. Krčík, Bederka, Žák (60. Memić) – Budínský (C), Boháč – Mikuš, Málek (80. Teplan), Rezek (60. Akinyemi) – Boateng. Náhradníci: Ciupa – Bielan, Moses, Goj.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Ondřej Smetana oproti úvodnímu jarnímu duelu proti Chrudimi učinil jen minimální změny, když po karetním trestu nasadil stopera Vedrala na úkor Křišťála. V karvinské základní jedenáctce nescházela hned čtveřice exjihlavských hráčů – Krčík, Málek, Mikuš a Rezek.

Vysočina do utkání vstoupila nadějně. Ve 3. minutě Vedral po rohovém kopu hlavou nadějně hledal spoluhráče na malém vápně, ale nebyl dostatečně přesný. O chvíli později Ogiomade pronikl drzý průnik přes svého strážce, ale zpětnou přihrávkou ve vápně hráče ve žlutém nenašel. Ve 12. minutě o sobě dal vědět skvělým zpracováním míče a centrem Mikuš, kdy moc nescházelo, aby se Boateng dostal ke gólové hlavičce. Ve 14. minutě měl na hlavě gól Lacko, ale po rohu Selnara trknul kousek nad břevno. A tak úvodní jarní branka na jihlavském trávníku padla do domácí branky. Málek si do vápna naběhl na průnikovou přihrávku, zachoval chladnou hlavu a prostřelil Jágrika – 0:1. Ale po půlhodině bylo po zásluze srovnáno. Selnar zleva odcentroval přesně na hlavu Araujo-Wilsona, který přes velké úsilí gólmana Neumana dostal míč do sítě – 1:1. V 39. minutě si tato dvojice spolupráci zopakovala, ovšem tentokrát se oblouček po hlavičce Araujo-Wilsona snesl nad břevno. Ve 40. minutě mohl strhnout vedení na stranu Karviné Mikuš. Po ideálním centru Boatenga z levé strany poslal svoji hlavičku těsně vedle tyče Jágrikovy branky. Ve 42. minutě si ve vápně našel dlouhý aut Araujo-Wilson, otočil se s míčem a vypálil z rohu vápna. Nebýt teče jednoho z hráčů v zeleném, tak by se mohl radovat z druhého gólu v utkání.

Hosté hned ve 46. minutě dali najevo, že se s bodem jen tak nesmíří. Boatentg nabil na vápno Mikušovi, jehož utažená rána letěla těsně kolem levé tyčky. Jenže snahu nebylo možné upřít ani Vysočině, která se hned z první vážné akce ve druhém dějství dočkala gólové radosti. Selnar ve 49. minutě kopal roh, Neuman centrovaný míč trestuhodně podběhl a tak pohodový Ogiomade neměl problém trefit odkrytou branku – 2:1. V 57. minutě kopal Selnar opět od rohového praporku a podruhé v zápase se k hlavičkovému zakončení dostal Lacko. Z těžké pozice oblouk z jeho hlavy letěl kousek nad. V 60. minutě Karviné vyšel rychlý brejk tažený Rezkem, jenž poté na vápně vybídl ke střelbě zkušeného Budínského, který však mířidla vůbec neseřídil. V 64. minutě Vysočina dokázala rychle zakombinovat, Selnar do vápna uvolnil Peřinu, který se dokázal zbavit gólmana Neumana, ale hradbu dobíhajících karvinských hráčů neprostřelil. Karviná měla problémy s kontrolou obrany rohových kopů, což potvrdila 66. minuta, při níž na malém vápně vyplaval osamocený Ogiomade. Snažil se z malého vápna prostřelit bránící hráče v zeleném, ale napálil pouze tyč! A nenes s rohy, ale i s volnými kopy, protože v 70. minutě při něm byla Vysočina důraznější, odražený míč si našel Araujo-Wilson, uvolnil se a jeho střelu z cesty do sítě vyrazil bek Karviné. Tři velké šance Vysočina neproměnila a tak v 72. minutě přišla šťastná chvíle Karviné. Málek na vápně udržel míč, posunul ho na Budínského, který se z vápna trefil přesně k levé tyči – 2:2. V 80. minutě znovu zahrozili hosté, když do s míčem upaloval na branku přes půl hřiště Boateng, ale jeho střelu z nebezpečné pozice zastavil skluz Gabriela. Na druhé straně v 83: minutě pláchl po pravém křídle Ogiomade, zbavil se Mikuše, ale poté místo přihrávky volil střelu, která skončila jen v Neumanově náruči. A tak zajímavá bitva vítěze nepoznala ani po závěrečném nebezpečném závatru v podání Vysočiny.

4.kolo | Karviná - FC Vysočina | 2:1
18.kolo | FC Vysočina - Karviná | 2:2