16.09.2007, Miroslav Fuks

Vysočina se v Příbrami sesypala a utrpěla historický debakl

Vysočina se v Příbrami sesypala a utrpěla historický debaklDuel týmu s nejlepší obranou proti nejlepšímu útoku vyzněl jednoznačně lépe pro defenzivně laděnou Příbram. Ta si proti obraně Vysočiny s chutí zastřílela a hned pětkrát rozvlnila síť za Tulisovými zády. Na historicky největším debaklu FC Vysočina v I. či II. lize nic nezměnil ani korigující gól Gebreselassieho na konečných 5:1. Jihlava v Příbrami tvrdě narazila a potvrdila, že se jí proti tomuto soupeři nedaří. Prohrála s ním všechny tři dosud hrané mistrovské zápasy.

Diváci: 2600

Příbram: Hruška - Pleško, Navrátil, Penc (77. Plašil), Nohýnek – Šindelář (66. Pilík), Nechvátal, Tarczal, Hloušek (82. Milutinovič) - Huňa, Klesa.
FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Šedivý (76. Cihlář), Suchý, Vepřek – Veselý (68. Bayer), Lovětínský, Gebreselassie, Mezlík - Simr, Faldyna (56. Rabušic).

Trenér Zákostelský do úspěšné sestavy, která doma zdolala Ústí, zařadil reprezentanta Gebreselassieho, který na postu defenzivněji laděného středního záložníka vystřídal Bayera. Zpevněný střed obrany však dlouho tolik potřebné čisté konto neudržel. Domácí se ujali vedení už ve 13. minutě, kdy se z trestného kopu nádherné trefil Šindelář. Jeho prudké ráně navíc clonil Penc. V první půli se jinak hrál fotbal spíše mezi šestnáctkami, s minimem šancí na obou stranách. Pokud k nim však došlo, tak byli na kopačkách domácích. Další přímák Šindeláře však lapil Tulis a Klesův překvapivý dalekonosný pokus letěl nad.
Ve druhé půli však mohlo být vše jinak. Domácí se zatáhli a Jihlavští mohli skóre otočit. Brankář Hruška ale dvakrát krátce po sobě vytáhl excelentní reflexivní zákrok. Nejprve v 63. minutě proti ráně Gebreselassieho, poté v 65. minutě po teči Simra z malého vápna. Tyto zákroky příbramské fotbalisty vrátily zpět do hry, a když během následujících jedenácti minut stihl příbramský rychlík Huňa čistý hattrick, bylo rozhodnuto. První gól příbramského útočníka padl v 68. minutě po rozehrané standardní situaci, kdy Navrátil poslal míč před branku zcela volnému Huňovi. 3:0 to bylo v 74. minutě po dlouhotrvajícím závaru a pečetící hlavičce. Hattrick byl zkompletován v 78. minutě, kdy byl Klesa faulován v pokutovém území, Huňa si postavil míč a trefil se potřetí během deseti minut. Domácí poté začali diváky bavit parádičkami, do nichž zapadl i gól Tarczala, který po individuální akci přes tři hráče poslal míč přesně do růžku Tulisovy branky. Hosté pak stihli do uvolněné obrany Příbrami zasadit čestný úspěch, když 583 minut trvající neprůstřelnost gólmana Hrušky ukončil nekompromisní dorážkou zcela volný Gebreselassie.