17.08.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina se s Duklou opět rozešla smírně

Vysočina se s Duklou opět rozešla smírněVysočina mocně toužila po tolik potřebném tříbodovém zisku a premiérové výhře proti Dukle Praha. Potvrzoval to i kvalitní a bojovný výkon jihlavského týmu, který však proti tomuto soupeři potřetí v řadě na více než bod nestačil. Vysočina se sice díky přesné hlavičce Ondřeje Šourka ujala vedení, ovšem stoper Dukly Štětina dokázal krásnou střelou vyrovnat. Poslední skoro půlhodinu zápasu musel domácí tým dohrávat oslaben o vyloučeného Tomáše Marka, přesto hosté přesilovky využít nedokázali.

Diváci: 2450
FC Vysočina: Blažek – Vaculík, Tlustý, Šourek, T. Marek – Masopust (59. Kliment), Koloušek, Jungr (84. Šimonek), Jánoš, Harba – Přeučil (69. Karlík). Náhradníci: Hanuš – Kosak, Mikula, Marcin.
Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Božič, Vrzal – Hašek (68. Malý), Hlinka, Kalouda (76. Albiach Roger), Gedeon, Berger (89. J. Marek) – Pospěch

Kouč František Komňacký se musel obejít bez potrestaného stopera Kopice, což vedlo k očekávanému obnovení stoperské dvojice Tlustý – Šourek. Na post pravého beka se díky tomu stáhl Vaculík, což v sestavě na levém okraji zálohy uvolnilo místo pro Harbu. Tato letní posila v základní sestavě Vysočiny nastoupila vůbec poprvé.

Vysočina chtěla navázat na velmi aktivní vstup do utkání proti Znojmu a znovu se od úvodu utkání do svého soupeře zakousla. Byla pohyblivější, tlačila se před branku, vytvářela si standardní situace, ale vyložené příležitosti nepřicházely. Dukla se naopak před Blažkovu bránu dostávala naopak jen sporadicky. Přesto hosté mohli jít do vedení, kdyby Pospěch ve 33. minutě střelou zblízka netrefil jen domácího brankáře. Na druhé straně jen o vlásek nedoskočil Harba na ideální centr Jungra a v 36. minutě se technickým pokusem ukázal kapitán Vaculík, který nastoupil ke 100. ligovému zápasu. Ve 42. minutě znovu zahrozil Pospěch, který málem využil nedorozumění mezi gólmanem Blažkem a stoperem Šourkem. Jeho oblouček však odkrytou branku minul. Závěr zápasu patřil utažené střele Kolouška, která však znamenala jen roh.

Na branku si tak fanoušci museli počkat až do druhé půle. Vysočina znovu potvrdila svoji sílu při standardních situacích, když se v 50. minutě po Kolouškově rohu prosadil hlavičkující Šourek – 1:0. Jenže z vedení se domácí fotbalisté radovali pouze necelých sedm minut. Po rohovém kopu se totiž k odraženému míči dostal stoper Štětina, uvolnil se a z 25 metrů vyslal pravé tyči nádhernou nechytatelnou střelu. Blažek neměl šanci – 1:1. Vysočina se opět nadechla k velké aktivitě a tlaku. Výsledkem bylo hned pět rohových kopů před brankou Dukly, které však paradoxně přinesly jediné – vyloučení jihlavského beka Marka. Ten musel v 64. minutě hasit brejk Dukly po rohovém kopu do otevřené obrany, přičemž se tak stalo díky jeho nastřelené ruce. Dukla poté toužila po výhře, ale domácí celek jí soustředěným výkonem do šancí nepustil. Nebezpečné parametry měla jen Pospěchova střela, který se v 78. minutě otočil kolem Tlustého, ale pálil vedle. Vysočina nakonec mohla pomýšlet na velmi cenné vítězství, jenže ani jeden ze závěrečných rohů v síti neskončil a především se neujal přímý kop Kolouška z nadějné pozice v 87. minutě. Jihlavský celek může těšit jednobodový zisk, který se zrodil za nepříznivých okolností, na druhou stranu tentokráte velmi cenné vítězství proti Dukle Praha nebylo daleko.