29.06.2016, David Zeman

Vysočina remizovala v přípravě s Pardubicemi

Vysočina remizovala v přípravě s PardubicemiDruhé přípravné utkání FC Vysočina v areálu Na Stoupách se odehrálo před slušně zaplněnou tribunou, velké množství diváků ale příliš šancí nevidělo. První změnu skóre přinesla až 76. minuta, kdy se prosadil hostující útočník Kayamba. Vyrovnat se Vysočině podařilo až v 90. minutě, kdy svůj první gól v barvách FC Vysočina vstřelil lotyšský útočník Davis Ikaunieks. Utkání tak skončilo 1:1 (0:0).

přát., středa 29.6.2016, 17:00, Na Stoupách
1:1
(0:0)
PardubicePardubice

Góly: 90. Ikaunieks - 76. Kayamba
Diváci: 300
FC Vysočina: I. poločas: Rakovan - Blaić, Mišůn, Kryštůfek, Urdinov - Novotný, Nerad, Urblík, Záviška - Šamánek, Duba. II. poločas: Hanuš - Záviška, Pedro, Rosa, Urdinov - Batioja, Zoubele, Štěpánek, Fulnek - Klíma, Ikaunieks
Pardubice: Knobloch - Jedlička, Řezníček, Pospíšil, Kudrna, Fusek, Kakrda, Jeřábek, Fousek, Petráň, Kayamba

Uktání mezi domácí Vysočinou a Pardubicemi začalo ve velkém teple poměrně opatrně. Náznak šance přišel v 8. minutě, když Urdinov krásným míčem hledal ve vápně Šamánka, který ale těsně hlavou nedosáhl, jeho snažení ale stejně zastavil praporek rozhodčího. Na další šanci se čekalo až do 35. minuty, kdy se po rohu protlačil k hlavičce hostující Petráň, kterého ale vychytal dobrým zákrokem Rakovan. A to bylo z první půle prakticky vše.

Do druhého poločasu nastoupila téměř úplně jiná jedenáctka FC Vysočina, ale žádné gólové šance stejně nepřicházely. V 54. minutě napřáhl za vápnem nově příchozí Ikaunieks, ale střela mu nesedla a doskákala do náručí gólmana Knoblocha, o dvě minuty později prakticky totéž předvedl Fulnek. V 68. minutě vyhrál souboj před vápnem Ikaunieks, přiklepl Klímovi, který stál sám před gólmanem, který ale jeho střelu na zadní tyč dokázal vytěsnit. S blížícím se koncem začal dělat problémy domácí obraně hostující útočník Kayamba, který v 73. minutě přesprintoval jihlavskou obranu a po samostatném úniku jeho střelu dokázal vyrazit na tyč Jan Hanuš. O minutu později se dral k míči ve vápně Ikaunieks, ale v těžké pozici napálil z blízkosti pouze gólmana na čáře.

V 76. minutě se měnilo poprvé v utkání skóre, když opět agilní Kayamba využil chyby domácí obrany a tentokrát si se samostatným únikem poradil lépe a zakončil na zadní tyč - 0:1. Vysočina ale nesložila zbraně. V 90. minutě se ve vápně dostal k míči Ikaunieks a krásným obstřelem obstaral vyrovnání - 1:1. Což bylo také to poslední, co se v utkání událo.