24.06.2015, Miroslav Fuks

Vysočina proti Slovanu utrpěla debakl

Vysočina proti Slovanu utrpěla debaklFotbalisté FC Vysočina od listopadu 2013 po současnost sehráli tři přípravné duely proti nejslavnějšímu slovenskému klubu Slovanu Bratislava. V Jihlavě remizovali, na Slovanu zvítězili a dnes ve Žďáru nad Sázavou utrpěli těžký debakl 6:0. Utkání se hrálo jako součást projektu Československé fotbalové srdce, přičemž zatímco Jihlava sehrála vůbec první duel letní přípravy, tak belasí absolvovali již pátý duel, neboť za týden vstoupí do evropských pohárů. Tento rozdíl v rozehranosti se citelně projevil.

Slovan BratislavaSlovan Bratislava
přát., středa 24.6.2015, 18:00, Žďár n.S.
6:0
(3:0)

Góly: Zreľák, 37. Hudák, 40. Lásik, 49. Vittek, 52. Peltier, 63. Miklós
Diváci: 450
Slovan Bratislava: Perniš (68. Greif) – Gorosito, Hudák, Dobrotka (46. Saláta), Záhumenský (46. Podaný) – Peltier (56. Kubík), Lásik (79. Simovič), Štefánik, Oršula (56. Miklós) – Zreľák, Vittek (56. Priskin).
FC Vysočina: I. půle: Hanuš – Marek, Tlustý, Kryštůfek, Chyla (26. Klusák) – Nerad, Přeučil, Štěpánek, Šulek – Teplý, Klíma. II. půle: Kolář – Sladký, Pedro, Krejčí, Klusák – Kukoľ, Opluštil, Nerad (56. Demeter), Batioja – Duba, Mešanović.

Že kádr FC Vysočina nebude mít zrovna svůj den, napověděla už 2. minuta utkání. Zleva přišel ostrý centr před branku od Záhumenského, který našel nepokrytého Zreľáka, jenž pohotově otevřel skóre zápasu – 1:0. Slovanisté byli na koni, diktovali tempo hry, vytvořili si převahu a též šance. Ve 12. minutě střílel nepřesně Vittek a o chvíli později tentýž velezkušený kanonýr neuspěl s hlavičkou proti Hanušovi. V 29. minutě měl Hanuš plné ruce práce i s Oršulovou křížnou střelou. V 37. minutě už neměl šanci proti umístěné hlavičce Hudáka po Zreľákově rohu – 2:0. Ještě do přestávky přidali belasí třetí gól, když Oršula posunul míč na Vitteka a po jeho nezištné přihrávce měl Lásik před sebou už jen prázdnu bránu. Vysočina se snažila kombinovat, vytvořila si několik standardních situací, ovšem pořádně zahrozila pouze jednou, když ve 22. minutě po Chylově centru hlavičkoval Teplý těsně nad břevno.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli, kdy Vysočina vyměnila všechny hráče na hřišti včetně gólmana, kde dostal šanci mladík Kolář. Čisté konto udržel pouze do 49. minuty, kdy z dvaceti metrů vypálil Vittek, střela před Kolářemn skočila a zapadla do sítě – 4:0. Kanonýr Slovana prokázal svůj přehled a zkušenosti v 52. minutě, kdy poslal rychlonohého Peltiera do úspěšného sólového úniku – 5:0. V 59. minutě se snažil o čestný úspěch Mešanović, ovšem jeho pokus byl tečovaný na roh. Místo toho slovenský celek zvýšil na 6:0, když v 63. minutě zužitkoval brejkovou situaci Miklós po kolmici Štefánika. V závěrečné dvacetiminutovce o sobě dali více vědět hráči ve žlutém. V 70. minutě pálil Mešanović nad břevno, o devět minut později těsně minula branku krásná střela Sladkého a v 85. minutě neskončil gólem biliár po trase Batioja – Duba – Mešanović. Nejblíže branky byl v 89. minutě Demeter, který pohotově napálil odražený míč, ale ten letěl těsně vedle levé tyče. Vysočina tak ve utrpěla největší porážku v přípravném duelu ve své historii.