06.07.2007, Miroslav Fuks

Vysočina podlehla Dukle Praha a loňské vítězství na turnaji neobhájí

Vysočina podlehla Dukle Praha a loňské vítězství na turnaji neobhájíFotbalisté FC Vysočina v úvodním zápase na 74. ročníku turnaje Perleťový pohár v Žirovnici a letošní letní přípravy pokračovali v duchu jarních duelů. Proti slavné pražské Dukle, která v nadcházejícím ročníku II. ligy nahradí Jakubčovice, měli více ze hry, vytvořili si několik šancí, ale nakonec prohráli 0:2, když hráči Dukly ve druhé půli zužitkovali dva rychlé brejky.

Dukla PrahaDukla Praha
Turnaj, pátek 6.7.2007, 13:00
2:0
(0:0)

Góly: 33. Vlček, 45. Hanuščák
Diváci: 500
FC Vysočina: Tulis – Bartoš, Kadlec, Špendla, Drga – Veselý, Lovětínský (47. Dickson), Gebreselassie, Čermák – Faldyna, Rabušic

Zejména v první půli volaly mnohé šance Jihlavy po proměnění. Bohužel neuspěl Veselý samostatně postupující na brankáře Dukly, na penaltě střílející Faldyna po křídelní přihrávce Čermáka či opět Faldyna po průniku a přihrávce Gebreselassieho. Za zmínku jistě stále i střela Čermáka nebo gólovka Rabušice.
„Doplatili jsme na neproměněné šance, ze kterých prostě musíme v zápasech skórovat. Naopak jsme vyprodukovali dvě chyby, které soupeř z brejků dokázal využít. Hráčům však určitě nemohu upřít snahu, navíc se jedná o start přípravy, kde výsledky nehrají zásadní roli,“ uvedl po prvním zápase na lavičce FC Vysočina trenér Luboš Zákostelský.

Fotografie z Perleťového poháru naleznete ZDE.

4.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 3:3
19.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 1:1