15.08.2020, Miroslav Fuks

Vysočina po sympatickém výkonu těsně podlehla Jablonci

Vysočina po sympatickém výkonu těsně podlehla JablonciAni v generálce se Vysočina nedočkala vítězství během přípravných duelů v letním bloku. Přesto z Jablonce rozhodně odjela se vztyčenou hlavou, neboť na půdě 4. celku uplynulého ročníku I. ligy a účastníka kvalifikace o Evropskou ligu podala sympatický výkon. Ten však nestačil na více, než 4. těsnou porážku ze 4 duelů letního bloku – 2:1 (2:1). Průběžné vyrovnání přinesla křížná střela Vojtěcha Křišťála.

JablonecJablonec
přát., sobota 15.8.2020, 16:30
2:1
(2:1)

Góly: 26. Hrubý, 40. Schranz – 35. Křišťál
Jablonec: Hrubý (46. Hanuš) – Holík (46. Haitl), Martinec, Kubista, Krob (46. Jovović) – Považanec (70. Jeřábek) – Ladra (78. Černák), R. Hrubý, Kratochvíl (73. Macháček), Podaný (78. Štěpánek) – Schranz (62. Čvančara)
FC Vysočina: Lancman (46. Číž) – Křišťál (55. Svoboda), Štefánek, Vedral (46. Červ), Vlček – Smejkal, Tureček (75. Chok), Lacko, Peřina – Arroyo (55. Matulka), Klobása (70. Wilson). Náhradníci: Mikuška, Mikuš, , Růžička
Stanice TV prenosu: Sestřih

Kouč Aleš Křeček ve svém hodnocení s úsměvem podotkl, že vlastně může zopakovat své hodnocení po středečním utkání s Žižkovem. Poté přesto uvedl: „Začali jsme dobře a dokázali jsme si v úvodu vypracovat několik nadějných situací. Ty jsme však nevyužili včetně velké šance Klobásy, který šel trochu z úhlu sám na branku, Naopak se postupem času potvrzovalo, jak kvalitní a zkušený tým Jablonec má. Snažili jsme se soupeře napadat, aby neměl prostor na kvalitní rozehrávku. Jenže do vedení tak šel soupeř. Nám se však zhruba o deset minut později podařilo vyrovnat, když jsme táhli rychlý brejk, Smejkal poslal zpětnou přihrávku na Křišťála a ten i s přispěním teči prostřelil gólmana. První půle se poté vlastně dohrávala, ale my jsme remízový stav neudrželi. Domácí šli po naší hrubce v rozehrávce ještě před odchodem do kabin znovu do vedení. Gól jsme jim vlastně darovali. Vyrovnat mohl ještě do půle Arroyo, ale Hrubý jeho tečovanou střelu lapil.“

Jak lodivod FC Vysočina okomentoval druhé dějství? „V poločase jsme trošku změnili rozestavení a vedli jsme si velmi dobře. Zejména od 60. minuty jsme si vytvořili územní převahu, v níž jsme měli možnosti, šance či standardky. Bohužel, k vyrovnání nevedla ani jedna. Nejblíže asi byli v závěru Arroyo a poté dvě minuty před koncem Wilson. Je to škoda, protože po tomto výkonu a vypracovaných příležitostech jsme duel měli vyrovnat nebo dokonce i otočit, pokud bychom byli ve druhé půli produktivní. Zvlášť, když si Jablonec ve druhém dějství vypracoval snad jen jednu šanci. Mé hodnocení generálky je po předvedeném výkonu jednoznačně pozitivní. Věřím, že se k vítězstvím co nejdříve dopracujeme, tento mančaft je schopen vítězit,“ řekl závěrem Křeček.