14.10.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina pátou výhru v řadě nevybojovala

Vysočina pátou výhru v řadě nevybojovalaSvěřenci Romana Pivarníka nastoupili v 11. kole s cílem poprat se o prodloužení čtyřzápasové vítězné série. Pátý korálek začal navěšovat v 25. Gabriel. Vysočina měla v průběhu prvního poločasu více ze hry, další branka však nepřišla. Ve druhém poločase mohl v 71. minutě Jihlavu uklidnit mladík Kučera, ale sám ve vápně přestřelil. Naopak v 83. minutě zůstal osamocený Ciku a bylo vyrovnáno. Vysočina remizovala s Karvinou 1:1.

Diváci: 1390
FC Vysočina: Uvarenko - Karlík, Tlustý, Komárek, Šilinger - Gabriel (71. Dolejš), T.Kučera, Velický, Vaculík (86. Halama) - Mešanović (58. Sedláček), Tecl.
Karviná: Paleček - Hrtánek, Motyčka, Mráz, Hoffman - Milosavljev, Gonda, Jursa, Ciku - Mišinský (90. Legierski), Bartozel (70. Bartošák)

Vysočina k utkání nastoupila bez středního záložníka Jungra, který musel v tomto utkání pykat za červenou kartu ze Zlína. Čtrnáct set diváků zhruba od 5. minuty vidělo aktivu domácího celku a snahu o vstřelení úvodní branky. Domácí byli hodně blízko ve 12. minutě, kdy Tecl z levé strany nahrál do středu velkého vápna Kučerovi, který svou technickou střelou orazítkoval spojnici. K odraženému balónu se dostal Mešanović, ale branku ve 100% pozici trestuhodně netrefil. Na druhé straně se v 16. minutě dostal před Šilingera Ciku, ale jeho střela šla vedle zadní tyče. Jihlava se branky dočkala ve 25. minutě. Vaculík si mezi obránci naběhl na střed velkého vápna, vystřelil a trefil však jen tyčku. K odraženému balónu se dostal Gabriel a s přispěním štěstí trefil odkrytou bránu. Další minuty přinesly územní převahu hostí. Vysočina zodpovědně bránila a snažila se o brejky. Ty jí však příliš nevycházely. Domácí až příliš často ztráceli míč a produkovali nepřesné přihrávky. Rozhodně jim však nechyběla velká bojovnost.

Obdobný obrázek nabídla i druhá půle. Karviná byla častěji u míče, ovšem její akce byly bezzubé a končily na velkém vápně Jihlavy. Naopak se zdálo, že je jen otázkou času, kdy Vysočina gólově udeří podruhé. Velmi blízko byl v 71. minutě Kučera. Tecl se na pravém křídle neunáhlil a předložil mu na penaltu ideální míč. Nikým neatakovaný mladík z jihlavského středu zálohy však volil střelu z první, která skončila nad. V 79. minutě se Tecl odhodlal ke střele z hranice vápna, kterou Paleček s problémy vyrazil na roh. Ten rozehrál Vaculík a Velickému či Tlustému scházelo jen málo, aby míč dopravili do sítě. A tak přišel trest před brankou Uvarenka. Karviná v 83. minutě podnikla rychlou kombinační akci, při níž se jihlavská obrana špatně posouvala až na levém křídle vyplaval zcela volný Ciku a neměl problém vyrovnat. Zbývající minuty do konce utkání přinesly snahu Jihlavy o vstřelení rozhodující branku. Do šance se však prokombinovali jen jednou. V 88. minutě Dolejš zprava odcentroval do vápna na Tecla, který ve skluzu tečoval balón směr brána. Míč letěl k tyči a řada diváků už křičela „Gól!“. Bohužel, balón od tyče zamířil ven rovnou do náruče brankáře Palečka. Na výsledku se tak už nic nezměnilo.

11.kolo | FC Vysočina - Karviná | 1:1
25.kolo | Karviná - FC Vysočina | 1:1