11.03.2017, Redakce

Vysočina nezvládla důležitý duel s Karvinou

Vysočina nezvládla důležitý duel s KarvinouS odhodláním navázat na minulou domácí výhru proti Hradci Králové nastoupila Vysočina do duelu s Karvinou. Po divokém prvním poločase měli navrch hosté, kteří po chybách jihlavské defenzivy dali tři góly. Domácí však dokázali dvakrát snížit skóre díky trefám Hronka a Dvořáka a do kabin se šlo za stavu 2:3. Druhé dějství však nabídlo jen platonickou převahu Jihlavy, naopak Karviná dokázala z rohu zvýšit na konečných 2:4.

20.kolo, sobota 11.3.2017, 15:00
2:4
(2:3)
KarvináKarviná

Góly: 37. Hronek, 45+2. Dvořák – 14. Budínský, 36. Eismann, 39. Panák, 68. Janečka.
ŽK: Hošek.
Rozhodčí: Franěk – Myška, Arnošt.
Diváci: 2501
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Mišůn, Vaculík – D. Ikaunieks, Hronek (73. Popović), Štěpánek, Batioja (46. Zoubele) – Dvořák, Rabušic. Náhradníci: Rakovan – Rychetník, Fulnek, Novotný, Záviška.
Karviná: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Kalabiška (72. Puchel), Panák (90+1. Jovanović), Budínský – Wágner (84. Weber). Náhradníci: Pindroch – Holík, Duda, Jurčo.

Kouč Michal Bílek oproti utkání v Teplicích učinil dvě změny. Místo vyžluceného Urdinova a zraněného Rosy nastoupili Mišůn a Rabušic. S ohledem na četné defenzivní absence na lavičce figuroval jednadvacetiletý stoper juniorky Jakub Rychetník.

Jihlavští do utkání znovu vtrhli se třemi klasickými útočníky a s atypicky variabilním složením sestavy. Ofenzivní smršť domácího celku se však nekonala. Karviná měla od začátku navrch a už v páté minutě ji mohl poslat do vedení Panák, ale jeho střelu gólman Hanuš vyrazil a dorážka Wágnera skončila nad brankou. Vysočina zahrozila v 11. minutě, kdy Láštůvka akrobatický pokus Hronka vytěsnil na tyč, dorážka Rabušice těž orazítkovala konstrukci branky a následná snaha Ikauniekse skončila na hradbě obránců. Poprvé se skóre měnilo ve 14. minutě po chybné rozehrávce stopera Krejčího, kterou potrestal hostující Budínský přesnou střelou z hranice vápna – 0:1. Vzápětí mohli domácí vyrovnat, ale Laštůvka dokázal hlavičku Ikauniekse vyrazit na roh. V 18. minutě vyslal parádní volej Košťál, když se k němu dostal míč po rohovém kopu. Hanuš míč vytěsnil nad břevno. Ve 23. minutě po dalším rohu proti Hanušovi neuspěl ani hlavičkující Panák. V 33. minutě hezky vypálil Štěpánek, ale nad břevno. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 36. minutě Eismann, který se po přihrávce Janečky prosadil do vápna a trefil se přesně k přední tyči – 0:2. Odstartoval tak hektickou desetiminutovky, během které padly celkem čtyři góly. Vzápětí totiž snížil Hronek, když si Laštůvka srazil do sítě jeho centr z pravé strany – 1:2. Jihlavská naděje však netrvalo dlouho, neboť hosté v 39. minutě vyšachovali domácí obranu a Panák balón uklidil k tyči – 1:3. Do kabin se však šlo za stavu 2:3, neboť v nastaveném čase Štěpánkův centr prodloužil do branky Dvořák – 2:3.

Kdo čekal, že Vysočina ve druhém dějství dokáže skóre duelu otočit, musel být zklamaný. Sice už ve 47. minutě slušně vypálil Štěpánek, ale mířil nad. Domácí si poté vytvořili platonickou převahu a standardní situace, ovšem parametry šance měla jen hlavička Zoubeleho po Vaculíkově rohovém kopu v 58. minutě.  Laštůvka však byl na místě. Naopak po hodině hry parádně vypálil z přímého kopu Budínský a Hanuš musel vytáhnout skvělý zákrok, aby odvrátil další gól ve své síti. V 68. minutě se však už natahoval marně. Hosté zužitkovali rohový Budínského, na nějž si nejvýše vyskočil Janečka – 2:4. V 82. minutě Vysočinu od další pohromy po střele Wagnera uchránila tyč. Když minutu před koncem základní hrací doby neproměnil velkou šanci Rabušic, jehož lob Laštůvka vyrazil, bylo jasné, že Karviná odveze všechny tři body. Hosté prodloužili svoji ligovou neporazitelnost na šest kol, naopak domácí si ještě více zkomplikovali boj o záchranu.

6.kolo | Karviná - FC Vysočina | 3:0
20.kolo | FC Vysočina - Karviná | 2:4