01.06.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina nadchla a porazila Slavii

Vysočina nadchla a porazila SlaviiJak ročník gólově začali, tak ho i skončili. Ovšem zatímco v I. kole v Edenu jim tři góly ve slávistické síti nakonec stačily jen na bod, tak ve 30. kole v Jihlavě slavili nad slavnou pražkou Slavii historickou výhru 3:1 (3:1). Krásné branky Lukáše Vaculíka, Václava Kolouška a Tomáše Marka znamenaly tři body a tím potvrzení 10. příčky v celkové tabulky. Velmi početná návštěva se bavila fotbalem i skvělou atmosférou. Prostě ideální tečka za úspěšným ligovým ročníkem!

30.kolo, sobota 1.6.2013, 17:00
3:1
(3:1)
SlaviaSlavia

Góly: 24. Vaculík, 30. Koloušek, 40. Marek – 33. Hubáček.
ŽK: Jungr – Hurka, Bortel.
Rozhodčí: Kalenda – Kovařík, Pospíšil.
Diváci: 3690
FC Vysočina: Blažek – Obert, Tlustý, Rada, Marek – Masopust (89. Mešanović), Karlík, Jungr (79. Kosak), Koloušek, Vaculík – Šimonek (84. Vaněček)
Slavia: Rakovan – Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka – Vošahlík, Petrák, Kisel (46. Hurka), Zmrhal, Juhar – Škutka (65. Červenka)

Kouč František Komňacký měl před utkáním starosti se sestavou, především pak se složením defenzívy. V krom vykartovaného levého beka Josla scházeli též zdravotně indisponovaní Šourek a Čvirik. Navíc visel otazník i nad startem Rady a Karlíka. Do základní sestavy oproti duelu v Českých Budějovicích se tak vrátil gólman Blažek a na postu pravého beka se po delší době objevil Obert, čímž doleva posunul Marka. Do středové řady se na stopera vrátil Rada, po disciplinárním trestu nastoupil Karlík a naopak nehrál Kučera. Jasnou volbou tedy byl Koloušek.

V první půli se hrál výborný fotbal ve vysokém pohybu a ve vynikající atmosféře, o kterou se staraly oba tábory fanoušků. Vysočina byla v ofenzívě nebezpečnější, což dokumentovala už 2. minuta zápasu, kdy se do šance prosadil Masopust. Gólmana Rakovana však přeloboval i s bránou. Ve 14. minutě z pravé strany centroval do vápna Jungr, kde si nejvýše vyskočil Vaculík, ovšem Rakovan byl opět pozorný. Slavia odpověděla ve 21. minutě, kdy Kisel odcentroval z pravé strany, našel ve vápně Zmrhala, jemuž příležitost chytil Blažek. Ve 24. minutě si Jungr zopakoval spolupráci s Vaculíkem a byl z toho vedoucí gól zápasu! Vaculíkova hlavička na zadní tyč branky byla přesná – 1:0! Vysočina se, stejně jako v řadě předchozích zápasů, ujala vedení a logicky přišla obava o rychlé vyrovnání soupeře. Tomu byl blízko ve 28. minutě Škutka po rohu KIsela, jenže Blažek hlavičkový pokus vyrazil na roh. Místo nepříjemného vyrovnání tak přišla pojistka v podobě druhé branky ve slávistické síti! Po rychlé a pohledné kombinaci Kolouška s Masopustem se prvně jmenovaný dostal znovu k míči a zamířil přesně k tyči – 2:0! Jenže za dvě minuty se Kiselův centr od rohového praporku snesl přesně na hlavu obránce Hubáčka, a ten snížil – 2:1. Vysočina naštěstí předváděla uvolněný ofenzivní výkon a tak ve 40. minutě stanovil konečnou podobu poločasového skóre netradiční střelec Marek. Naběhl si na geniální Kolouškovu kolmici a sám před Rakovanen zakončil s citem Messiho – oblouček přes vyběhnuvšího gólmana zapadl přesně pod břevno – 3:1.

Druhé dějství už nabídlo méně ofenzivní krásy ze strany Jihlavy, přesto před brankou Rakovana nebyla při četných brejcích hráčů ve žlutém nouze o nebezpečné situace. Slavia více držela míč, často obléhala jihlavské pokutové území a dostala se i do šancí. V 53. minutě postupoval Vošáhlík sám na Blažka, pokusil se jej přehodit, ale balón zvedl příliš nahoru. Možná největší šanci na snížení měl po 71 minutách střídající slávista Hurka, ale brankář Blažek jeho pokus dokázal vytěsnit na roh. Pozorné bránící Jihlava mohla nakonec své vedení zvýšit v 85. minutě po spolupráci střídajících Vaněčka s Kosakem. Druhý jmenovaný však místo střely zkoušel přihrávku. FC Vysočina tak udržel jarní domácí neporazitelnost a naopak hostující Slavia přišla o sérii čtyř vítězných duelů v řadě.

1.kolo | Slavia - FC Vysočina | 3:3
30.kolo | FC Vysočina - Slavia | 3:1